Mamy 8846 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło
do naszego prawnika specjalisty.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Prawo administracyjne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 1593 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 17.04.2019

Informacje o dochodach w postępowaniu administracyjnym a ochrona danych osobowych

Złożyłem odwołanie do MOPS w sprawie płatności za pobyt mojej małżonki w DOS, przekazano je do SKO, a oni swoją decyzję rozesłali ...
Opublikowane: 14.04.2019

Czy trzeba zgłosić dyrektorowi dorabianie w przedszkolu niepublicznym?

Jestem nauczycielem zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu, dodatkowo dorabiam w przedszkolu niepublicznym na umowę-zlecenie. Mój dyrektor nie ...
Opublikowane: 13.04.2019

Praca przy tablicy i poza szkołą a prawo do świadczenia kompensacyjnego

Pracowałem poza szkołą w różnych firmach 12 lat (nieprzerwanie), następnie w szkole – nieprzerwanie 17 lat. Ze względu na niż ...
Opublikowane: 10.04.2019

Mandat radnego gminy a członkostwo w zarządzie OSP

Jestem członkiem zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej, kandydowałem do rady gminy i zostałem wybrany. Czy wobec tego muszę zrezygnować z ...
Opublikowane: 07.04.2019

Kara z funduszu gwarancyjnego za opłacenie OC kilka dni po zarejestrowaniu samochodu

Kupiłem auto w Niemczech z ważnymi tablicami i ubezpieczeniem. Poruszałem się nim po Polsce. Pojazd zarejestrowałem i po kilku dniach ...
Opublikowane: 07.04.2019

Dyskwalifikacja kandydata na dyrektora szkoły z powodu braku podpisu

Uczestniczyłem w komisji konkursowej na dyrektora szkoły. Podczas analizy formalnej okazało się, że jeden z kandydatów nie podpisał ...
Opublikowane: 05.04.2019

Postępowanie dyscyplinarne w stosunku do nauczycielki za uderzenie ucznia

Dzieci wyszydzały na lekcji w obecności nauczyciela ucznia i jego matkę, a jeden z uczniów ubliżał i przy tym trząsł się ze śmiechu. ...
Opublikowane: 20.03.2019

Jak zmusić gminę do naprawy drogi?

Mieszkamy w małej miejscowości, w jednej z biedniejszych gmin. Mamy problem z drogą dojazdową do naszych domostw (6 rodzin). Droga należy do ...
Opublikowane: 07.03.2019

Wymeldowanie i brak zameldowania

Muszę wymeldować się z miejsca stałego zameldowania. Mieszkam od 20 lat w innym mieście bez zmiany stałego zameldowania i nie będę miał ...
Opublikowane: 01.03.2019

Czy wymagać od dyrektora zatrudnienia przez mianowanie?

W roku 2011 uzyskałam tytuł nauczyciela mianowanego, jednak moja umowa o pracę nie została przekształcona w umowę na podstawie mianowania, ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 83 | Wyświetlono: 1-10

Aktualizacja: 07.11.2016
Samochód trzeba ubezpieczyć – rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego
Zasady ubezpieczania samochodów firmowych są w zasadzie takie same, jak w przypadku samochodów prywatnych. Pojazd musi być więc ...
Aktualizacja: 26.09.2016
Zezwolenie na prowadzenie ogródka piwnego
Działalność gospodarcza polegająca na prowadzeniu ogródka piwnego przylegającego do lokalu nie wymaga uzyskania odrębnego zezwolenia na ...
Aktualizacja: 23.09.2016
Zmiany zasad przyznawania kredytów studenckich
W 2016 r. nastąpiły ważne zmiany zasad przyznawania kredytów studenckich. Skróceniu uległ w szczególności termin składania wniosków o ...
Aktualizacja: 22.09.2016
Zrzeczenie się licencji na krajowy transport drogowy
Zrzeczenie się przez osobę uprawnioną jest jednym ze sposobów, w jaki wygasnąć może licencja na krajowy transport drogowy. W celu ...
Aktualizacja: 08.08.2016
Bezpłatne leki dla seniorów już od września
Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt wykazu bezpłatnych leków dla seniorów, który ma obowiązywać od 1 września 2016 r. Wykaz ma ...
Aktualizacja: 29.06.2016
Senat przyjął „ustawę wiatrakową”
9 czerwca 2016 r. Senat przyjął bez poprawek tzw. „ustawę wiatrakową”, która określa minimalną odległość, w jakiej od ...
Aktualizacja: 12.05.2016
Organ właściwy do wydania decyzji
Właściwość rzeczową organu administracji publicznej ustala się według przepisów o zakresie jego działania. Natomiast to, który ...
Aktualizacja: 30.03.2016
Obowiązki przedsiębiorcy wobec UOKiK
Obowiązki, jakie przedsiębiorca musi wypełniać względem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ściśle związane są z ...
Aktualizacja: 21.03.2016
Stosowanie biokomponentów
Wytwarzanie i stosowanie biokomponentów, czyli biopaliw wytworzonych z odpadów z produkcji rolniczej, możliwe jest po spełnieniu szeregu ...
Aktualizacja: 22.02.2016
Licencja na transport drogowy
Wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego wymaga uzyskania zezwolenia lub licencji. Przedsiębiorca, który chce je ...

»Orzecznictwo

Ilość: 18 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 31.03.2008
Uzasadniona obawa użycia broni
Wyrok NSA z dnia 31 marca 2008 r. (sygn. akt II OSK 316/07)

Wymienione art 15 ust 1 pkt 6 ustawy o broni i amunicji z 21.05.1999 r. rodzaje przestępstw muszą wiązać się ze wskazaną w początkowej części tego przepisu uzasadnioną obawą użycia broni w celu sprzecznym z interesem porządku lub bezpieczeństwa publicznego.
Opublikowane: 13.12.2005
Obywatelstwo polskie - własność nieruchomości
Wyrok z dnia 13 grudnia 2005 r. (sygn. akt IV CK 304/05)

Utrata własności nieruchomości, o której stanowi art. 38 ust. 3 ustawy z dnia 14 lipca 1961 r. o gospodarce terenami w miastach i osiedlach (jedn. tekst: Dz. U. z 1969 r. Nr 22, poz. 159 ze zm.), dotyczy jedynie tych osób, które po stwierdzeniu narodowości polskiej i uzyskaniu obywatelstwa polskiego zachowały własność nieruchomości należących do nich przed dniem 1 stycznia 1945 r., a następnie w związku z wyjazdem z kraju utraciły obywatelstwo polskie; nie dotyczy to następców prawnych tych osób.
Opublikowane: 09.11.2005
Posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością
Wyrok NSA z dnia 9 listopada 2005 r. (sygn. akt. II OSK 179/05 ONSAiWSA 2006/3/88)

Zakwestionowanie, przez chociażby jednego ze współwłaścicieli nieruchomości, złożonego przez inwestora oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, w sytuacji kiedy jego zgoda na wykonanie robót budowlanych jest wymagana, wyklucza możliwość wydania przez organ budowlany decyzji pozwalającej na budowę (art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane - Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 ze zm.).
Opublikowane: 23.06.2005
Zachowanie uczciwej konkurencji
Wyrok ZAUZP z dnia 23 czerwca 2005 r. (UZP/ZO/0-1454/05)

Zastrzeżenie, że wszystkie wyroby będące przedmiotem zamówienia muszą pochodzić od jednego producenta wskazywało na ograniczenie oferowanych urządzeń wyłącznie do sprzętu produkowanego przez jednego producenta. Zamawiający nie był w stanie wskazać jakichkolwiek innych producentów, których produkty spełniałyby powyższy wymóg.
Takie działanie zamawiającego narusza art. 7, art. 29 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych jeżeli nie jest konieczne dla należytego współdziałania sprzętu, ażeby wszystkie jego elementy pochodziły od jednego producenta.
Opublikowane: 21.06.2005
Referencja a prawo zamówień publicznych
Wyrok ZAUZP z dnia 21 czerwca 2005 r. (UZP/ZO/0-1404/05)

Referencje nie obejmujące całości trwania czasu umowy, nie mogą stanowić potwierdzenia, iż przedmiotowe usługi zostały wykonane należycie. Powołane w rozstrzygnięciu protestu przez zamawiającego dodatkowe argumenty uzasadniające wykluczenie odwołującego z postępowania, jak również argumenty powołane na rozprawie, nie mogą być przedmiotem rozważań Zespołu Arbitrów. Zasada prowadzenia postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców nakazuje poinformowanie wykonawcy o wszystkich powodach wykluczenia już w pierwszym piśmie po dokonaniu owej czynności, pozwalając tym samym na odniesienie się do nich w toku postępowania protestacyjnego i odwoławczego.
Opublikowane: 06.06.2005
Ustawa o drogach publicznych
Wyrok WSA z dnia 6 czerwca 2005 r. (sygn. akt VII SA/Wa 1174/04)

Art. 20 pkt 8 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2086 późn. zm.) jest regulacją, którą należy kwalifikować jako przykład przepisu szczególnego w rozumieniu art. 32 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 z późn. zm.).
Opublikowane: 18.05.2005
Rozpoczęcie biegu terminu
Wyrok ZAUZP z dnia 18 maja 2005 r. (UZP/ZO/0-981/05)

Z uwagi na regulacje zawarte w art. 85 ust. 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych (lex specialis) nie stosuje się w zakresie ustalenia rozpoczęcia biegu terminu związania ofertą przepisów k.c., zgodnie z art. 14 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Tym samym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upłynął termin składania ofert.
Opublikowane: 17.03.2005
Odwołanie od badań lekarskich
Wyrok NSA z dnia 17 marca 2005 r. (sygn. akt 1273/04)

Określona w par. 8 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 września 2000 r. - w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń /Dz.U. nr 79 poz. 898/, regulacja dotycząca czynności specjalistycznych jakimi są niewątpliwie badania lekarskie stanowi procedurę odrębną od procedury administracyjnej. Ostateczne orzeczenia lekarskie wydawane w trybie tego przepisu nie podlegają weryfikacji przez organ Policji w postępowaniu o wydanie lub cofnięcie pozwolenia na broń.
Opublikowane: 13.01.2004
Zmiana umowy zawartej w następstwie przetargu
Wyrok SN z dnia 13 stycznia 2004 r. (sygn. akt V CK 97/03, OSNC 2005/2/34)

Niedopuszczalna jest zmiana podmiotowa umowy zawartej w następstwie przetargu, umożliwiająca przejęcie zamówienia publicznego.
Opublikowane: 13.12.2002
Cofnięcie pozwolenia na broń
Wyrok z dnia 13 grudnia 2002 r. (sygn. akt III RN 96/02)

Organ Policji ma obowiązek cofnąć pozwolenie na broń, jeżeli posiadacz przechowuje ją w sposób nienależyty, a w okolicznościach sprawy istnieje uzasadniona obawa, że w przyszłości też postąpi podobnie (art. 11 ust. 1 zdanie drugie w związku z art. 7 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 31 stycznia 1961 r. o broni, amunicji i materiałach wybuchowych, Dz. U. Nr 6, poz. 43 ze zm.).
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

»Materiały

Ilość: 22 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »
Opublikowane: 10.05.2012
Pozwolenie na rozbiórkę
Opublikowane: 17.04.2012
Trwały zarząd
Zgodnie z artykułem 43 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami „trwały zarząd jest formą prawną władania ...
Opublikowane: 24.02.2012
Samowola budowlana przedawnienie
Czy samowola budowlana ulega przedawnieniu? Więcej na temat przedawnienie samowoli budowlanej czytaj w artykule.
Opublikowane: 21.11.2011
Dzierżawa gruntu rolnego
Dzierżawa gruntu rolnego jest specyficznym stosunkiem najmu łączącym dwie strony umowy. Dzierżawa gruntu rolnego zakłada korzystanie z ...
Opublikowane: 15.11.2011
Wniosek o wydanie paszportu
Wniosek o wydanie paszportu składamy wtedy, gdy nasz obecny dokument wkróce straci ważność lub jeżeli istotne dane osobowe uległy zmianie. ...
Opublikowane: 15.11.2011
Samowola budowlana kary
Organ nadzoru budowlanego może orzec o rozbiórce obiektu budowlanego wybudowanego bez wymaganego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia jeśli ...
Opublikowane: 12.11.2011
Miejsce zameldowania
Miejsce zameldowania określa miejsce naszego stałego pobytu. Zameldowanie nie daje żadnych praw do danego lokalu, jednak osoba zameldowana ...
Opublikowane: 02.11.2011
Zezwolenie na broń
Zezwolenie na broń musi zdobyć każdy, kto chce np. przechowywać czy używać broni. Posiadanie i korzystanie z broni palnej bez odpowiedniego ...
Opublikowane: 02.11.2011
Pozwolenie na broń palną
Interesuje Cię, jak zdobyć pozwolenie na broń palną? Pozwolenie takie wydawane jest na wniosek zainteresowanego, jeśli ten spełnia warunki ...
Opublikowane: 02.11.2011
Wniosek o pozwolenie na budowę
Starosta albo wojewoda odpowiednio do przepisów prawa budowlanego po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę wydaje stosowne pozwolenie. ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło
do naszego prawnika specjalisty.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »