Mamy 10 374 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem cywilnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Windykacja

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 629 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 13.05.2019

Wyczyszczenie danych z bazy BIK

W 2000 roku borykałem się z problemami finansowymi, udało mi się wybrnąć ze wszystkiego i spłacić wszystkich wierzycieli, natomiast ...
Opublikowane: 07.05.2019

Ściganie dłużnika przebywającego za granicą

W roku 2008 wziąłem kredyt bankowy na kwotę 14 tys. zł. Po jakimś czasie z powodu utraty pracy wyjechałem do Anglii, będąc zameldowanym w ...
Opublikowane: 02.05.2019

Jak odrzucić nadanie klauzuli wykonalności?

Dostałam dzisiaj zawiadomienie o wszczęciu egzekucji od komornika na podstawie nadanej klauzuli wykonalności z grudnia 2013 r. Wyrok, któremu ...
Opublikowane: 17.03.2019

Zaległości związane ze starym kredytem

W 2008 r. nadano klauzulę wykonalności na rzecz wierzyciela (ok. 100 tys. zł). Zasądzona kwota została spłacona w całości, na co mam ...
Opublikowane: 10.03.2019

Pomówienia o romans - co zrobić?

Pewna kobieta, która nawet mnie nie zna, rozpowiada na mój temat niestworzone historie, co bardzo źle wpływa na moją reputację i dobre ...
Opublikowane: 08.02.2019

Wpisanie nieuczciwego najemcy do BIK-u

Wynajmowałem mieszkanie pewien osobie, która od pewnego momentu zaczęła zalegać z opłatami. Później bez słowa opuściła mieszkanie. ...
Opublikowane: 07.02.2019

Wpisanie na listę dłużników bez wyroku sądowego - czy to jest zgodne z prawem?

Zostałam wpisana na listę dłużników KRD BIG bez wyroku sądowego, czy to jest zgodne z prawem? W roku 1998 miałam kredyt, który ...
Opublikowane: 06.02.2019

Jak udowodnić komornikowi że rzeczy w użyczonym mieszkaniu nie są moje?

Mam meldunek i zamieszkuję z dziećmi w mieszkaniu użyczonym (nie jest moje) od znajomych. Sprzęt RTV i wyposażenie należą do ...
Opublikowane: 19.01.2019

Obciążenia komornicze emerytki

Jestem emerytką, mam obciążenia komornicze i w firmach windykacyjnych, na życie zostaje mi 200 zł. Syn mi pomagał, ale poszedł do aresztu. ...
Opublikowane: 11.01.2019

Przedawnienie długu za składki ZUS z 1995 r.

W 1995 r. ZUS wpisał mi na hipotekę 5 tys. długu za składki. Czy dług się przedawnił?

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Sposoby zabezpieczenia wierzytelności z wzorami umów i pism
Karol Jokiel

Mały błąd w prowadzeniu biznesu, który kosztował mnie 32 600 złotych i mnóstwo nerwów – choć mogłem uniknąć go w TAK PROSTY ...

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 26 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 21.12.2015
Prawo umieszczania firm w KRD
Prawo zamieszczania firm w tzw. „rejestrze długów” przysługuje osobom lub podmiotom, które zawarły odpowiednią umowę z ...
Opublikowane: 20.04.2015
Dostęp do akt komorniczych
Prawo dostępu do akt komorniczych przysługuje stronom i uczestnikom postępowania egzekucyjnego na analogicznych zasadach, jak prawo dostępu ...
Opublikowane: 05.02.2015
Zawarcie ugody z wierzycielem
Ugoda jest czynnością prawną (a w przypadku ugody sądowej również czynnością procesową), przez którą strony czynią sobie wzajemne ...
Opublikowane: 15.07.2014
Biuro Informacji Gospodarczej
Biura informacji gospodarczej to spółki akcyjne, które prowadzą działalność gospodarczą polegającą na pośrednictwie w udostępnianiu ...
Opublikowane: 20.11.2012
Podstawy wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym
Artykuł omawia warunki uzyskania przez wierzyciela nakazu zapłaty na dłużnika w postępowaniu nakazowym , co może znacznie ...
Opublikowane: 02.11.2012
Wszczęcie postępowania egzekucyjnego
Artykuł omawia procedurę wszczęcia postępowania egzekucyjnego oraz instrumenty prawne, które mogą przyśpieszyć zaspokojenie dochodzonej ...
Opublikowane: 18.06.2012
Europejskie postępowanie nakazowe, czyli sposób na zagranicznych dłużników
Artykuł objaśnia, czym jest europejski nakaz zapłaty, jak go należy wnieść i tym samym przyśpieszyć ściągnięcie długów od ...
Opublikowane: 14.06.2012
Rewolucja w sądowym dochodzeniu roszczeń – elektroniczne postępowanie upominawcze
Nowy, szybki i tani sposób dochodzenia roszczeń (zapłaty długów). Zdobądź wyrok sądowy przez internet! Pomoże Ci w tym tryb ...
Opublikowane: 18.04.2012
Poręczenie jako forma zabezpieczenia wierzytelności
Artykuł omawia instytucję poręczenia jako możliwą formę zabezpieczenia wierzytelności.
Opublikowane: 02.02.2010
Klauzula wykonalności przeciwko spadkobiercom dłużnika
Artykuł omawia zagadnienia związane z uzyskaniem klauzuli wykonalności przeciwko spadkobiercom dłużnika, możliwości ich obrony, w tym ...

»Orzecznictwo

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 30.11.-1
Tytuł egzekucyjny przeciwko małżonkowi
Uchwała Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z 1980-04-03, III CZP 13/80

Nie stanowi przeszkody nadania tytułowi egzekucyjnemu, wydanemu przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim, klauzuli wykonalności także przeciwko jej małżonkowi, z ograniczeniem jednak jego odpowiedzialności do majątku objętego wspólnością majątkową (art. 787 KPC), okoliczność, że po powstaniu wierzytelności małżonkowie umownie wyłączyli wspólność ustawową. Otrzymanie przez wierzyciela wiadomości o zawarciu umowy majątkowej i jej rodzaju umożliwia małżonkom skuteczne powoływanie się względem wierzyciela na wyłączenie tą umową wspólności ustawowej (art. 47 par. 2 KRO) wtedy, gdy otrzymał on taką wiadomość przed powstaniem wierzytelności.

»Materiały

Ilość: 7 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 01.12.2011
Ochrona dłużnika
Ochrona dłużnika może być rozpatrywana w różnych aspektach – ochrona przez bank, przez różne podmioty, ochrona majątku dłużnika. ...
Opublikowane: 25.11.2011
Co może komornik
Zastanawiasz się, co może komornik? Jaki jest zakres uprawnień komornika? Co może komornik i co należy robić, by uniknąć egzekucji i ...
Opublikowane: 01.11.2011
Komornik sądowy
Komornik sądowy jest osobą, z którą nie chcemy mieć do czynienia. Bywa jednak tak, że popadamy w długi, z których nie jesteśmy w stanie ...
Opublikowane: 27.09.2011
Zwolnienie z długu
Zwolnienie z długu jest możliwe, jeśli nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna i dojdzie do ugody z wierzycielem. Czasami zwolnienie z ...
Opublikowane: 27.09.2011
Pozew o zapłatę
Pozew o zapłatę należy wystosować, gdy wyegzekwowanie należności od dłużnika sprawia problemy. Pozew o zapłatę wnosi się do sądu, ...
Opublikowane: 22.09.2011
Postępowanie upominawcze
Postępowanie upominawcze regulują przepisy Kodeksu postępowania cywilnego. Postępowanie upominawcze jest szybkim sposobem na uzyskanie przez ...
Opublikowane: 14.09.2011
Postępowanie egzekucyjne
Postępowanie egzekucyjne prowadzone jest z majątku dłużnika i wszczynane na wniosek wierzyciela, prokuratora bądź organizacji publicznej. ...

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem cywilnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »