Mamy 10 374 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło
do naszego prawnika specjalisty.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Inne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 153 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 17.05.2019

Składanie oświadczenia majątkowego

Z racji swojego stanowiska (wydaję decyzje administracyjne w imieniu wójta) jestem zobowiązany do składania oświadczenia majątkowego. Do ...
Opublikowane: 21.02.2019

Nieodebranie pisma z MOPS-u

Czy nieodebranie pisma z MOPS-u jest równoznaczne z odebraniem tej przesyłki w dniu 14.? Domyślam się, że MOPS chce ode mnie pomocy dla ...
Opublikowane: 07.02.2019

Osiągnęłam wiek emerytalny - złożyć wypowiedzenie, czy czekać na odwołanie?

Sprawa dotyczy zmiany skarbnika w gminie. Pracuję w gminie 16 lat, od roku na stanowisku skarbnika gminy. Osiągnęłam wiek emerytalny. Dzisiaj ...
Opublikowane: 08.11.2018

Przekazanie działki na której jest droga na własność gminy

Mam pytanie dotyczące przejścia działki na własność gminy. Jako niewielka lokalna społeczność chcemy nieodpłatnie przekazać prywatną ...
Opublikowane: 11.07.2018

Wycinka drzew w lesie bez zezwolenia

Mój ojciec wyciął około 14 m 3 drzewa grubego bez zezwolenia w lesie należącym do mojego wujka (to nie jest las państwowy). Wujek ...
Opublikowane: 22.10.2017

Zezwolenie na hurtowy obrót alkoholem

Czy zezwolenie na hurtowy obrót alkoholem obowiązuje dla adresu czy numeru działki? Innymi słowy, czy jeśli przenosimy się do innego ...
Opublikowane: 30.07.2017

Niezgłoszenie się na ćwiczenia rezerwy

Syn otrzymał wezwanie na ćwiczenia rezerwy. Niestety grozi mu niezgłoszenie się na te ćwiczenia rezerwy. Co mu grozi?
Opublikowane: 22.03.2017

Sprzedaż spółki cywilnej prowadzącej sklep a koncesja na alkohol

Spółka jawna prowadzi sklep, który ma koncesję na alkohol w lokalu wynajmowanym od miasta na podstawie bezterminowej umowy najmu. Czy ...
Opublikowane: 14.03.2017

Absurdalna wycena za użytkowanie wieczyste gruntu

Jesteśmy jako firma (osoba fizyczna) użytkownikiem wieczystym gruntu, na którym stoją budynki, w których prowadzimy działalność ...
Opublikowane: 01.12.2016

Wymiana starego istniejącego przyłącza wodnego

Kilka dni temu miałem awarię przyłącza wodnego. Awaria została usunięta przez przedsiębiorstwo wodociągowe, lecz powiedziano mi, że ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 20 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 25.01.2016
Zezwolenie na sprzedaż alkoholu
Prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży napojów alkoholowych, wymaga uzyskania zezwolenia właściwego organu. W ...
Opublikowane: 21.09.2015
Obowiązek posiadania numeru REGON
Obowiązkowi wpisu do rejestru podmiotów gospodarki narodowej, a co za tym idzie – obowiązkowi posiadania numeru REGON podlegają osoby ...
Opublikowane: 26.05.2015
Powiadomienie o wprowadzeniu do obrotu środków spożywczych
Wykonywanie działalności gospodarczej polegającej na produkcji żywności lub wprowadzaniu do obrotu środków spożywczych wymaga ...
Opublikowane: 04.02.2015
List polecony za potwierdzeniem odbioru – zwrot
Zwrot listu poleconego wysłanego za potwierdzeniem odbioru nie zawsze będzie oznaczał, że nie nastąpił skutek doręczenia pisma. Procedury ...
Opublikowane: 10.09.2014
Kontrola Inspekcji Handlowej
Inspekcja Handlowa prowadzi kontrole przedsiębiorców głównie w zakresie produkcji towarów, a także sprzedaży i świadczenia usług. ...
Opublikowane: 18.08.2014
Zakazane praktyki ograniczające konkurencję
Zawieranie porozumień ograniczających konkurencję oraz nadużywanie przez przedsiębiorców pozycji dominującej, to praktyki uznawane przez ...
Opublikowane: 11.07.2014
Koncesja na sprzedaż alkoholu
Prowadzenie działalności polegającej na sprzedaży alkoholu wymaga uzyskania zezwolenia, zwanego potocznie „koncesją na sprzedaż ...
Opublikowane: 22.08.2012
Sąd przymusi do aktualizacji danych w Krajowym Rejestrze Sądowym
Artykuł omawia podstawowe skutki prawne braku aktualizacji danych w KRS przez podmioty do tego obowiązane.
Opublikowane: 16.05.2011
Pomoc prawna
W niniejszym artykule autor przybliża podstawowe zasady oraz instytucje związane z budowaniem świadomości prawnej oraz świadczeniem ...
Opublikowane: 12.01.2010
Reklama publiczna produktów leczniczych
Artykuł omawia zasadnicze kwestie dotyczące szczególnego typu reklamy, jakim jest reklama produktów leczniczych kierowana do wiadomości ...

»Orzecznictwo

Ilość: 11 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 09.11.2005
Posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością
Wyrok NSA z dnia 9 listopada 2005 r. (sygn. akt. II OSK 179/05 ONSAiWSA 2006/3/88)

Zakwestionowanie, przez chociażby jednego ze współwłaścicieli nieruchomości, złożonego przez inwestora oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, w sytuacji kiedy jego zgoda na wykonanie robót budowlanych jest wymagana, wyklucza możliwość wydania przez organ budowlany decyzji pozwalającej na budowę (art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane - Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 ze zm.).
Opublikowane: 23.06.2005
Zachowanie uczciwej konkurencji
Wyrok ZAUZP z dnia 23 czerwca 2005 r. (UZP/ZO/0-1454/05)

Zastrzeżenie, że wszystkie wyroby będące przedmiotem zamówienia muszą pochodzić od jednego producenta wskazywało na ograniczenie oferowanych urządzeń wyłącznie do sprzętu produkowanego przez jednego producenta. Zamawiający nie był w stanie wskazać jakichkolwiek innych producentów, których produkty spełniałyby powyższy wymóg.
Takie działanie zamawiającego narusza art. 7, art. 29 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych jeżeli nie jest konieczne dla należytego współdziałania sprzętu, ażeby wszystkie jego elementy pochodziły od jednego producenta.
Opublikowane: 21.06.2005
Referencja a prawo zamówień publicznych
Wyrok ZAUZP z dnia 21 czerwca 2005 r. (UZP/ZO/0-1404/05)

Referencje nie obejmujące całości trwania czasu umowy, nie mogą stanowić potwierdzenia, iż przedmiotowe usługi zostały wykonane należycie. Powołane w rozstrzygnięciu protestu przez zamawiającego dodatkowe argumenty uzasadniające wykluczenie odwołującego z postępowania, jak również argumenty powołane na rozprawie, nie mogą być przedmiotem rozważań Zespołu Arbitrów. Zasada prowadzenia postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców nakazuje poinformowanie wykonawcy o wszystkich powodach wykluczenia już w pierwszym piśmie po dokonaniu owej czynności, pozwalając tym samym na odniesienie się do nich w toku postępowania protestacyjnego i odwoławczego.
Opublikowane: 06.06.2005
Ustawa o drogach publicznych
Wyrok WSA z dnia 6 czerwca 2005 r. (sygn. akt VII SA/Wa 1174/04)

Art. 20 pkt 8 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2086 późn. zm.) jest regulacją, którą należy kwalifikować jako przykład przepisu szczególnego w rozumieniu art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 z późn. zm.).
Opublikowane: 18.05.2005
Rozpoczęcie biegu terminu
Wyrok ZAUZP z dnia 18 maja 2005 r. (UZP/ZO/0-981/05)

Z uwagi na regulacje zawarte w art. 85 ust. 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych (lex specialis) nie stosuje się w zakresie ustalenia rozpoczęcia biegu terminu związania ofertą przepisów k.c., zgodnie z art. 14 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Tym samym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upłynął termin składania ofert.
Opublikowane: 13.01.2004
Zmiana umowy zawartej w następstwie przetargu
Wyrok SN z dnia 13 stycznia 2004 r. (sygn. akt V CK 97/03, OSNC 2005/2/34)

Niedopuszczalna jest zmiana podmiotowa umowy zawartej w następstwie przetargu, umożliwiająca przejęcie zamówienia publicznego.
Opublikowane: 16.12.1987
Sprostowanie aktu stanu cywilnego
Wyrok NSA z dnia 16 grudnia 1987 r. (SA/Gd 679/87, ONSA 1987/90)

Żądanie dopisania w akcie urodzenia przyimka "de" przed nazwiskiem jest w istocie żądaniem sprostowania aktu stanu cywilnego w rozumieniu art. 31 ustawy z dnia 29 września 1986 r - Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. Nr 36, poz. 180), co wyłącza właściwość organów administracji do orzekania (art. 33 ustawy).
Opublikowane: 30.11.-1
Operat szacunkowy a opłata adiacencka
Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2006-09-21, I OSK 1266/05

Operat szacunkowy należy uznać za podstawowy dokument przewidziany przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami na podstawie którego ustala się wysokość opłaty adiacenckiej.
Opublikowane: 30.11.-1
Zaprzeczenie ojcostwa a obywatelstwo dziecka
Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2005-10-27, II OSK 1016/05 Opubl: Palestra rok 2006, Nr 9-10, str. 283

Późniejsze ustalenie osoby ojca, po zaprzeczeniu ojcostwa lub unieważnieniu uznania, może być uwzględnione przy określaniu obywatelstwa dziecka, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z 15.2.1962 r. o obywatelstwie polskim (Dz.U., z 2000 r. Nr 28, poz. 353 ze zm.), tylko wówczas gdy nastąpiło to przed upływem roku od dnia urodzenia się dziecka
Opublikowane: 30.11.-1
Nielegalny pobór energii
Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z 2003-04-09, I CKN 252/01

Ustalenie nielegalnego pobierania energii - w rozumieniu art. 3 pkt 18 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. prawo energetyczne (Dz.U. Nr 54, poz. 348 ze zm.) - nie wymaga badania winy sprawcy tego czynu.
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

»Materiały

Ilość: 6 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 18.10.2011
Pozwolenie czasowe
Pozwolenie czasowe wydaje się w kilku przypadkach, gdy wydanie normalnego dowodu rejestracyjnego jest pozbawione sensu. Pozwolenie czasowe ...
Opublikowane: 25.09.2011
Jak zmienić nazwisko
Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić nazwisko, dobrze trafiłeś. Zmiana nazwiska podlega państwowej procedurze administracyjnej i jest ...
Opublikowane: 25.09.2011
Postępowanie sądowoadministracyjne
Postępowanie sądowoadministracyjne jest postępowaniem sądowym, które toczy się przed sądem administracyjnym i dotyczy kontroli ...
Opublikowane: 08.09.2011
Administracyjne postępowanie egzekucyjne
Administracyjne postępowanie egzekucyjne uregulowane jest w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Egzekucji administracyjnej ...
Opublikowane: 11.08.2011
Wyrok sądu administracyjnego
Sądy administracyjne w Polsce to wojewódzkie sądy administracyjne orzekające w pierwszej instancji i Naczelny Sąd Administracyjny. Wyrok ...
Opublikowane: 10.08.2011
postępowanie administracyjne
Postępowanie administracyjne wiąże się ze sprawami różnego typu, a jego zasady reguluje Kodeks postępowania administracyjnego. Być może ...

Indywidualne Porady Prawne

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło
do naszego prawnika specjalisty.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »