.
Udzieliliśmy ponad 128,2 tys. porad prawnych i mamy 14 541 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Dlaczego nie przedstawiamy typowego cennika?


Z pytaniem o cenę usługi prawnej z marszu, bez przedstawienia opisu jest trochę tak, jak nie pokazując chorego zęba, pytać dentystę, ile będzie kosztowało leczenie. Dentysta najpierw musi zobaczyć zęba i ocenić jego stan, zanim zdecyduje o metodzie leczenia, a co za tym idzie – o koszcie leczenia. Podobnie prawnik: pytanie o spadek, rozwód czy podatek VAT – to za mało. Prawnik musi poznać realia, sytuację klienta, nieraz przeanalizować dokumenty i dopiero wtedy może określić zakres porady prawnej i wycenić ją stosownie do stopnia zawiłości sprawy i nakładów pracy, jakich będzie wymagać. W jeszcze większym stopniu dotyczy to przygotowania pisma – prawnik musi znać bardzo dokładnie sprawę klienta.


Możemy podać, że cena prostego pytania z prawa pracy zaczyna się od stu złotych.
Średnia cena porady prawnej to „sto kilkadziesiąt” złotych. Ale jak to ze średnimi – są w niej uwzględniane droższe, skomplikowane zlecenia.
Ceny pism i pozwów zaczynają się od 200 zł.


Dlatego bez opisu sprawy podanie konkretnej ceny jest niemożliwe.


Zamiast cennika – indywidualna wycena

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wyceny. Służy do tego poniższy formularz. Wystarczy opisać problem i kliknąć przycisk „Wysyłam pytanie do wyceny”. Zadanie pytania i wycena do niczego Państwa nie zobowiązują.

Wpisz tutaj swoje pytanie, a trafi ono do naszego prawnika specjalisty.

W ciągu 1 godziny otrzymają Państwo mail informujący o cenie i szczegółach usługi. Prosimy pamiętać – wycena jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli cena nie będzie Państwu odpowiadać, wystarczy zignorować naszego maila.


Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie wychodząc z domu, dowiedzą się Państwo, jak kształtuje się nasza cena za pomoc prawną w Państwa indywidualnej sprawie.


Podsumujmy!
 • Nie podajemy ceny za ogólnikową poradę czy „gotowiec” pisma – podajemy cenę za indywidualną usługę prawniczą w pełni dopasowaną do opisanego przez Państwa problemu.
 • Cena jest niezmienna i całkowita (zawiera już podatek VAT).
 • Cena obejmuje pytania dodatkowe bez ograniczeń – jeśli po zapoznaniu się z naszą poradą pozostaną jeszcze jakieś wątpliwości, można o nie dopytać prawnika, aż wszystko stanie się jasne; pytania dodatkowe są wliczone w cenę. Nie ograniczamy „dopytywania” ani w czasie, ani co do liczby – pytania nie mogą jedynie wykraczać poza określony w głównym zapytaniu zakres prawny.
 • W naszym serwisie nie czekamy na zaksięgowanie wpłaty na koncie, wystarczy przesłać nam potwierdzenie przelewu lub skorzystać z szybkich płatności poprzez serwis payu.pl, a od razu pytanie trafi do realizacji.
 • Na życzenie wystawiamy faktury po podaniu niezbędnych danych.

Zdajemy sobie sprawę, że cena jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie towaru czy usługi. Być może nasza wycena porównana z innymi nie będzie najniższa na rynku. Warto jednak przed podjęciem decyzji zadać sobie pytanie:


 • Czy mój problem jest błahy i bez względu na zakończenie nie wpłynie on na moje życie?
 • Czy mój problem jest bardzo poważny i jego rozwiązanie będzie miało wielki wpływ na przyszłość moją i mojej rodziny?

Jeśli odpowiedź na drugie pytanie jest pozytywna, jeśli stoją Państwo w obliczu ważnych życiowych problemów – czy o wyborze drogi pomocy powinna decydować jedynie najniższa cena?


Decydując się na usługę prawną, warto wziąć pod uwagę doświadczenie, fachowość i rzetelność. Coraz częściej pomoc prawną w sieci oferują osoby anonimowe, nieposiadające uprawnień do wykonywania zawodu. My uważamy to za niedopuszczalne i gwarantujemy, że w naszym serwisie odpowiadają wyłącznie osoby przygotowane do świadczenia pomocy prawnej.


Dzięki temu mogą Państwo być pewni, że nasza pomoc jest rzetelna, fachowa i adekwatna do proponowanej ceny.

Jak działamy?

Zadanie pytania

Zadanie pytania

Wyślij pytanie przez formularz (link »)

Ważne abyś podał poprawny e-mail i zapoznał się z regulaminem.

Wycena zlecenia

Wycena zlecenia

Do 1 godziny otrzymasz wycenę zlecenia która jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Na podany w formularzu e-mail, otrzymasz informację o cenie usługi i link do indywidualnego panelu, w którym otrzymasz odpowiedź lub pismo.

Opłacenie usługi

Opłacenie usługi

Możesz skorzystać z kilku opcji płatności: Szybki przelew (PayU lub PayPal w tym karty kredytowe i większość dostępnych banków) lub tradycyjny przelew z polski lub zagranicy (numery IBAN, SWIFT).

Dane otrzymasz wraz z wyceną.

Po zaksięgowaniu wpłaty lub przesłaniu potwierdzenia przelewu otrzymasz informację, że zlecenie trafiło do odpowiedniego prawnika – specjalisty z konkretnej dziedziny prawa.

Realizacja usługi

Realizacja usługi

W większości przypadków do 24 godzin otrzymasz odpowiedź (jeśli pytanie jest skomplikowane – otrzymasz e-mail o realnym terminie; pisma, pozwy przygotujemy do 3 dni). Pracujemy w weekendy i święta.

Pytania dodatkowe

Pytania dodatkowe

Pytania dodatkowe (do zakresu opłaconego zlecenia) można zadawać bez ograniczeń czasowych i ilościowych w cenie opłaconej usługi bez dodatkowych dopłat.

Dodatkowo

Dodatkowo…

 • Faktury w formie elektronicznej (PDF)
 • Odpowiedzi w formie pisemnej (można wydrukować główną odpowiedź)
 • Wygoda (kontakt z prawnikiem bez wychodzenia z domu)
 • Anonimowość (prawnik zajmujący się zleceniem widzi tylko imię oraz przekazane informacje/załączniki)
 • Specjaliści z różnych dziedzin prawa
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu