Mamy 8844 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podatek VAT

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 332 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 11.04.2019

Faktura dla firmy z USA - odwrotne obciążenie VAT

Prowadzę działalność gospodarczą. Świadczę usługi IT na rzecz usługodawcy z USA. Jaki rodzaj faktury należy zastosować dla firmy z ...
Opublikowane: 19.03.2019

Likwidacja spółki cywilnej i rozliczenie zamortyzowanego budynku z urzędem skarbowym

Planujemy zlikwidować działalność w formie spółki cywilnej. W spółce jest dwóch wspólników, z czego jeden nie będzie prowadził ...
Opublikowane: 13.03.2019

Faktura za samochód z Niemiec po zamknięciu działalności i wyrejestrowaniu z VAT

Po zakończeniu działalności 31 października i złożeniu VAT-Z dostałam z Niemiec fakturę za zakup samochodu osobowego, używanego w ...
Opublikowane: 12.03.2019

Faktura zbiorcza od dostawcy energii a podatku od towarów i usług

Mam umowę z dostawcą energii. Okres rozliczeniowy to 2 miesiące. Przez 8 miesiącami nie otrzymywałem faktur, a ostatecznie dostałem je ...
Opublikowane: 06.03.2019

Sprzedaż lokalu bez wystawienia faktury VAT

Jestem właścicielem lokalu niemieszkalnego. Lokal ten nabyłam aktem notarialnym w 2014 r. Nie płaciłam podatku VAT podczas zakupu tego ...
Opublikowane: 05.03.2019

Darowizna samochodu ciężarowego zakupionego na firmę

Chcę darować synowi samochód ciężarowy, który zakupiłem na swoją firmę (jestem na książce przychodu). Amortyzacja się skończyła. ...
Opublikowane: 29.11.2018

Wniesienie aportem działek do spółki z o.o. a VAT

Jestem właścicielem i współwłaścicielem większej liczby działek budowlanych. W przyszłości planuję wnieść te działki aportem do sp. ...
Opublikowane: 22.11.2018

Umowa barterowa a rozliczenie VAT

Zastanawiam się nad otwarciem sklepu z kosmetykami jak najniższym kosztem. Prowadzę od lat bloga na temat pielęgnacji włosów. Mogłabym ...
Opublikowane: 30.10.2018

Usługi transportowe na terenie Niemiec - obciążenie za opóźnienia w odbiorze towaru a VAT

Jesteśmy spółka z o.o., która świadczy usługi transportowe na terenie Niemiec. Nasza firma posiada na terenie Niemiec bazę transportową ...
Opublikowane: 21.10.2018

Sprzedaż samochodu firmowego Ukraińcom

Prowadzę działalność gospodarczą w formie karty podatkowej. W 2010 r. zakupiłem samochód osobowy z kratką, od którego odliczyłem ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 57 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 05.02.2016
Koniec przekazywania przez spółki nieruchomości wspólnikom w ramach optymalizacji?
Czy przekazanie przez spółkę z o.o. nieruchomości udziałowcowi w zamian za nabycie przez spółkę udziałów w celu ich umorzenia stanowi ...
Opublikowane: 28.09.2015
Określanie proporcji w VAT od 2016 roku
Od dnia 1 stycznia 2016 roku, po raz kolejny, ustawodawca wprowadza porcję zmian w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i ...
Opublikowane: 19.08.2015
Dane umieszczone na rachunku
W zależności od tego czy rachunek sprzedaży wystawiony klientowi przybiera formę paragonu fiskalnego, czy faktury VAT, zawierać on może ...
Opublikowane: 03.08.2015
Klasyfikacja usług
Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług to klasyfikacja, która stosowana jest do określania przebiegu i opisu procesów gospodarczych, w ...
Opublikowane: 03.07.2015
Import usług w VAT
Kiedy nabywca usługi jest podatnikiem?
Opublikowane: 01.07.2015
Zmiany VAT lipiec 2015 – odwrotne obciążenie
Dzisiaj, czyli z dniem 1 lipca 2015 r. wchodzą w życie zmiany w tzw. odwrotnym obciążeniu. Zmiany wprowadza ustawa z dnia 9 kwietnia 2015 r. ...
Opublikowane: 05.06.2015
Definicja działalności gospodarczej na gruncie ustawy o VAT
Ustawa o podatku od towarów i usług zawiera własną definicję działalności gospodarczej, różniącą się od definicji określonej w ...
Opublikowane: 01.04.2015
Sprzedaż nieruchomości a VAT
Jak sprawdzić czy sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu VAT?
Opublikowane: 14.03.2015
Refaktura a usługa kompleksowa
Refaktura w przypadku najmu, dwie odrębne usługi czy jednak kompleksowa?
Opublikowane: 06.10.2014
Usługi telekomunikacyjne – zmiany w VAT od 2015 r.
Świadczenie usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych będzie podlegać podatkowi w miejscu, w którym usługobiorca ma siedzibę ...

»Orzecznictwo

Ilość: 4 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 30.11.-1
Opodatkowanie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego
Interpretacja indywidualna IPPP2/443-1605/08-2/AS Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Opodatkowanie przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność lokalu
Opublikowane: 30.11.-1
VAT a udzielanie pożyczek
Interpretacja indywidualna IPPP2/443-1868/08-2/KK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Wnioskodawca klasyfikuje usługę pod symbolem PKWiU 65.22. – usługi udzielania pożyczek świadczonych poza systemem bankowym. Zgodnie z przytoczonym powyżej art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy, w związku z pozycją nr 3 załącznika nr 4 do ustawy, należy uznać tę usługę za zwolnioną od podatku od towarów i usług.
Opublikowane: 30.11.-1
Pomyłka na fakturze
Interpretacja indywidualna IPPP3/443-2/09-2/MM Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

W przypadku wystąpienia pomyłki dotyczącej danych nabywcy na fakturze sprzedaży całkowita zmiana tych danych, w drodze wystawienia przez sprzedawcę faktury korygującej jest postępowaniem dopuszczalnym w świetle obowiązujących przepisów. Podkreślić jednak należy, iż faktura korygująca nie dokumentuje odrębnego, niezależnego zdarzenia gospodarczego, lecz odnosi się ściśle do stanu zaistniałego w przeszłości. Celem wystawienia faktury korygującej jest doprowadzenie faktury pierwotnej do stanu odpowiadającego rzeczywistości.
Opublikowane: 30.11.-1
VAT na monety
Interpretacja indywidualna IP-PP2-443-1825/08-2/BM Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Zastosowanie szczególnej procedury VAT marża dla monet, które nie są zwykle używane jako środek płatniczy

»Materiały

Ilość: 7 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 29.11.2011
Jaka stawka podatku
Jaka stawka podatku VAT obowiązuje w 2011 r.? Zmiany w VAT obowiązują od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. W tym okresie ...
Opublikowane: 31.10.2011
Wystawienie faktury
Często zdarza się, że faktury zawierają błędy, na szczęście można je korygować. Koryguje się je również przypadku, gdy po wystawieniu ...
Opublikowane: 04.10.2011
Czy podatnik VAT
Podatnikiem VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie ...
Opublikowane: 31.08.2011
Podatek VAT naliczony
W momencie dokonywania transakcji zakupu towaru albo usługi podatnik otrzymuje od sprzedającego fakturę zakupu, z niej to wynika podatek VAT ...
Opublikowane: 26.08.2011
Bez VAT
Niektóre czynności są zwolnione z podatku od towarów i usług (bez VAT). Między innymi oznacza to, że osoba świadcząca czynności ...
Opublikowane: 25.08.2011
Podatek VAT 2011
Podatek VAT 2011 – najważniejsze zmiany to podniesienie stawek podatku VAT do 23% i 8% oraz ustalenie stawki VAT dla podstawowych produktów ...
Opublikowane: 12.08.2011
Zwrot podatku VAT
W przypadkach ściśle określonych przepisami podatnik może wykazywać VAT (w szczególności nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym) do ...

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »