Mamy 8846 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem handlowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Inne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 79 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 16.12.2018

Odmowa wystawienia faktury przez aptekę za zakup leku z Niemiec

Zakupiłem lek na receptę sprowadzony z Niemiec dla chorego dziecka. Apteka odmówiła mi wystawienia faktury. Po rozmowie z kierowniczką ...
Opublikowane: 29.10.2018

Rozdzielność majątkowa członka zarządu spółki

Z jakim wyprzedzeniem członek zarządu spółki powinien ustanowić rozdzielność majątkową, żeby uniknąć egzekucji z majątku wspólnego ...
Opublikowane: 15.04.2018

Nazwa producenta na opakowaniu produktu

Mam problem dotyczący nazwy producenta na opakowaniu. Kupuję produkt spożywczy u producenta i jest on pakowany w moje opakowania z moją ...
Opublikowane: 20.03.2018

Wpis do KRK członka zarządu

Nasza spółka postanowiła powołać na członka zarządu Pana Tadeusza. Pan Tadeusz, jak się dowiedzieliśmy, ma wpis w KRK, został on ...
Opublikowane: 29.09.2017

Długi akcjonariusza spółki

Zostałem akcjonariuszem spółki. Jak za zobowiązania spółki odpowiadam majątkiem spółki? Jak sprawa wygląda, gdy mam wcześniejsze ...
Opublikowane: 23.07.2017

Koszty zamiany akcji imiennych na akcje na okaziciela

Dokonuję zamiany akcji imiennych spółki notowanej na NC na akcje na okaziciela. Procedura jest w toku. Mam pytanie o podstawę prawną – ...
Opublikowane: 10.04.2017

Częściowa zapłata za fakturę a termin przedawnienia

Faktura sprzedaży towarów wystawiona 01.2015 dla firmy z Indonezji. Dostawa zrealizowana i potwierdzona. Termin zapłaty 01.05.2015. ...
Opublikowane: 16.09.2016

Wydanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu

31 sierpnia wygasa mi ważność koncesji alkoholowej. Wniosek o przedłużenie złożyłem 22 sierpnia. Czy komisja antyalkoholowa może nie ...
Opublikowane: 16.08.2016

Transakcje kasa – rachunek w działalności kantorowej

Pytanie dotyczy działalności kantorowej, a w szczególności transakcji mieszanych. Kantor obsługuje transakcje kasa – kasa oraz kasa ...
Opublikowane: 05.05.2016

Czy nieprawnik może prowadzić biuro porad prawnych?

Nie jestem prawnikiem, ale zastanawiam się nad otwarciem biura porad prawnych, w którym – dla zdobytych przez siebie klientów – ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 26 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 24.06.2016
Obligatoryjna rada nadzorcza w spółce
Bezwzględny wymóg powołania rady nadzorczej dotyczy w zasadzie wyłącznie spółki akcyjnej. W spółce komandytowo-akcyjnej oraz spółce z ...
Opublikowane: 08.06.2016
Organy nadzoru w spółkach handlowych
Organy nadzoru w postaci rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej powoływane są najczęściej w spółkach kapitałowych, chociaż możliwość ...
Opublikowane: 15.07.2015
Która spółka może być spółką jednoosobową?
Istotą każdej spółki jest podział praw i obowiązków jej dotyczących pomiędzy wspólników. Co do zasady nie jest więc możliwe ...
Opublikowane: 13.07.2015
Dzień dywidendy
Dzień dywidendy to dzień, według którego ustala się listę wspólników spółki z o.o. lub akcjonariuszy spółki akcyjnej uprawnionych do ...
Opublikowane: 03.04.2015
Domniemanie kompetencji zarządu
Do kompetencji zarządu spółki kapitałowej należy prowadzenie spraw spółki oraz jej reprezentowanie. Uprawnienia zarządu co do zasady nie ...
Opublikowane: 03.03.2015
Forma działania klubów sportowych
Klub sportowy może co do zasady przyjąć dowolną formę organizacyjno-prawną przy zastrzeżeniu, że musi być to forma, w ramach której ...
Opublikowane: 12.01.2015
Oznakowanie towarów włókienniczych
Towary włókiennicze powinny być znakowane zgodnie z wymaganiami określonymi przez prawo unijne. Nakłada ono obowiązek etykietowania takich ...
Opublikowane: 20.11.2014
Definicja działalności pocztowej
Działalność pocztowa to działalność gospodarcza polegająca na świadczeniu usług pocztowych, w szczególności doręczania przesyłek, ...
Opublikowane: 12.10.2014
Biuro a oddział spółki
Rozróżnienie pomiędzy biurem a oddziałem spółki opiera się przede wszystkim na stopniu samodzielności takiej jednostki. Oddział jako ...
Opublikowane: 22.09.2014
Kto w świetle prawa ma status małego, a kto średniego przedsiębiorcy?
Kategorie mikroprzedsiębiorcy, małego przedsiębiorcy oraz średniego przedsiębiorcy zostały wprowadzone do polskiego prawa przez przepisy ...

»Orzecznictwo

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 30.11.-1
Zwalczanie nieuczciwej konkurencji
Wyrok z dnia 22 października 2002 r. (sygn. akt III CKN 271/01)

Przepis art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. Nr 47, poz. 241 ze zm.) stanowi podstawę orzeczenia zakazującego konkretnych, niedozwolonych działań konkurencyjnych, które zagroziły lub naruszyły interes innego przedsiębiorcy.

»Materiały

Ilość: 28 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »
Opublikowane: 30.05.2012
Pozwolenie na handel
Rozpoczynasz działalność gospodarczą lub inną wymagającą pozwolenia na handel? Pozwolenie na handel jest bardzo obszernym tematem, w ...
Opublikowane: 04.05.2012
Likwidacja zadłużonej spółki
Zakładając spółkę, nastawiamy się na rozwój i zyski, jednak czasem dobre prognozy zawodzą i stajemy w obliczu niewypłacalności. Każda ...
Opublikowane: 26.02.2012
PIP kontrola
Kontrola PIP zwykle nie jest niespodziewana, jednak i tak może zaskoczyć przedsiębiorcę. Warto wiedzieć, co kontrola PIP może sprawdzać w ...
Opublikowane: 23.02.2012
Wniosek o upadłość
Wniosek o upadłość firma może złożyć w razie problemów finansowych. Wniosek o upadłość jest często jedynym ratunkiem dla upadającego ...
Opublikowane: 23.02.2012
Aport do spółki
Aport do spółki to wkład niepieniężny wniesiony do spółki handlowej. Aport do spółki ma na celu pokrycie kapitału zakładowego. Aport do ...
Opublikowane: 19.02.2012
Spółka prawa handlowego
Spółka prawa handlowego może mieć charakter osobowy (np. spółka jawna czy komandytowa) lub kapitałowy (np. spółka akcyjna). Spółka ...
Opublikowane: 06.02.2012
Jednoosobowa spółka
Jednoosobowa spółka może przybrać formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spotyka się także jednoosobową spółkę skarbu ...
Opublikowane: 29.01.2012
Kontrola w firmie
Kontrola w firmie może mieć różny charakter – kontrola skarbowa, kontrola PIP, kontrola sanitarna. Kontrola w firmie to zawsze jednak ...
Opublikowane: 29.01.2012
Postępowanie gospodarcze
Postępowanie gospodarcze to postępowanie między dwoma firmami. Postępowanie gospodarcze jest regulowane odrębnymi przepisami. Jeśli chcesz ...
Opublikowane: 20.01.2012
Zmiana w statucie
Zmiana w statucie spółki wymaga specjalnych formalności. Zmiana w statucie powinna być zgłoszona odpowiednim organom. Dowiedz się więcej, ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem handlowym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »