Mamy 8846 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wynagrodzenie

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 140 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 15.04.2019

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne a odprawa

W marcu tego roku wypowiedziałem umowę o pracę, będąc w przekonaniu, że mogę przejść na emeryturę nauczycielską bez względu na wiek. ...
Opublikowane: 03.04.2019

Jak ustalić wynagrodzenie po macierzyńskim?

Pracownica wraca z urlopu macierzyńskiego. Przed nim zarobek jej składał się z wynagrodzenia stałego i nagrody zależnej od uzyskanych ...
Opublikowane: 02.04.2019

Czy obniżenie wynagrodzenia zasadniczego będzie miało wpływ na wysokość odprawy emerytalnej

Z dniem 1 października nabywam prawo do emerytury. W tej chwili przebywam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry, ponieważ cierpię na ...
Opublikowane: 27.03.2019

Niewypłacanie zasiłku macierzyńskiego przez firmę - co zrobić?

Aktualnie jestem za zasiłku macierzyńskim, ten zasiłek wypłaca mi pracodawca. Jest to prywatna firma z zatrudnieniem ok. 60 osób. Zbliża ...
Opublikowane: 26.03.2019

Obciążenie pracownika kosztami za błąd

Pracodawca chce obciążyć pracownika kosztami za błąd. Ile może zabrać z wypłaty? Pracownik ma umowę na czas określony, do końca roku.
Opublikowane: 21.03.2019

Zmniejszenie stawki godzinowej w zależności od przepracowanych godzin

Mam umowę o pracę. Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2100 zł brutto. Norma pracy wynosi 168 godzin miesięcznie i takim wypadku ...
Opublikowane: 27.01.2019

Wypowiedzenie a trzynastka

Nauczyciel jest zatrudniony od 01.09 na czas nieświadczenia pracy przez innego, którego nieobecność jest usprawiedliwiona (zwolnienie ...
Opublikowane: 22.01.2019

Pensja za urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

Do niedawna byłam na rocznym macierzyńskim. Po tym macierzyńskim przeszłam od razu na urlop wypoczynkowy. Na macierzyńskim otrzymywałam 80% ...
Opublikowane: 04.01.2019

Odebranie dodatku za dojazdy do pracy

Powróciłam do pracy z urlopu macierzyńskiego, wróciłam na swoje stanowisko. Do pracy dojeżdżam 60 km w jedną stronę. Posiadam dodatek do ...
Opublikowane: 01.01.2019

Wypłata dodatku do wynagrodzenia, czy potrzebny aneks do umowy?

Firma zatrudnia powyżej 20 pracowników, regulamin wynagradzania przewiduje wypłatę dodatków za przydzielone pracownikowi dodatkowe ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Wynagrodzenie za pracę
Tadeusz M. Nycz

Wynagrodzenie to nie łaska, ale ekwiwalent za świadczoną pracę, bo pracownik dobrze opłacony lepiej pracuje, oszukiwanie zaś, z czasem ...

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 31 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 28.10.2014
Wynagrodzenie według ustawy kominowej
Na mocy ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, zwanej potocznie „ustawą kominową”, ...
Opublikowane: 27.11.2013
Jawność wynagrodzenia
Informacje o wynagrodzeniu pracowników są co do zasady tajne. Jednak istnieją pewne kategorie zawodów czy pełnionych funkcji publicznych, w ...
Opublikowane: 31.07.2013
Płaca minimalna
Płaca minimalna to najmniejsze możliwe wynagrodzenie, jakie może być wypłacane pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy. ...
Opublikowane: 04.10.2010
Godziwe wynagrodzenie za pracę – część 2
W artykule omówiono pojęcie – godziwe wynagrodzenie za pracę – na tle prawodawstwa polskiego i Europejskiej Karty Społecznej, ...
Opublikowane: 01.10.2010
Godziwe wynagrodzenie za pracę – część 1
W artykule omówiono pojęcie – godziwe wynagrodzenie za pracę – na tle prawodawstwa polskiego i Europejskiej Karty Społecznej, ...
Opublikowane: 30.07.2010
Ochrona wynagrodzenia za pracę
W artykule omówiono kwestie dotyczące ochrony wynagrodzenia za pracę oraz systemów wynagradzania pracowników w aspekcie możliwości objęcia ...
Opublikowane: 09.07.2010
Odprawa pośmiertna
Artykuł omawia zagadnienia związane z odprawą pośmiertną, m.in. komu z rodziny ona przysługuje, w jakiej wysokości i jak się ją oblicza.
Opublikowane: 15.06.2010
Działalność członków Ochotniczej Straży Pożarnej a pozostawanie w stosunku pracy
Ochotnicza Straż Pożarna świadczy społecznie na terytorium Polski pomoc od blisko wieku. Dzięki swojej pracy jej członkowie wspierają ...
Opublikowane: 27.11.2009
Dwie metody wynagradzania – część 4
Autor kontynuuje omawianie istotnych cech charakterystycznych dla dwóch typowych form wynagradzania za pracę, czyli wynagradzania wedle stawki ...
Opublikowane: 25.11.2009
Dwie metody wynagradzania – część 3
Autor kontynuuje omawianie istotnych cech charakterystycznych dla dwóch typowych form wynagradzania za pracę, czyli wynagradzania wedle stawki ...

»Orzecznictwo

Ilość: 2 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 19.02.2008
ZUS - odmowa wydania zaświadczenia
Uchwała z dnia 19 lutego 2008 r. (sygn. akt II UZP 8/07)

Odmowa wydania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenia lub zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie w przedmiocie zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, następuje w drodze decyzji, od której przysługuje odwołanie do sądu właściwego w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych (art. 4778 § 1 K.p.c.)
Opublikowane: 08.08.2006
Rozwiązanie umowy przez pracownika - brak wypłaty wynagrodzenia
Wyrok z dnia 08 sierpnia 2006 r. (sygn. akt I PK 54/06)

Pracodawca niewypłacający pracownikowi bez usprawiedliwionej przyczyny części jego wynagrodzenia za pracę narusza w sposób ciężki swoje podstawowe obowiązki (art. 55 § 11 K.p.). Naruszenie to następuje co miesiąc w terminie płatności wynagrodzenia (art. 85 § 1 K.p.) i od dowiedzenia się przez pracownika o tej okoliczności należy liczyć termin jednego miesiąca określony w art. 55 § 2 w związku z art. 52 § 2 K.p.

»Materiały

Ilość: 13 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 12.10.2011
Podstawa wynagrodzenia
Jak obliczyć podstawę wynagrodzenia za czas choroby pracownika? Więcej na temat podstawa wynagrodzenia czytaj w artykule.
Opublikowane: 10.10.2011
Płaca za nadgodziny
Ile zapłacić pracownikowi za nadgodziny? Więcej na temat płaca za nadgodziny czytaj w artykule.
Opublikowane: 22.09.2011
Dieta delegacja krajowa
Pracownikom, których przedsiębiorca oddelegował do odbycia podróży służbowej, przysługują diety. Jeśli podróż służbowa krajowa ...
Opublikowane: 21.09.2011
Diety pracownicze
Pracodawca ma obowiązek zwrotu wydatków, które pracownik poniósł w trakcie odbycia podróży służbowej. Wysokość diet pracowniczych z ...
Opublikowane: 21.09.2011
Kwota delegacji
Jaką kwotę delegacji ma wypłacić pracodawca pracownikowi tytułem delegacji służbowej? Więcej szczegółowych informacji na temat diet oraz ...
Opublikowane: 06.09.2011
Okresy wypowiedzenia
W artykule omówiono problematykę okresów wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony.
Opublikowane: 05.09.2011
Obliczanie wypłaty
W artykule opisano jak obliczyć wartość otrzymywanej przez pracownika wypłaty netto, czyli po potrąceniu podatków i składek emerytalnych.
Opublikowane: 02.09.2011
Naliczanie wynagrodzenia
Kwestia naliczania wynagrodzenia nasuwa wiele pytań i wątpliwości nie tylko u pracownika ale również u pracodawcy. Przyczyną tego stanu jest ...
Opublikowane: 12.08.2011
Obliczanie wynagrodzenia
Kwestie dotyczące obliczania wynagrodzenia interesują zarówno pracodawców jak i pracowników. Jak samodzielnie i prawidłowo obliczyć ...
Opublikowane: 11.08.2011
Oblicz wynagrodzenie
Jak prawidłowo obliczyć wynagrodzenie? To pytanie interesuje zarówno pracodawców jak i pracowników. Artykuł zawiera podstawowe wskazówki, ...
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »