.
Udzieliliśmy ponad 128,2 tys. porad prawnych i mamy 14 541 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Wniosek o sprawdzenie informacji w Krajowym Rejestrze Karnym

Jakiś czas temu, a może przed wielu laty, w Polsce wpadłeś w tarapaty albo wplątałeś się w nieciekawe sprawy. Mieszkasz za granicą, pracujesz, masz rodzinę, ale nie czujesz się pewnie. Zadajesz sobie pytanie: czy mogę wrócić, odwiedzić bliskich, czy nie zostanę zatrzymany? A może obawiasz się, że ktoś zapuka do Twoich drzwi?

Przejdź do zamówienia usługi ›

Te sprawy trzymają Cię z dala od kraju:

 • Popadłeś w poważne długi i te problemy Cię przerosły, w innym kraju zacząłeś wszystko od nowa. Czy wierzyciele wytoczyli Ci sprawę karną? Czy za długi mogą Cię zatrzymać, zgarnąć na lotnisku? Rodziny nie widziałeś od lat.
 • Chciałbyś się dowiedzieć, czy jesteś poszukiwany w Polsce za alimenty. Nie wiesz, czy wszczęto wobec Ciebie postępowanie karne niealimentacji, nie wiesz, czy Cię szukają, czy zapadł wyrok.
 • Miałeś w Polsce wyrok karny. Twój paszport, dowód osobisty utraciły ważność, a Ty nie wiesz, czy coś Ci grozi, jeśli udasz się do konsulatu, by wyrobić nowy.
 • Byłeś świadkiem w sprawie karnej, wyjechałeś i nie wiesz, czy postawiono Cię w stan oskarżenia. Nie wiesz, jak potoczyła się sprawa, czy wyrok jest skazujący. Nikt nie odbierał korespondencji do Ciebie.
 • Wyjechałeś wiele lat temu, bo spodziewałeś się, że zostaniesz skazany i trafisz do więzienia. Chciałbyś wiedzieć, czy organa ścigania nadal się Tobą interesują. Czy wystawiono za Tobą list gończy? Może warto sprawdzić, czy nałożona na Ciebie kara nie uległa już przedawnieniu?
 • Wplątałeś się w nieciekawe sprawy i nie wiesz od czego zacząć, aby się dowiedzieć, jaka jest Twoja sytuacja. Obawiasz się, że jeśli gdziekolwiek podasz swoje dane, wykonasz przelew, organa ścigania mogą Cię namierzyć i nigdzie nie będziesz bezpieczny.

Pierwszy krok zrobimy za Ciebie!

Od czegoś trzeba zacząć i ten pierwszy krok, z którym nie warto zwlekać – to wniosek do Krajowego Rejestru Karnego – zapytanie o udzielenie informacji o osobie.

Z wnioskiem o informacje o karalności dotyczące Twojej osoby wystąpi prawnik i ureguluje opłatę za wniosek Uczyni to na podstawie udzielonego mu przez Ciebie pełnomocnictwa. Ważne! Naszych specjalistów obowiązuje tajemnica adwokacka i radcowska.

Po opłaceniu usługi, zostaniesz przekierowany do adwokata, który w Twoim imieniu zwróci się do KRK, do tej czynności jednak potrzebne jest pełnomocnictwo – które otrzymasz na email. Trzeba będzie je wydrukować, podpisać i przesłać na adres kancelarii.

Koszty dodatkowe (30,00 zł opłata od wniosku oraz 17,00 zł opłata skarbowa od udzielenia pełnomocnictwa) są już zawarte w cenie usługi.

Informację z KRK otrzymasz w ciągu dwóch tygodni.

* (Czas ten może się wydłużyć tylko w wyjątkowych sytuacjach i wtedy termin ustalimy indywidualnie.)

Gdy tylko otrzymamy dane z KRK – wyślemy je do Ciebie w formie elektronicznej poprzez indywidualny panel klienta.

Czego się dowiemy, czyli jakie informacje można uzyskać z KRK?

 • czy figurujesz w rejestrze jako skazany (rejestr karny – prawomocnie zakończone postępowania karne),
 • czy wystawiono za Tobą list gończy (rejestr poszukiwanych)
  – gdy postępowanie karne jest zakończone, a Ty jesteś poszukiwany oraz
  – gdy postępowanie karne jest w toku, a Ciebie poszukuje np. prokurator, bo chce Cię przesłuchać,
 • w sprawach nieletnich (rejestr nieletnich).

To podstawowe informacje, aby zastanowić się, jak dalej działać. Pozwolą one np. ustalić, czy doszło do przedawnienia karalności, przedawnienia wykonania kary albo do zatarcia skazania. Umożliwią analizę Twojej sytuacji i wskazanie możliwych rozwiązań.

Po uzyskaniu dla Ciebie informacji z KRK możesz z nami zakończyć współpracę, jeśli jednak Twoim życzeniem będzie dalsze prowadzenie sprawy, nasi prawnicy są do Twojej dyspozycji.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zaswiadczenie-z-krajowego-rejestru-karnegoZamówienie usługi Sprawdzenia informacji
w Krajowym Rejestrze Karnym

Zgadzam się na przesyłanie informacji handlowych przez administratora na podany e-mail zgodnie z ustawą z 18.07.02 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t. j. Dz. U. 2017 poz. 1219, z późn. zm.).

Kwota do zapłaty  870 zł  680 zł

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu