Mamy 7506 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Alimenty

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 338 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 04.11.2017

Uchylenie obowiązku alimentacyjnego na dorosłą córkę

Moje pytanie dotyczy uchylenia obowiązku alimentacyjnego wobec dorosłej 24-letniej córki. Córka skończyła studia licencjackie, a następnie ...
Opublikowane: 28.10.2017

Przywrócenie alimentów po ich zrzeczeniu

Byłemu mężowi sąd zasądził alimenty na dziecko. Jednak przed 2 laty zrzekałam się tych alimentów pod warunkiem, że pozwoli nam ...
Opublikowane: 27.10.2017

Zwiększone wydatki na dziecko a podwyższenie alimentów

Sprawa dotyczy zwiększonych wydatków na dziecko i podwyższenia alimentów. Jestem mamą dwójki dzieci. Córka w tym roku kończy studia, a ...
Opublikowane: 23.10.2017

Podwyższenie alimentów ojcowi

Rozpocząłem dzienne studia. Otrzymuję alimenty od ojca w wysokości 500 zł. Mieszkam z mamą, która zarabia 2000 zł. Same dojazdy ...
Opublikowane: 17.09.2017

Czy muszę płacić alimenty na syna który skończył szkołę zawodową

Jestem zobowiązany do uiszczania alimentów na rzecz syna. Chłopak skończył szkołę zawodową i uczęszcza do liceum dla pracujących, ma ...
Opublikowane: 30.08.2017

Błąd przy przelewie alimentów

Po rozwodzie płacę alimenty na rzecz 17-letniej córki w kwocie 800 zł miesięcznie. Wczoraj przypadkowo przelałem pieniądze na konto ...
Opublikowane: 04.08.2017

Obniżenie alimentów i żądanie zwrotu nadpłaty

Sprawa dotyczy żądania zwrotu nadpłaconych alimentów. W 2014 r. ojciec dziecka wniósł sprawę do sądu o obniżenie alimentów z kwoty 2000 ...
Opublikowane: 10.07.2017

Co zrobić, aby przestać przyjmować alimenty?

Córka w tym roku skończyła 24 lata. Nadal dostaje alimenty od ojca. Studia ukończyła 1,5 roku temu, rok pracowała na umowę-zlecenie, a od ...
Opublikowane: 09.07.2017

Kilkudniowe zaleganie z alimentami i skierowanie sprawy do komornika

Zalegałem kilka dni z alimentami i była żona skierowała sprawę do komornika. Uregulowałem płatności wraz z odsetkami. Teraz mam ...
Opublikowane: 25.05.2017

Czy ojciec może wnieść o sądowe ustalenie alimentów na dziecko?

Mój partner dobrowolnie płaci alimenty na dziecko z poprzedniego związku w wysokości 400 zł. Niestety komornik zajął część jego ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Jak skutecznie wyegzekwować świadczenia alimentacyjne wraz z wzorami pism sądowych i egzekucyjnych
Janusz Wyląg

Nie zadręczaj się dłużej tym, że ojciec dziecka nie płaci alimentów.
Oto eBook, który w zwięzły i prosty sposób ...

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 5 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 23.06.2009
Alimenty po ostatniej zmianie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r.
W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych.
Opublikowane: 06.02.2008
Niedostatek
Artykuł definiuje tzw. „stan niedostatku”
Opublikowane: 06.02.2008
Zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych
Artykuł omawia zagadnienia związane z zabezpieczeniem roszczeń o alimenty.
Opublikowane: 31.01.2008
Obowiązek alimentacyny względem studiującego dziecka
W artykule omówione zostały zagadnienia związane z obowiązkiem alimentacyjnym rodziców względem studiującego dziecka.
Opublikowane: 04.12.2007
Obowiązek alimentacyjny rozwiedzionych małżonków
Autor omawia zobowiązania rozwiedzionych małżonków wobec siebie, czyli aspekty prawne obowiązku alimentacyjnego.

»Orzecznictwo

Ilość: 4 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 13.12.2005
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego na dzieci
Wyrok z dnia 13 grudnia 2005 r. (sygn. akt II SA/Rz 37/05)

Przez zwrot użyty w art. 70a ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255 ze zm.) "osoba, która pobierała świadczenia z funduszu alimentacyjnego", należy rozumieć rodziców lub opiekunów dziecka, do rąk których wypłacane były świadczenia funduszu alimentacyjnego na dzieci małoletnie, jak również rodziców lub opiekunów uczącego się dziecka pełnoletniego, któremu z racji pełnoletności świadczenie z tego funduszu było w terminie ustalonym tym przepisem wypłacone do rąk własnych.
Opublikowane: 12.05.2004
Świadzenia alimentacyjne - egzekucja komornicza
Uchwała z dnia 12 maja 2004 r. (sygn. akt III CZP 22/04)

W postępowaniu egzekucyjnym przeciwko osobie zobowiązanej do świadczeń alimentacyjnych na podstawie tytułu egzekucyjnego ustalającego alimenty na rzecz osoby pobierającej świadczenia z funduszu alimentacyjnego komornik na wniosek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może wszcząć egzekucję z nieruchomości dłużnika alimentacyjnego.
Opublikowane: 15.02.1995
Obliczanie alimentów
Uchwała z dnia 15 lutego 1995 r. (sygn. akt II UZP 39/94)

Alimenty ustalone procentowo na rzecz dzieci oblicza się od kwoty świadczenia emerytalno-rentowego pomniejszonego o należną zaliczkę na poczet podatku dochodowego (art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 1982 r. o zaopatrzeniu emerytalnym pracowników i ich rodzin - Dz. U. Nr 40, poz. 267 ze zm.).
Opublikowane: 30.11.-1
Zwrot poniesionych kosztów
Uchwała Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z 1978-02-24, III CZP 4/78

Małżonkowi, który wyłącznie łożył na utrzymanie wspólnego dziecka, przysługuje prawo domagania się od współmałżonka zwrotu odpowiedniej części poniesionych na ten cel kosztów (art. 140 par. 1 KRO) niezależne od tego, z jakich źródeł czerpał on środki na zaspokojenie potrzeb dziecka.

»Materiały

Ilość: 20 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 18.04.2012
Wzór wniosku o alimenty
Zapewne zastanawiasz się co powinien zawierać wniosek o alimenty, dlatego przedstawiam Ci wzór wniosku o alimenty, gdzie należy umieścić: ...
Opublikowane: 14.04.2012
Jak napisać wniosek o alimenty?
Masz zamiar złożyć wniosek o alimentów, ale nie wiesz, jak napisać wniosek o alimenty? Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak powinien ...
Opublikowane: 24.03.2012
Jak napisać pozew o alimenty?
Zastanawiasz się jak napisać pozew o alimenty? W pozwie o alimenty należy zawrzeć: Miejsce, data - (w górnym lewym rogu) podajemy ...
Opublikowane: 03.02.2012
Apelacja o alimenty
Czy płacone przez Ciebie alimenty zostały podniesione i nie jesteś w stanie zapłacić? Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu ...
Opublikowane: 28.09.2011
Prawa ojca alimenty
Płacisz alimenty na dziecko i zastanawiasz się, jakie są prawa ojca w przypadku płacenia alimentów? Zobacz poniższe porady o tym, jakie ...
Opublikowane: 22.09.2011
Pieniądze na dziecko
Jesteś po rozwodzie i chcesz otrzymać pieniądze na dziecko od ojca? O tym, jak często i jak duże pieniądze na dziecko powinien płacić ...
Opublikowane: 21.09.2011
Płacenie alimentów
Płacenie alimentów dla jednych jest niemałym obciążeniem finansowym, dla innych - nieodzowną pomocą dla domowego budżetu. Do kiedy trwa ...
Opublikowane: 20.09.2011
Wniosek o alimenty uzasadnienie
Chcesz złożyć wniosek o alimenty, ale uzasadnienie wniosku sprawia Ci problem? Zobacz poniższe porady prawne i dowiedz się, jak napisać ...
Opublikowane: 09.09.2011
Podanie o alimenty
Chcesz złożyć podanie o alimenty (pozew o alimenty) i otrzymać alimenty dla siebie lub dla swoich dzieci? Dzięki poniższym poradom dowiesz ...
Opublikowane: 06.09.2011
Alimenty na dzieci bez rozwodu
Chcesz uzyskać alimenty na dzieci bez rozwodu? Czy to w ogóle możliwe? Poznaj odpowiednie przepisy prawa i zobacz, jak otrzymać alimenty na ...
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Szukamy prawników »