Mamy 8844 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podatek dochodowy

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 633 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 16.04.2019

Najem własnego mieszkania swojej spółce

Kupiłem mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym. Chciałbym to mieszkanie wynająć swojej spółce (sp. z o.o.) na cele biurowe. Jestem w ...
Opublikowane: 14.04.2019

Mieszkanie na stałe za granicą a kupno nieruchomości w Polsce

Mieszkam na stałe i pracuję za granicą, rozliczam się wyłącznie za granicą, nie mam żadnych dochodów w Polsce, nie składałam nigdy ...
Opublikowane: 12.04.2019

Odliczanie amortyzacji za wynajmowane mieszkanie

Od 2016 r. wynajmuję mieszkanie – tzw.najem prywatny. Mieszkanie to (spółdzielcze własnościowe prawo) dostałam od rodziców w 2015 r. ...
Opublikowane: 12.04.2019

Zlecenia podczas zatrudnienia na etacie a podatek

Jestem zatrudniony na etacie, okazjonalnie zamierzam wykonywać zlecenia - prace projektowe. Jak mam odprowadzać podatek i w jakiej wysokości?
Opublikowane: 01.04.2019

Konsekwencje podatkowe wydania zaliczki z umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości ze spadku

W 2013 r. przyjęłam spadek po ojcu – nieruchomość obciążoną kredytem. Mój udział to 1/2 i 1/2 dla macochy. Współwłasność ...
Opublikowane: 27.03.2019

Czy zakup kotła grzewczego mogę zaliczyć do kosztów jako jednorazową amortyzację?

Jestem mikroprzedsiębiorcą. Czy zakup kotła grzewczego o wartości netto 13 000 zł zaliczanego do grupy 3–8 klasyfikacji środków ...
Opublikowane: 25.03.2019

Wezwanie z urzędu skarbowego o niezłożonym zeznaniu podatkowym

Odziedziczyłam po cioci zmarłej w 2014 r., bezdzietnej wdowie, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, na podstawie ...
Opublikowane: 11.03.2019

Ulga prorodzinna po rozwodzie

Czy mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej i odliczyć czworo dzieci w zeznaniu podatkowym PIT-36? Jestem po rozwodzie i miejsce pobytu dzieci w ...
Opublikowane: 11.03.2019

Opodatkowanie nagród pieniężnych oraz rzeczowych z turniejów

Prowadzę działalność w formie organizacji turniejów sportowych. Całość prowadzona przez stronę www. Użytkownicy, aby ...
Opublikowane: 09.03.2019

Pomyłka z ulgą podatkową u pracownika, który przekroczył pierwszy próg podatkowy

Przez pomyłkę zastosowałam ulgę podatkową u pracownika, który przekroczył pierwszy próg podatkowy. Jak tę sprawę rozwiązać, aby ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 67 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 18.08.2016
Nowe zasady przekazywania 1% podatku
Od 19 lipca br. organizacje pożytku publicznego, które swoją działalność finansują z 1% podatku dochodowego, obarczone zostały ...
Opublikowane: 03.06.2016
Dopłaty
Dopłaty stanowią alternatywę m.in. dla pożyczek udzielanych przez wspólników spółce – mają nad pożyczkami pewne przewagi.
Opublikowane: 03.03.2016
Rozszerzenie majątku wspólnego a podatek dochodowy
Podatnicy bardzo często uzyskują w urzędach skarbowych, nieformalne i niewiążące oczywiście informacje, że w sytuacji gdy rozszerzona ...
Opublikowane: 19.02.2016
Zamiana nieruchomości a powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu
Wielu podatników nie jest świadomych, iż zamiana nieruchomości traktowana jest przez organy podatkowe jak sprzedaż i powoduje powstanie ...
Opublikowane: 01.02.2016
Zasady opodatkowania osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może być opodatkowana na różnych zasadach, w zależności od tego jaki sposób ...
Opublikowane: 26.01.2016
Zmiana miejsca prowadzenia działalności a karta podatkowa
Zmiana miejsca prowadzenia działalności gospodarczej nie powoduje utraty prawa do rozliczania się z podatku dochodowego w formie karty ...
Opublikowane: 20.01.2016
Zgłoszenie umowy najmu
Zawarcie umowy najmu nie wymaga co do zasady zgłoszenia do urzędu skarbowego, chyba że jest to umowa najmu okazjonalnego. Jednakże jeżeli ...
Opublikowane: 22.12.2015
CIT-2 a rozpoczęcie działalności spółki
Termin na złożenie deklaracji CIT-2 ściśle związany jest z dniem rozpoczęcia działalności przez spółkę kapitałową. Za dzień ...
Opublikowane: 30.09.2015
Nieujawnione dochody – ważne zmiany od 2016 r.
Fiskus od lat zmaga się z problemem ukrywania i nieopodatkowywania dochodów przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych. Mimo iż ...
Opublikowane: 16.09.2015
Naliczanie i odprowadzanie podatku dochodowego
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku dochodowego może spoczywać na samym podatniku lub na płatnikach, którymi w podatku dochodowym ...

»Orzecznictwo

Ilość: 4 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 27.01.2009
Zakup okularów korekcyjnych
Interpretacja indywidualna z dnia 27 stycznia 2009 r. wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (IPPB1/415-1312/08-2/EC)

Wydatku na zakup okularów korekcyjnych nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej
Opublikowane: 14.01.2009
Sprzedaż domku letniskowego
Interpretacja indywidualna IPPB2/415-1391/08-4/AK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w tytułu sprzedaży nieruchomości (domku letniskowego oraz gruntu) w dniu 16.05.2008 r.? Wnioskodawczyni pyta dlaczego wg. US Warszawa – Mokotów powinna zapłacić podatek dochodowy od domku letniskowego wybudowanego i nabytego w formie darowizny w 1986 r., tj. po upływie 5 lat ?
Opublikowane: 14.01.2009
Zbycie działek rolnych
Interpretacja indywidualna ITPB1/415-704/08/HD 2009.01.14 Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Czy zbycie działek rolnych o powierzchni 3.000 m2, bez zmiany klasyfikacji gruntów i notarialnym zapewnieniu kupujących o braku woli przekwalifikowania tych gruntów, podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym na mocy art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli w momencie sprzedaży były one częścią gospodarstwa rolnego?
Opublikowane: 13.01.2009
Podatek od renty
interpretacja indywidualna ILPB2/415-692/08-2/AJ 2009.01.13 Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Czy Wnioskodawca musi zapłacić podatek w Polsce od renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy otrzymywanej z niemieckiego systemu ubezpieczeń społecznych - Deutsche Rentenversicherung?

»Materiały

Ilość: 52 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5 6
Następne › »
Opublikowane: 16.04.2012
Podatki progi
W 2012 roku nadal mamy dwa progi podatkowe: – pierwszy próg: stawka 18%, gdy dochody nie przekroczą 85,528 zł; – drugi próg: 32%, gdy ...
Opublikowane: 10.04.2012
Dochód netto
Opublikowane: 26.02.2012
Podatek od dochodu
Podatek od dochodu to podatek, który właściwie każda zarabiająca osoba musi zapłacić. Podatek od dochodu można obliczać na różne ...
Opublikowane: 18.11.2011
Dochód brutto
Dochód brutto to dochód, który stanowi podstawę obliczenia podatku, o którym mowa w ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od ...
Opublikowane: 17.11.2011
Jak obliczyć podatek dochodowy
Osoby fizyczne, które mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich ...
Opublikowane: 16.11.2011
Deklaracja podatkowa
Każdy podatnik oraz płatnik jest obowiązany, zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, złożyć w ustalonych terminach deklarację podatkową ...
Opublikowane: 16.11.2011
Podatek Belki
Podatek Belki to potoczna nazwa podatku od dochodów kapitałowych. Wzięła się ona stąd, że przepisy dotyczące podatku od dochodów ...
Opublikowane: 14.11.2011
Podatek ryczałt
Podatnicy mogą opłacać w roku podatkowym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej, jeżeli rozpoczną ...
Opublikowane: 10.11.2011
Zyski
Zysk – w rachunkowości jest to dodatni wynik finansowy przedsiębiorstwa lub określonej inwestycji albo pożyczki. Jego przeciwieństwem jest ...
Opublikowane: 09.11.2011
Działalność gospodarcza formy opodatkowania
Podatnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą może wybrać spośród pięciu form opodatkowania: zasady ogólne, podatek ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5 6
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »