Mamy 8845 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Prawo pracy

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 1673 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 18.04.2019

Plotki w pracy a odejście z pracy

Ktoś opowiada nieprawdziwe plotki w pracy na mój temat. Czy jest możliwość szybkiego zwolnienia? Chodzi mi o to, czy mogę odejść z pracy ...
Opublikowane: 17.04.2019

Czy muszę pracować jeszcze 3 miesiące po złożeniu wypowiedzenia?

Pracuję w oparciu o umowę o pracę od 6 lat. Wczoraj złożyłem wypowiedzenie. W mojej umowie jest napisane, że okres wypowiedzenia będzie ...
Opublikowane: 15.04.2019

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne a odprawa

W marcu tego roku wypowiedziałem umowę o pracę, będąc w przekonaniu, że mogę przejść na emeryturę nauczycielską bez względu na wiek. ...
Opublikowane: 13.04.2019

Czy muszę stawić się na spotkanie z pracodawcą, będąc na zasiłku chorobowym?

Jestem zatrudniona w korporacji. Przebywam obecnie na zwolnieniu lekarskim. Pracodawca poprosił mnie o spotkanie. Spodziewam się, że chce mi ...
Opublikowane: 09.04.2019

Wykorzystanie zaległego urlopu po wypowiedzeniu umowy

15 lat pracuję w firmie na umowę o pracę na czas nieokreślony. Mam 50 dni niewykorzystanego urlopu. Jeżeli pracodawca wypowie mi umowę, to ...
Opublikowane: 08.04.2019

Praca na pół etatu przez dwa tygodnie miesiąca

Czy w ramach umowy o pracę na 1/2 etatu jest możliwość pracy przez 2 tygodnie, a potem dwa tygodnie przerwy?
Opublikowane: 03.04.2019

Jak ustalić wynagrodzenie po macierzyńskim?

Pracownica wraca z urlopu macierzyńskiego. Przed nim zarobek jej składał się z wynagrodzenia stałego i nagrody zależnej od uzyskanych ...
Opublikowane: 02.04.2019

Czy obniżenie wynagrodzenia zasadniczego będzie miało wpływ na wysokość odprawy emerytalnej

Z dniem 1 października nabywam prawo do emerytury. W tej chwili przebywam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry, ponieważ cierpię na ...
Opublikowane: 01.04.2019

Ile urlopu wypoczynkowego dla pracownika na 1/4 etatu?

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na 1/4 etatu na czas nieokreślony. W umowie wskazano, iż praca jest świadczona w 8- lub ...
Opublikowane: 30.03.2019

Rezygnacja z pracy podczas postępowania dyscyplinarnego

Toczy się w stosunku do mnie postępowanie dyscyplinarne, na razie wyjaśnienia. Złożyłam w międzyczasie rezygnację z pracy - pismo o ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Państwowa Inspekcja Pracy – podstawy prawne funkcjonowania
Tadeusz M. Nycz

Specjalista z prawa pracy, autor 15 książek z tej dziedziny prawa, wyjaśnia podstawy działania Państwowej Inspekcji Pracy
Stan prawny na dzień 1.01.2009 r.

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 405 | Wyświetlono: 1-10

Aktualizacja: 02.09.2016
Rozwiązanie umowy z pracownikiem na zwolnieniu lekarskim
Pracownik w okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim jest co do zasady chroniony przed rozwiązaniem umowy o pracę. Pracodawca może go ...
Aktualizacja: 01.07.2016
Pisemne potwierdzenie warunków zatrudnienia wymagane przed dopuszczeniem pracownika do pracy
Zmiany w Kodeksie pracy. Potwierdzenie warunków zatrudnienia będzie musiało nastąpić na piśmie jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do ...
Aktualizacja: 04.03.2016
Język zawarcia umowy w Polsce z obcokrajowcem
Umowa o pracę z obcokrajowcem może zostać zawarta w języku obcym, jeżeli pracownik władający tym językiem skieruje do pracodawcy wniosek ...
Aktualizacja: 08.12.2015
Agencja pracy tymczasowej a praca za granicą
Agencje zatrudnienia mogą kierować osoby korzystające z ich usług do pracy za granicą, pod warunkiem sporządzenia odpowiednich umów z ...
Aktualizacja: 24.04.2015
Działalność konkurencyjna
Działalność konkurencyjna, o której mowa w przepisach Kodeksu pracy dotyczących zakazu konkurencji, nie została w tym kodeksie ...
Aktualizacja: 18.03.2015
Zakaz konkurencji
Pracownik może w drodze umowy z pracodawcą zobowiązać się, iż nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy oraz ...
Aktualizacja: 26.02.2015
Szkolenia BHP dla praktykantów
Niezależnie od podstawy prawnej odbywania praktyki zawodowej oraz pomimo tego, że praktykanci nie są pracownikami w rozumieniu Kodeksu pracy, ...
Aktualizacja: 16.01.2015
Zastosowanie ustawy antykorupcyjnej
Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, zwana potocznie „ustawą ...
Aktualizacja: 28.11.2014
Ochrona przedemerytalna pracownika – wyjątki
Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres ...
Aktualizacja: 28.10.2014
Wynagrodzenie według ustawy kominowej
Na mocy ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, zwanej potocznie „ustawą kominową”, ...

»Orzecznictwo

Ilość: 16 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 22.02.2008
Zakładowy układ zbiorowy
Uchwała z dnia 22 lutego 2008 r. (sygn. akt I PZP 12/07)

Zmiana postanowień zakładowego układu zbiorowego pracy może nastąpić tylko w trybie przewidzianym w ustawie, nawet gdy układ ten przewiduje możliwość uchylenia zasad wypłacania świadczenia płacowego na skutek niezadawalającej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa.
Opublikowane: 19.02.2008
Zwrot nienależnie pobranego zasiłku chorobowego
Uchwała z dnia 19 lutego 2008 r. (sygn. akt II UZP 7/07)

Sprawy o zwrot nienależnie pobranego zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego wynikające z art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (jednolity tekst : Dz. U. z 2005r. Nr 31, poz. 267 ze zm.) należą do właściwości rzeczowej sądów rejonowych (art. 4778 § 2 pkt. 1 i 2 K.p.c.)
Opublikowane: 19.02.2008
ZUS - odmowa wydania zaświadczenia
Uchwała z dnia 19 lutego 2008 r. (sygn. akt II UZP 8/07)

Odmowa wydania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenia lub zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie w przedmiocie zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, następuje w drodze decyzji, od której przysługuje odwołanie do sądu właściwego w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych (art. 4778 § 1 K.p.c.)
Opublikowane: 08.01.2008
Opłaty sądowe - Urząd Skarbowy
Uchwała z dnia 8 stycznia 2008 r. (sygn. akt II PZP 8/07)

W sprawach z zakresu prawa pracy Urząd Skarbowy nie ma obowiązku uiszczenia opłat sądowych ( art. 94 ustawy z dnia 28 lipca 2005r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych - Dz. U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.)
Opublikowane: 08.08.2006
Rozwiązanie umowy przez pracownika - brak wypłaty wynagrodzenia
Wyrok z dnia 08 sierpnia 2006 r. (sygn. akt I PK 54/06)

Pracodawca niewypłacający pracownikowi bez usprawiedliwionej przyczyny części jego wynagrodzenia za pracę narusza w sposób ciężki swoje podstawowe obowiązki (art. 55 § 11 K.p.). Naruszenie to następuje co miesiąc w terminie płatności wynagrodzenia (art. 85 § 1 K.p.) i od dowiedzenia się przez pracownika o tej okoliczności należy liczyć termin jednego miesiąca określony w art. 55 § 2 w związku z art. 52 § 2 K.p.
Opublikowane: 05.04.2006
Przekazanie składki do OFE
Uchwała składu siedmiu sędziów SN z dnia 5 kwietnia 2006 r. (sygn. akt III CZP 121/05)

1. Droga sądowa jest dopuszczalna w sprawie z zakresu ubezpieczeń społecznych o przekazanie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych części składki na ubezpieczenie emerytalne do otwartego funduszu emerytalnego.
2. Ubezpieczony, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. Nr 137, poz. 887 ze zm.), uprawniony jest do wystąpienia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wydanie decyzji w tym przedmiocie.
Opublikowane: 29.04.2005
Nieuzasadnione rozwiązanie umowy przez pracownika bez wypowieddzenia
Wyrok z dnia 29 kwietnia 2005 r. (sygn. akt III PK 2/05)

1. Nieuzasadnione rozwiązanie przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art. 55 § 11 K.p. usprawiedliwia żądanie od pracownika odszkodowania (art. 611 k.p.), niezależnie od tego, czy pracodawca poniósł szkodę.
2. Żądanie przez pracodawcę odszkodowania na podstawie art. 611 K.p. nie może być uznane za nadużycie prawa (art. 8 k.p.) z tego względu, że pracodawca wcześniej odmówił z usprawiedliwionych przyczyn przyjęcia oferty pracownika rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron.
Opublikowane: 30.11.-1
Niedopuszczalność zawarcia wieloletniej umowy o pracę na czas określony
Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych 2007-10-25, II PK 49/07

Niedopuszczalne jest zawarcie wieloletniej umowy o pracę na czas określony z klauzulą wcześniejszego jej rozwiązania za dwutygodniowym wypowiedzeniem, chyba że co innego wynika z przepisów prawa pracy albo z charakteru umowy dotyczącej wykonywania zadań oznaczonych w czasie albo, gdy z innych przyczyn nie narusza to usprawiedliwionego i zgodnego interesu obu stron stosunku pracy. Jeżeli zawarcie umowy o pracę na czas określony było niedopuszczalne, stosunek pracy podlega przepisom prawa pracy o umowie na czas nieokreślony.
Opublikowane: 30.11.-1
Rodzaj umowy o pracę zawartej na czas pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki handlowej
Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych 2007-01-25, I PK 213/06

Umowa o pracę zawarta na czas pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki handlowej jest umową o pracę na czas wykonania określonej pracy (art. 25 § 1 KP).
Opublikowane: 30.11.-1
Zasady współżycia społecznego a ważność umowy o pracę
Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych 2006-04-19, II PK 306/05

Umowa o pracę zawarta ważnie i realizowana zgodnie z jej postanowieniami nie może na podstawie art. 58 § 2 KC zostać w całości zniweczona z tego powodu, że przyznaje pracownikowi znaczne i obiektywnie nieuzasadnione przywileje.
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

»Materiały

Ilość: 160 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Następne › »
Opublikowane: 09.06.2012
Kontrolowanie
Teksty dotyczące różnego rodzaju kontrolowania np. kontrola pracownika, spółki cywilnej tudzież współpracy w niej, kontrola przez PIP, ...
Opublikowane: 07.06.2012
Składka ZUS
Zastanawiasz do kiedy płaci się składki ZUS? Do 10 dnia następnego miesiąca muszą składki ZUS muszą opłacić przedsiębiorcy ...
Opublikowane: 02.06.2012
Do kogo skarga
Chcesz złożyć skargę bądź zażalenie, ale nie wiesz do kogo ani gdzie? Sprawdź to, czytając poniższe treści.
Opublikowane: 12.11.2011
Termin wypowiedzenia
Termin wypowiedzenia umowy o pracę określa Kodeks pracy. Termin wypowiedzenia jest zależny od czasu, jaki pracownik przepracował w danej ...
Opublikowane: 30.10.2011
ZUS zwolnienie lekarskie
Jeżeli jesteśmy na zwolnieniu lekarskim, musimy liczyć się z tym, że ZUS może skontrolować nasz stan (zwłaszcza jeśli nasze zwolnienie ...
Opublikowane: 14.10.2011
Ilość urlopu
Nie wiesz jaka ilość urlopu Ci przysługuje? Jak prawidłowo obliczyć urlop? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule.
Opublikowane: 14.10.2011
Praca
Praca może być świadczona w wielu formach. Obecnie dużą popularność zyskała praca sezonowa, telepraca, praca nocna, praca za granicą itp. ...
Opublikowane: 14.10.2011
Kodek pracy
Kodex, Kodek czy Kodeks pracy? O terminach i pojęciu Kodeksu pracy przeczytaj w artykule.
Opublikowane: 14.10.2011
Ile za urlop
Ile należy pracownikowi urlopu oraz jak obliczyć ekwiwalent za urlop? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule.
Opublikowane: 13.10.2011
Ilość dni urlopu
Jak obliczyć ilość dni urlopu wypoczynkowego? Jego wymiar jest zależny od Twojego okresu zatrudnienia. Więcej na temat czytaj w artykule.
« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »