Mamy 10 374 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Inne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 293 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 27.04.2019

Praca kierowcy autobusu lotniskowego

Czy praca kierowcy autobusu lotniskowego wożącego pasażerów do samolotu i z powrotem jest pracą o szczególnym charakterze?
Opublikowane: 26.03.2019

Faktyczny dzień zakończenia zwolnienia lekarskiego

Moje zwolnienie lekarskie zostało wystawione w dniach 8 sierpnia 16 sierpnia. Lekarz opisał tę sytuacje na zaświadczeniu w następujący ...
Opublikowane: 16.03.2019

Jak zachować się po przywróceniu do pracy przez sąd?

Na najbliższym posiedzeniu sądu pracy spodziewam się przywrócenia do pracy, po zwolnieniu powołującym się na art. 53 § 1 pkt 1 lit. b ...
Opublikowane: 10.02.2019

Konsekwencje podania swoich danych osobowych przez telefon

Wczoraj zadzwonił do mnie telemarketer, jak się okazało z numeru „nękającego”. Pan powiedział, że mój numer telefonu został ...
Opublikowane: 04.01.2019

Co zrobić aby uzyskać poprawne świadectwo pracy?

Jak odzyskać świadectwo pracy z nieistniejącego zakładu pracy? W grudniu 2016 r. zostałam zwolniona z pracy, było to niepubliczne ...
Opublikowane: 11.10.2018

Zwolniony z pracy z powodu alkoholu

Ponad rok temu zostałem zwolniony z pracy z powodu alkoholu (dyscyplinarka z art. 52 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy). Potem na krótko znalazłem ...
Opublikowane: 04.08.2018

Jak przekonać pracodawcę do zmiany świadectwa pracy?

Pracowałem jako kierowca mechanik (tak było wpisane w umowie o pracę). W rzeczywistości wykonywałem również inne prace, w tym część w ...
Opublikowane: 27.07.2018

Kontrola od pracodawcy podczas zwolnienia a nieobecności w domu

Jestem na zwolnieniu lekarskim z zaleceniem, że mogę chodzić. Miałem kontrolę od pracodawcy, ale nie było mnie w domu. Czy mam obowiązek ...
Opublikowane: 21.07.2018

Problem z zaliczeniem zatrudnienia na podstawie umowy agencyjnej

Mam problem z zaliczeniem zatrudnienia na podstawie umowy agencyjnej w pełnym wymiarze czasu pracy w okresie 1980–1981 r. Poprzednia ...
Opublikowane: 03.07.2018

Renta na 5 lat a możliwość powrotu do pracy

Mam 42 lata i jestem po długiej hospitalizacji. Obecnie na szczęście jestem w dobrej formie. Lekarz orzecznik na podstawie dokumentacji i ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 69 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 24.04.2015
Działalność konkurencyjna
Działalność konkurencyjna, o której mowa w przepisach Kodeksu pracy dotyczących zakazu konkurencji, nie została w tym kodeksie ...
Opublikowane: 27.09.2014
Wolny zawód
Pojęcie wolnego zawodu nie zostało wprost zdefiniowane w obowiązujących przepisach. Możliwe jest jednak wyróżnienie pewnych elementów, ...
Opublikowane: 24.04.2014
Tytuł magistra na pieczątce
Co do zasady nie ma przeszkód, aby osoba która uzyskała tytuł zawodowy, umieszczała go na pieczątce służbowej . Jednakże możliwość ...
Opublikowane: 16.07.2013
Związki zawodowe
Tworzenie i wstępowanie do związków zawodowych jest jednym z podstawowych praw obywatelskich, zagwarantowanych w Konstytucji ...
Opublikowane: 23.01.2012
Problemy praworządności w stosunkach pracy – część 6
Autor kontynuuje omawianie problemów praworządności w stosunkach pracy, ukazując defekty ustrojowe negatywnie rzutujące na jednolitość ...
Opublikowane: 25.11.2011
Wykroczenia przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową – część 3
W trzeciej części cyklu o wykroczeniach przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową omówiono nowelizację ustawy o Państwowej ...
Opublikowane: 10.10.2011
Pojęcie wykroczenia trwałego – część 1
W artykule omówiono zagadnienia dotyczące podziału strukturalnego wykroczeń na jednorazowe, trwałe i ciągłe, z punktu widzenia ...
Opublikowane: 05.09.2011
Problemy praworządności w stosunkach pracy – część 5
Autor kontynuuje omawianie problemów praworządności w stosunkach pracy, ukazując defekty ustrojowe negatywnie rzutujące na jednolitość ...
Opublikowane: 31.08.2011
Problemy praworządności w stosunkach pracy – część 4
Autor kontynuuje omawianie problemów praworządności w stosunkach pracy, ukazując defekty ustrojowe negatywnie rzutujące na jednolitość ...
Opublikowane: 01.08.2011
Problemy praworządności w stosunkach pracy – część 3
Autor kontynuuje omawianie problemów praworządności w stosunkach pracy, ukazując defekty ustrojowe negatywnie rzutujące na jednolitość ...

»Orzecznictwo

Ilość: 2 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 08.01.2008
Opłaty sądowe - Urząd Skarbowy
Uchwała z dnia 8 stycznia 2008 r. (sygn. akt II PZP 8/07)

W sprawach z zakresu prawa pracy Urząd Skarbowy nie ma obowiązku uiszczenia opłat sądowych ( art. 94 ustawy z dnia 28 lipca 2005r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych - Dz. U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.)
Opublikowane: 05.04.2006
Przekazanie składki do OFE
Uchwała składu siedmiu sędziów SN z dnia 5 kwietnia 2006 r. (sygn. akt III CZP 121/05)

1. Droga sądowa jest dopuszczalna w sprawie z zakresu ubezpieczeń społecznych o przekazanie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych części składki na ubezpieczenie emerytalne do otwartego funduszu emerytalnego.
2. Ubezpieczony, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. Nr 137, poz. 887 ze zm.), uprawniony jest do wystąpienia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wydanie decyzji w tym przedmiocie.

»Materiały

Ilość: 39 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4
Następne › »
Opublikowane: 09.06.2012
Kontrolowanie
Teksty dotyczące różnego rodzaju kontrolowania np. kontrola pracownika, spółki cywilnej tudzież współpracy w niej, kontrola przez PIP, ...
Opublikowane: 07.06.2012
Składka ZUS
Zastanawiasz do kiedy płaci się składki ZUS? Do 10 dnia następnego miesiąca muszą składki ZUS muszą opłacić przedsiębiorcy ...
Opublikowane: 02.06.2012
Do kogo skarga
Chcesz złożyć skargę bądź zażalenie, ale nie wiesz do kogo ani gdzie? Sprawdź to, czytając poniższe treści.
Opublikowane: 30.10.2011
ZUS zwolnienie lekarskie
Jeżeli jesteśmy na zwolnieniu lekarskim, musimy liczyć się z tym, że ZUS może skontrolować nasz stan (zwłaszcza jeśli nasze zwolnienie ...
Opublikowane: 14.10.2011
Praca
Praca może być świadczona w wielu formach. Obecnie dużą popularność zyskała praca sezonowa, telepraca, praca nocna, praca za granicą itp. ...
Opublikowane: 12.10.2011
Praca fizyczna
Opublikowane: 11.10.2011
Praca od zaraz
Co warto wiedzieć na temat praca od zaraz? O regulacji w Kodeksie pracy praca od zaraz czytaj w artykule.
Opublikowane: 06.10.2011
Praca kierowca
O regulacji pracy kierowcy, jego prawach i obowiązkach, czasie pracy oraz odpowiedzialności kierowców czytaj w artykule.
Opublikowane: 04.10.2011
Dodatek za pracę w nocy
Każdemu pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą wykonaną godzinę pracy w nocy. Wysokość dodatku za pracę w nocy jest ...
Opublikowane: 03.10.2011
Składki ZUS pracownika
Każdy pracodawca zobowiązany jest do opłacenia składek ZUS za określony miesiąc do 10 dnia miesiąca następnego, jeżeli opłaca ZUS tylko ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3 4
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »