Mamy 8846 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem handlowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Spółka z o.o.

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 162 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 06.02.2019

Przekazanie w formie darowizny udziałów w spółce z o.o.

W akcie notarialnym założycielskim sp. z o.o. jest zapis: „zbycie udziałów wymaga zachowania formy pisemnej z podpisami notarialnie ...
Opublikowane: 10.08.2018

Spółka z o.o. A jest 100% udziałowcem spółki z o.o. B - rozliczenie podatku CIT

Spółka z o.o. A jest 100% udziałowcem spółki z o.o. B. Obie spółki są vatowcami. Spółka A zakupiła w 2015 lokal (sprzedaż zwolniona ...
Opublikowane: 20.07.2018

Prowadzenie ksiąg handlowych spółki z o.o. - czy mogą być prowadzone w formie papierowej, czy tylko elektronicznej?

Mam pytanie dotyczące prowadzenia ksiąg rachunkowych. Czy w 2018 r. księgi handlowe spółki z o.o. mogą być prowadzone w formie papierowej ...
Opublikowane: 09.06.2018

Zobowiązania podatkowe przy sprzedaży udziałów spółki

Potrzebuję informacje odnośnie opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w sp. z o.o. Mam ze wspólnikiem spółkę, obaj mamy po 50% ...
Opublikowane: 27.03.2018

Zasilenie budżetu spółki z o.o. - podniesienie kapitału zakładowego czy pożyczka od wspólnika?

Potrzebujemy w krótkim czasie zasilić budżet spółki z o.o. Spółka istnieje 2 lata, nigdy nie prowadziła sprzedaży, powstała z ...
Opublikowane: 04.02.2018

Likwidacja spółki z o.o. nie posiadającej majątku

Mam pytania dotyczące likwidacji spółki z o.o. Czy jeśli spółka nie posiada majątku do podziału, to należny sporządzić oba ...
Opublikowane: 08.01.2018

Działalność edukacyjna a posiadanie kasy fiskalnej

Jesteśmy firmą – spółką z o.o. Naszym profilem działalności jest działalność edukacyjna. Głównie prowadzimy szkolenia w ...
Opublikowane: 28.12.2017

Sprzedaż lub umorzenie udziałów w spółce z o.o.

Chcę sprzedać udziały w spółce z o.o., ale żaden wspólnik nie jest zainteresowany. Co zrobić w takim przypadku? Czy spółka musi ...
Opublikowane: 25.12.2017

Zamknięcie spółki, która jeszcze nie zaczęła działalności

Niedawno założyliśmy spółkę z o.o., ale chcemy ją zlikwidować. Spółka nie zaczęła jeszcze żadnej działalności. Czy wspólnicy ...
Opublikowane: 22.12.2017

Czy wspólnik może podarować swoje udziały osobie nienależącej do najbliższej rodziny?

Umowa spółki z o.o. przewiduje prawo pierwokupu udziałów przez wspólników w przypadku, gdy wspólnik chciałby sprzedać swoje udziały. ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Jak zmienić zwykłą firmę w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Adam Ciesielczuk

Prowadzisz działalność gospodarczą?
Zastanawiasz się czasami, ile tracisz na nieznajomości podstawowej wiedzy prawnej?

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 42 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 10.10.2016
Zmiany w umowie spółki z o.o.
Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać w każdej chwili zmieniona w drodze uchwały wspólników. Pewne czynności, ...
Opublikowane: 21.04.2016
Jaki jest charakter zarządu spółki z o.o.?
Zarząd spółki z o.o. jest organem, którego zadaniem jest prowadzenie spraw spółki oraz jej reprezentowanie. Może składać się z jednego ...
Opublikowane: 06.04.2016
Bilans likwidacji spółki z o.o.
Sporządzenie bilansu likwidacji jest jedną z obowiązkowych czynności, jakich dokonać muszą likwidatorzy spółki z o.o. w postępowaniu ...
Opublikowane: 22.03.2016
Likwidacja spółki z o.o.
Zakończenie bytu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga co do zasady przeprowadzenia likwidacji. Podczas postępowania ...
Opublikowane: 17.03.2016
Bezskuteczność zwyczajnego zgromadzenia wspólników
Kodeks spółek handlowych ustanawia pewne wymogi, w szczególności co do sposobu zwołania zgromadzenia wspólników oraz jego procedowania. ...
Opublikowane: 01.03.2016
Brak tajności głosowania a ważność uchwały spółki
Głosowanie nad uchwałami na zgromadzeniu wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest co do zasady jawne. Kodeks spółek ...
Opublikowane: 16.02.2016
Głosowanie w sprawie absolutorium
Absolutorium członkom organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udzielane jest przez zgromadzenie wspólników w drodze uchwały. ...
Opublikowane: 08.02.2016
Głosowanie na zgromadzeniu wspólników
Głosowanie na zgromadzeniu wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest co do zasady jawne. Podjęcie uchwały wymaga ...
Opublikowane: 18.01.2016
Zwyczajne zgromadzenie wspólników
Zwyczajne zgromadzenie wspólników to podstawowy tryb obradowania zgromadzenia wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. ...
Opublikowane: 15.09.2015
Członek rady nadzorczej prokurentem spółki
Funkcje członka rady nadzorczej oraz prokurenta spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są funkcjami niepołączalnymi. Wybór prokurenta ...

»Orzecznictwo

Ilość: 2 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 07.11.2008
Przedawnienie roszczeń wierzycieli
Wyrok z dnia 7 listopada 2008 r. (sygn. akt III CZP 72/08)

Do roszczeń wierzycieli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przeciwko członkom jej zarządu (art. 299 k.s.h.) mają zastosowanie przepisy o przedawnieniu roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym.
Opublikowane: 01.03.2007
Legitymacja byłego członka organu spółki z o.o. do zaskarżania uchwał
Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 1 marca 2007 r. (sygn. akt III CZP 94/06)

Osobie odwołanej ze składu organu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie przysługuje legitymacja do wytoczenia powództwa o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników sprzecznej z ustawą (art. 252 § 1 k.s.h. w zw. z art. 250 pkt 1 k.s.h.) i nadał jej moc zasady prawnej.

»Materiały

Ilość: 6 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 20.04.2012
Powołanie zarządu
Powołanie zarządu w spółce z o.o. przebiega w oparciu o przepisy Kodeksu spółek handlowych, a doprecyzowane powinno zostać w umowie ...
Opublikowane: 19.04.2012
Podwyższenie kapitału spółki
Działające na rynku spółki dla dalszego rozwoju decydują się często na pozyskanie nowych środków poprzez podwyższenie kapitału ...
Opublikowane: 18.04.2012
Odpowiedzialność w spółce z o.o.
Odpowiedzialność w spółce z o.o., w tym odpowiedzialność cywilnoprawną członków organów spółki oraz innych osób odpowiedzialnych za ...
Opublikowane: 19.02.2012
Umowa spółki z o.o.
Umowa spółki z o.o. może być zaczerpnięta z odpowiedniego wzoru umowy spółki z o.o. Umowa spółki z o.o. jest koniecznym elementem ...
Opublikowane: 29.01.2012
Co powinna zawierać umowa spółki z o.o.
Umowa spółki z o.o. powinna zawierać ważne i znaczące dla spółki zapisy. Umowa spółki z o.o. musi zawierać pewną minimalną część, ...
Opublikowane: 24.01.2012
Sprzedaż spółki

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem handlowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »