Mamy 8070 opinii naszych Klientów
Baner RODO
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z zabezpieczeniami zdrowotnymi?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zabezpieczenia społeczne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 866 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 11.06.2018

Ciąża i zasiłki osoby zatrudnionej/współpracującej

Pracuję w jednoosobowej działalności gospodarcze, w czasie pierwszej ciąży poślubiłam właściciela farmy, w której pracuję, zaznaczam, ...
Opublikowane: 10.06.2018

Czy zachowam prawo do emerytury, jeśli przejdę na nią później?

Jestem nauczycielką, we wrześniu będę mieć 60 lat i w zakładzie pracy mówią mi, że aby otrzymać korzystniejszą finansowo emeryturę ...
Opublikowane: 04.06.2018

Czy po skończeniu 60 lat można przejść na emeryturę kolejową?

Jestem pracownikiem PKP od 1979 roku i nadal bez przerwy pracuję w PK . Na dzień 31.12.1998 roku miałem przepracowanych 15 lat w szczególnych ...
Opublikowane: 04.06.2018

Prowadzenie działalności gospodarczej podczas zwolnienia lekarskiego z pracy

Pracuję w szkole na część etatu (mam umowę na czas nieokreślony, wymiar czasu pracy: 15/26). Od ponad roku prowadzę również własną ...
Opublikowane: 28.05.2018

Jak nie stracić za wiele, przechodząc na emeryturę?

W lipcu przyszłego roku kończę 60 lat, jestem nauczycielką od 1.09.1990 r. do chwili obecnej. Wcześniej, tzn. od 1977 r., pracowałam w ...
Opublikowane: 11.05.2018

Ciąża a zmiana pracy na nową

Wypowiedziałam umowę o prace i stosunek pracy skoczył się z końcem 2017 roku. Od lutego poszłam do nowej pracy, ale gorzej płatnej, na ...
Opublikowane: 10.05.2018

Emerytura z Wielkiej Brytanii a ubezpieczenie zdrowotne w Polsce

Jestem obywatelem Wielkiej Brytanii mieszkającym na stale w Polsce, emerytem, pobierającym emeryturę wyłącznie z GB. Nigdy nie prowadziłem ...
Opublikowane: 09.05.2018

Przyznanie renty i wniesienie zarzutu wadliwości przez głównego orzecznika ZUS

Od 6 lat jestem na rencie z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Za pierwszym razem rentę przyznał mi sąd na okres 3 lat, za drugim ...
Opublikowane: 21.04.2018

Wcześniejsza emerytura kolejowa

Urodziłem się w lutym 1957 r. Ukończyłem 60 lat. Pracę na PKP podjąłem w 1976 r. i trwa ona nadal. W tym czasie odbyłem dwuletnią ...
Opublikowane: 13.04.2018

Przywrócenie renty i rezygnacja z pracy

Byłam zatrudniona w jednym przedsiębiorstwie przez 36 lat. Przez 9 lat byłam również uprawniona do renty z tytułu niezdolności do pracy. ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 23 | Wyświetlono: 1-10

Aktualizacja: 20.09.2016
Zwolnienie chorobowe członka zarządu
Członek zarządu, wykonujący swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę lub umowy-zlecenia, podlega ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu. ...
Aktualizacja: 11.02.2016
Emeryt a działalność gospodarcza
Emeryci mogą prowadzić działalność gospodarczą na takich samych zasadach, jak osoby, które nie osiągnęły wieku emerytalnego. Nie muszą ...
Aktualizacja: 17.12.2015
30-dniowa przerwa w ubezpieczeniu chorobowym
Okresy ubezpieczenia chorobowego, którym ubezpieczony podlegał na podstawie np. rozwiązanej umowy o pracę, mogą być zaliczone do nowego ...
Aktualizacja: 03.12.2014
Ubezpieczenie ZUS a zatrudnienie współmałżonka
Zatrudniony przez przedsiębiorcę małżonek, jako osoba z nim współpracująca, podlega obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowym i ...
Aktualizacja: 16.11.2014
Zasiłek chorobowy dla przedsiębiorcy
Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu. Mogą się jednak ubezpieczyć ...
Aktualizacja: 04.09.2014
Obowiązki informacyjne agencji zatrudnienia
Agencje zatrudnienia, jako podmioty prowadzące działalność regulowaną, mają szczególne obowiązki informacyjne. Obowiązki te agencje ...
Aktualizacja: 03.09.2014
Zatrudnienie pełnoletniego syna w firmie
Nie jest zakazane przez prawo zawieranie przez przedsiębiorcę umów o pracę z własnymi pełnoletnimi dziećmi. W zależności jednak od ...
Aktualizacja: 30.07.2014
Forma prawna działalności agencji zatrudnienia
Obowiązujące przepisy nie nakładają na agencje zatrudnienia obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej w określonej formie prawnej, ...
Aktualizacja: 13.06.2014
Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego
Dodatki mieszkaniowe są formą pomocy udzielaną osobom, które z uwagi na niskie dochody gospodarstwa domowego, nie są w stanie same pokrywać ...
Aktualizacja: 09.06.2014
ZUS prowadzącego działalność gospodarczą
Wysokość składek ZUS, jakie musi opłacać przedsiębiorca uzależniona jest od kilku czynników, wśród których decydujące znaczenie ma ...

»Materiały

Ilość: 30 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »
Opublikowane: 23.09.2012
Ubezpieczenia KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (ubezpieczenia KRUS) prowadzi ubezpieczenia dla rolników tj. emerytalno-rentowe, chorobowe, ...
Opublikowane: 03.09.2012
Ile wynosi składka?
Są różne rodzaje składek np. składka zdrowotna to obowiązkowy wydatek każdego ubezpieczonego. Zastanawiasz się ile wynosi składka?
Opublikowane: 17.07.2012
Składka na ubezpieczenie zdrowotne
Składka na ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowa dla każdej osoby, która chce być ubezpieczona na terenie Polski.
Opublikowane: 17.07.2012
Wysokość składek na ubezpieczenie
Zastanawiasz się jaka jest wysokość składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne lub inne? Upewnij się czy poprawnie obliczyłeś ...
Opublikowane: 16.07.2012
Składka na ubezpieczenia społeczne
Składka na ubezpieczenia społeczne obejmuje: ubezpieczenie rentowe, ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenie w czasie choroby i macierzyństwa, ...
Opublikowane: 17.06.2012
Wniosek o rozłożenie na raty
Każdy musi płacić podatki w terminie. Jednak zdarzają się takie sytuacje, w których podatnik nie jest w stanie wywiązać się z tego. W ...
Opublikowane: 07.06.2012
ZUS zasiłki chorobowe
Jeśli chodzi o zasiłki chorobowe z ZUS - ubezpieczony nabywa prawo do takiego zasiłku, ale jeśli upłynie okres oczekiwania zależny od ...
Opublikowane: 08.02.2012
Kapitał początkowy
Kapitał początkowy jest podstawą obliczenia wysokości emerytury. Kapitał początkowy liczy się według określonych zasad. Wysokość ...
Opublikowane: 29.12.2011
Wysokość składek ZUS
Wysokość składek ZUS to kwota, którą każdy przedsiębiorca lub pracodawca musi uiścić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wysokość ...
Opublikowane: 04.12.2011
Towarzystwo ubezpieczeń
Towarzystwo ubezpieczeń oferuje swoim klientom zwykle nie tylko ubezpieczenia, ale często także plany oszczędnościowe, budujące ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z zabezpieczeniami zdrowotnymi?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »