Mamy 8845 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Prawo podatkowe

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 1685 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 17.04.2019

Urząd skarbowy wezwał mnie skąd mam pieniądze na zakup mieszkania

Urząd skarbowy wezwał mnie do złożenia wyjaśnień, skąd pochodziły środki na zakup mieszkania, gdyż z moich zeznań podatkowych nie ...
Opublikowane: 16.04.2019

Najem własnego mieszkania swojej spółce

Kupiłem mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym. Chciałbym to mieszkanie wynająć swojej spółce (sp. z o.o.) na cele biurowe. Jestem w ...
Opublikowane: 15.04.2019

Zwrócenie darowizny pieniędzy - czy należy się podatek?

Córka otrzymała od szwagierki (żony brata) przelewem na konto dwukrotnie pewną znaczną kwotę pieniędzy – w tytule przelewu wpisana ...
Opublikowane: 14.04.2019

Mieszkanie na stałe za granicą a kupno nieruchomości w Polsce

Mieszkam na stałe i pracuję za granicą, rozliczam się wyłącznie za granicą, nie mam żadnych dochodów w Polsce, nie składałam nigdy ...
Opublikowane: 12.04.2019

Odliczanie amortyzacji za wynajmowane mieszkanie

Od 2016 r. wynajmuję mieszkanie – tzw.najem prywatny. Mieszkanie to (spółdzielcze własnościowe prawo) dostałam od rodziców w 2015 r. ...
Opublikowane: 12.04.2019

Zlecenia podczas zatrudnienia na etacie a podatek

Jestem zatrudniony na etacie, okazjonalnie zamierzam wykonywać zlecenia - prace projektowe. Jak mam odprowadzać podatek i w jakiej wysokości?
Opublikowane: 11.04.2019

Faktura dla firmy z USA - odwrotne obciążenie VAT

Prowadzę działalność gospodarczą. Świadczę usługi IT na rzecz usługodawcy z USA. Jaki rodzaj faktury należy zastosować dla firmy z ...
Opublikowane: 01.04.2019

Konsekwencje podatkowe wydania zaliczki z umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości ze spadku

W 2013 r. przyjęłam spadek po ojcu – nieruchomość obciążoną kredytem. Mój udział to 1/2 i 1/2 dla macochy. Współwłasność ...
Opublikowane: 31.03.2019

Czy urząd skarbowy ma prawo przesyłać moje dane osobowe innej firmie powiadamiając o zadłużeniu w podatku VAT?

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Czy w świetle przepisów RODO urząd skarbowy ma prawo przesyłać moje dane osobowe ...
Opublikowane: 27.03.2019

Czy zakup kotła grzewczego mogę zaliczyć do kosztów jako jednorazową amortyzację?

Jestem mikroprzedsiębiorcą. Czy zakup kotła grzewczego o wartości netto 13 000 zł zaliczanego do grupy 3–8 klasyfikacji środków ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 205 | Wyświetlono: 1-10

Aktualizacja: 01.12.2016
Kiedy organ podatkowy odmawia przeprowadzenia dowodu?
Organ podatkowy winien żądanie strony dotyczące przeprowadzenia dowodu uwzględnić, jeżeli przedmiotem dowodu są okoliczności mające ...
Aktualizacja: 06.10.2016
Wiążąca interpretacja prawa
W polskim systemie prawnym do dokonywania wiążącej interpretacji prawa uprawniony jest co do zasady wyłącznie organ, który wydał akt ...
Aktualizacja: 18.08.2016
Nowe zasady przekazywania 1% podatku
Od 19 lipca br. organizacje pożytku publicznego, które swoją działalność finansują z 1% podatku dochodowego, obarczone zostały ...
Aktualizacja: 15.06.2016
Płatnik – naruszenie norm Kodeksu karnego skarbowego
Realizacja obowiązków płatnika a Kodeks karny skarbowy.
Aktualizacja: 13.06.2016
Akcyza – wyroby tytoniowe
Przedmiot opodatkowania i stawka podatku akcyzowego – wyroby tytoniowe.
Aktualizacja: 03.06.2016
Dopłaty
Dopłaty stanowią alternatywę m.in. dla pożyczek udzielanych przez wspólników spółce – mają nad pożyczkami pewne przewagi.
Aktualizacja: 20.05.2016
Odpowiedzialność wspólników spółki osobowej na gruncie K.k.s.
Zróżnicowana jest na gruncie Kodeksu karnego skarbowego odpowiedzialność wspólników spółek osobowych.
Aktualizacja: 03.03.2016
Rozszerzenie majątku wspólnego a podatek dochodowy
Podatnicy bardzo często uzyskują w urzędach skarbowych, nieformalne i niewiążące oczywiście informacje, że w sytuacji gdy rozszerzona ...
Aktualizacja: 19.02.2016
Zamiana nieruchomości a powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu
Wielu podatników nie jest świadomych, iż zamiana nieruchomości traktowana jest przez organy podatkowe jak sprzedaż i powoduje powstanie ...
Aktualizacja: 05.02.2016
Koniec przekazywania przez spółki nieruchomości wspólnikom w ramach optymalizacji?
Czy przekazanie przez spółkę z o.o. nieruchomości udziałowcowi w zamian za nabycie przez spółkę udziałów w celu ich umorzenia stanowi ...

»Orzecznictwo

Ilość: 11 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 27.01.2009
Zakup okularów korekcyjnych
Interpretacja indywidualna z dnia 27 stycznia 2009 r. wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (IPPB1/415-1312/08-2/EC)

Wydatku na zakup okularów korekcyjnych nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej
Opublikowane: 14.01.2009
Sprzedaż domku letniskowego
Interpretacja indywidualna IPPB2/415-1391/08-4/AK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w tytułu sprzedaży nieruchomości (domku letniskowego oraz gruntu) w dniu 16.05.2008 r.? Wnioskodawczyni pyta dlaczego wg. US Warszawa – Mokotów powinna zapłacić podatek dochodowy od domku letniskowego wybudowanego i nabytego w formie darowizny w 1986 r., tj. po upływie 5 lat ?
Opublikowane: 14.01.2009
Zbycie działek rolnych
Interpretacja indywidualna ITPB1/415-704/08/HD 2009.01.14 Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Czy zbycie działek rolnych o powierzchni 3.000 m2, bez zmiany klasyfikacji gruntów i notarialnym zapewnieniu kupujących o braku woli przekwalifikowania tych gruntów, podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym na mocy art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli w momencie sprzedaży były one częścią gospodarstwa rolnego?
Opublikowane: 13.01.2009
Podatek od renty
interpretacja indywidualna ILPB2/415-692/08-2/AJ 2009.01.13 Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Czy Wnioskodawca musi zapłacić podatek w Polsce od renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy otrzymywanej z niemieckiego systemu ubezpieczeń społecznych - Deutsche Rentenversicherung?
Opublikowane: 30.11.-1
Opodatkowanie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego
Interpretacja indywidualna IPPP2/443-1605/08-2/AS Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Opodatkowanie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność lokalu
Opublikowane: 30.11.-1
VAT a udzielanie pożyczek
Interpretacja indywidualna IPPP2/443-1868/08-2/KK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Wnioskodawca klasyfikuje usługę pod symbolem PKWiU 65.22. – usługi udzielania pożyczek świadczonych poza systemem bankowym. Zgodnie z przytoczonym powyżej art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy, w związku z pozycją nr 3 załącznika nr 4 do ustawy, należy uznać tę usługę za zwolnioną od podatku od towarów i usług.
Opublikowane: 30.11.-1
Pożyczka poza granicami a podatek
Interpretacja indywidualna IPPB2/436-436/08-2/MZ Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Zawarcie przez pożyczkobiorcę umowy pożyczki poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przy założeniu, że pieniądze będące przedmiotem tej umowy w chwili jej zawarcia znajdowały się za granicami Polski nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opublikowane: 30.11.-1
Pomyłka na fakturze
Interpretacja indywidualna IPPP3/443-2/09-2/MM Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

W przypadku wystąpienia pomyłki dotyczącej danych nabywcy na fakturze sprzedaży całkowita zmiana tych danych, w drodze wystawienia przez sprzedawcę faktury korygującej jest postępowaniem dopuszczalnym w świetle obowiązujących przepisów. Podkreślić jednak należy, iż faktura korygująca nie dokumentuje odrębnego, niezależnego zdarzenia gospodarczego, lecz odnosi się ściśle do stanu zaistniałego w przeszłości. Celem wystawienia faktury korygującej jest doprowadzenie faktury pierwotnej do stanu odpowiadającego rzeczywistości.
Opublikowane: 30.11.-1
VAT na monety
Interpretacja indywidualna IP-PP2-443-1825/08-2/BM Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Zastosowanie szczególnej procedury VAT marża dla monet, które nie są zwykle używane jako środek płatniczy
Opublikowane: 30.11.-1
Darowizna z zagranicy
Interpretacja indywidualna IPPB2/415-1479/08-4/MK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy środki pieniężne przekazane przez duńską fundację rodzinną na rzecz Wnioskodawcy po uzyskaniu w Polsce rezydencji podatkowej zostaną opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn? Czy środki pieniężne przekazane przez duńską fundację rodzinną na rzecz Wnioskodawcy po uzyskaniu w Polsce rezydencji podatkowej zostaną opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

»Materiały

Ilość: 119 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Następne › »
Opublikowane: 09.09.2012
Odliczenie na dziecko
Zastanawiasz się ile wynosi odliczenie na dziecko? Jesteś samotnie wychowującym rodzicem? Chcesz wiedzieć czy w Twojej sytuacji odliczenie na ...
Opublikowane: 09.09.2012
Ulga rodzinna
Zastanawiasz się w jakim przypadku przysługuje ulga rodzinna (prorodzinna)? Czy ulga rodzinna należy się samotnej matce? W poniższych ...
Opublikowane: 17.06.2012
Pożyczki od ręki
Zastanawiasz się czy pożyczki od ręki są opodatkowane? Czytając poniższe teksty dowiesz się jak jest z pożyczkami od ręki.
Opublikowane: 02.06.2012
Składki dla zus
Masz zaległe składki dla zus lub w ogóle nie zapłacone? A może chcesz się dowiedzieć się czegoś na temat składek dla zus? Czytając ...
Opublikowane: 16.04.2012
Podatki progi
W 2012 roku nadal mamy dwa progi podatkowe: – pierwszy próg: stawka 18%, gdy dochody nie przekroczą 85,528 zł; – drugi próg: 32%, gdy ...
Opublikowane: 10.04.2012
Dochód netto
Opublikowane: 26.02.2012
Podatek od dochodu
Podatek od dochodu to podatek, który właściwie każda zarabiająca osoba musi zapłacić. Podatek od dochodu można obliczać na różne ...
Opublikowane: 29.12.2011
Zwolnienie podatkowe
Zwolnienie podatkowe przysługuje w różnych sytuacjach i może dotyczyć praktycznie każdego rodzaju podatku. Warto orientować się, czy w ...
Opublikowane: 08.12.2011
Opodatkowanie darowizny
Opodatkowanie darowizny obliguje każdego obdarowanego do zapłaty podatku od spadków i darowizn. Jednak darowizny między rodzicami i dziećmi ...
Opublikowane: 01.12.2011
Spadki i darowizny
Chociaż spadki i darowizny w kontekście obowiązków podatkowych nadal przysparzają kłopotów, świadomość tych obowiązków u podatników ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »