Mamy 10 374 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Rozwód

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 250 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 14.03.2019

Czy podział majątku przed rozwodem ma wpływ do określenia winy w orzeczeniu rozwodowym?

Od dwóch lat trwa mój rozwód. Pozew złożył mąż – bez orzekania o winie. Ja nie zgodziłam się na takie rozwiązanie i moja ...
Opublikowane: 27.02.2019

Szybkie przeprowadzenie rozwodu

Chcę wnieść pozew rozwodowy i szybko  przeprowadzić rozwód. Oboje z mężem uzgodniliśmy, że odbędzie się on bez orzekania o ...
Opublikowane: 19.02.2019

Skłócony z żoną

Jestem skłócony z żoną. Wszystko zaczęło się od tego, że żona całymi dniami przesiadywała na telefonie. Pytałem ją co robi, jednak ...
Opublikowane: 27.01.2019

Rozwód z Egipcjaninem

Jak najszybciej przeprowadzić rozwód z Egipcjaninem? Ślub cywilny był zawarty w Kairze cywilny, niezarejestrowany w Polsce. Małżonek ...
Opublikowane: 26.01.2019

Żona uzależniona od alkoholu - rozwód i opieka nad dzieckiem

Moja żona uzależniona jest od alkoholu. Na mój wniosek założona została niebieska karta. Żona została skierowana z komisji alkoholowej na ...
Opublikowane: 11.01.2019

Odpowiedzialność za zadłużenie męża po rozwodzie

Jestem po rozwodzie. Mąż w czasie trwania małżeństwa podpisał umowę na kartę kredytową. Nie wyraziłam na to zgody. Dowiedziałam się o ...
Opublikowane: 02.01.2019

Odmowa odpowiedzi na pytanie sądu w sprawie rozwodowej

Czy w sądzie rodzinnym (sprawa rozwodowa), gdzie zostałam wezwana jako świadek, mogę odmówić odpowiedzi na zadane pytanie, jeżeli dotyczy ...
Opublikowane: 22.12.2018

Kto powinien złożyć wniosek rozwodowy?

Kto powinien złożyć pozew rozwodowy?  Jestem z mężem w separacji, nie mamy kontaktu, a on wpadł w nałóg alkoholowy. Mieszkamy za ...
Opublikowane: 03.12.2018

Rozwód z jednoczesnym podziałem majątku

Czeka mnie sprawa rozwodowa. Pożycie małżeńskie ustało 8 lat temu, od tego czasu mieszkamy oddzielnie, mamy rozdzielność majątkową. Nic ...
Opublikowane: 09.10.2018

Rozwód z Filipinką

Mam pytanie dotyczące rozwodu z Filipinką. 5 lat temu zawarłem ślub cywilny z Filipinką na Filipinach. Od 4 lat żona mieszka ze mną w ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Jak skutecznie wyegzekwować świadczenia alimentacyjne wraz z wzorami pism sądowych i egzekucyjnych
Janusz Wyląg

Nie zadręczaj się dłużej tym, że ojciec dziecka nie płaci alimentów.
Oto eBook, który w zwięzły i prosty sposób ...

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 5 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 14.01.2015
Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie
Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę zupełnego i trwałego rozkładu pożycia, chyba że ...
Opublikowane: 14.03.2012
Źródła nieważności małżeństwa kościelnego
Artykuł omawia główne źródła nieważności małżeństwa kościelnego według Kodeksu prawa kanonicznego. Również małżeństwo ...
Opublikowane: 29.07.2011
Przedsiębiorstwo jednego małżonka a proces rozwodowy
Jan i Anna są małżeństwem. Obecnie toczy się między nimi proces o rozwód. W skład ich majątku wspólnego wchodzi m.in. kamienica, w ...
Opublikowane: 07.08.2009
Dopuszczalność dowodu z podsłuchu i nagrań w postępowaniu cywilnym
Artykuł omawia praktyczne zagadnienia związane z możliwością przeprowadzenia w postępowaniu cywilnym przed sądem dowodów z ...
Opublikowane: 14.02.2008
Prawo do lokalu spółdzielczego po ustaniu małżeństwa
Artykuł omawia zagadnienia związane z prawem do spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu po ustaniu małżeństwa np. w skutek rozwodu.

»Orzecznictwo

Ilość: 11 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 21.10.2005
Rozwód - kontakty rodziców z małoletnim dzieckiem
Wyrok z dnia 21 października 2005 r. (sygn. akt III CZP 75/05)

Postępowanie o uregulowanie osobistych kontaktów rodziców, będących małżonkami, z ich małoletnim dzieckiem ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwiązanie przez rozwód małżeństwa jego rodziców. Dopuszczalne jest zawarcie ugody w sprawie o uregulowanie osobistych kontaktów rodziców z ich małoletnim dzieckiem.
Opublikowane: 19.04.1961
Rozwód – władza rodzicielska nad dzieckiem
Orzeczenie SN z dnia19 kwietnia 1961 r. (sygn. akt I CR 209/61)

Sąd, powierzając w wyroku orzekającym rozwód powódce wykonywanie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem i odbierając pozwanemu nadzór nad wychowaniem dziecka z pozostawieniem mu jedynie "prawa utrzymywania z nim stosunków osobistych", stwarza tym samym z naruszeniem przepisu art. 437 k.p.c. stan rzeczy częściowo podobny do tego, jaki by powstał w razie pozbawienia pozwanego władzy rodzicielskiej. Wyrażenie "nadzór" - użyte w ustawie niezbyt ściśle - nie implikuje, jak to ma miejsce poza tym przy innych formach nadzoru, jakiejś hierarchicznej nadrzędności rodzica, któremu ten nadzór zapewniono, nad rodzicem, któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej. Chodzi tu raczej o zapewnienie pewnego wglądu w wychowanie dziecka przez byłego współmałżonka. "Nadzór" nie tylko nie daje rozwiedzionemu małżonkowi uprawnień nadrzędnych, ale nie stawia go nawet na równi z byłym współmałżonkiem, któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej. Tylko ten ostatni małżonek uprawniony jest do podejmowania wszelkich decyzji w sprawach łączących się z wychowaniem dziecka, co nie wyłącza oczywiście liczenia się z ewentualnymi uwagami drugiego rodzica, jeżeli uzna je za przekonywające. Małżonek, który ma zapewniony tylko "nadzór", nie jest w szczególności uprawniony do żądania rozstrzygnięcia przez sąd w trybie art. 15 k.r., a jeżeli decyzje czy postępowanie b. współmałżonka wydają mu się nieprawidłowe z punktu widzenia dobra dziecka, może o tym donieść władzy opiekuńczej (art. 5 post. rodz.).
Opublikowane: 06.01.1961
Wznowienie postępowania o rozwód – nowy związek małżeński
Orzeczenie SN z dnia 6 stycznia 1961 r. (sygn. akt I CR 147/60)

1. Skarga o wznowienie postępowania w wypadkach przewidzianych w art. 403 § 1 k.p.c. jest dopuszczalna tylko wówczas, gdy strona nie mogła z przyczyn faktycznych lub prawnych uzyskać uwzględnienia danego zarzutu w drodze zwyczajnego środka zaskarżenia. Przeszkodą taką może być jedynie okoliczność, która obiektywnie uniemożliwia stronie korzystanie z konkretnego środka obrony.
2. Uzyskanie przez małżonka rozwodu w sposób sprzeczny z prawem i zasadami moralności nie ma wpływu na dopuszczalność wznowienia postępowania o rozwód - w razie zawarcia przez jedną ze stron nowego związku małżeńskiego.
Opublikowane: 25.08.1960
Współwina małżonka – zdrada małżeńska
Orzeczenie SN z dnia 25 września 1960 r. (sygn. akt IV CR 190/60)

Brak podstaw do obciążenia małżonka współwiną rozkładu na tej podstawie, że dopuścił się niewierności małżeńskiej przed kilkunastu laty, jeżeli współmałżonek przez kilkanaście lat kontynuował pożycie, wiedząc od początku o zdradzie.
Opublikowane: 02.12.1959
Posiadanie dzieci – żądanie poddania się leczeniu
Orzeczenie SN z dnia 2 grudnia 1959 r. (sygn. akt II CR 74/59)

Posiadanie dzieci jest jednym z celów związku małżeńskiego i małżonek ma prawo oczekiwać, że drugi małżonek, jeśli po jego stronie zachodzą przeszkody do posiadania potomstwa, podda się leczeniu mającemu na celu usunięcie tych przeszkód. Żądanie w tym przedmiocie małżonka musi się jednak mieścić w granicach rozsądku życiowego i nie może iść tak daleko, aby przekształciło się w wymaganie od współmałżonka poświęcenia własnego zdrowia w imię ewentualnego posiadania dziecka.
Opublikowane: 02.12.1957
Chorobliwy stan psychiki jednego z małżonków – sprawa rozwodowa
Orzeczenie SN z dnia 2 grudnia 1957 r. (sygn. akt I CR 140/57)

Chorobliwy stan psychiki jednego z małżonków nie przesądza o treści wyroku w sprawie rozwodowej. Wobec treści art. 9 §1 Kod. rodz., przewidującego możliwość zawarcia związku małżeńskiego przez osobę dotkniętą chorobą psychiczną lub niedorozwojem psychicznym, jeżeli stan jej zdrowia nie pozostaje w sprzeczności z istotą i celami małżeństwa, nie można uznać, że każde zaburzenie psychiczne, a nawet choroba psychiczna powstała w czasie trwania małżeństwa, stanowi ważną w rozumieniu art. 29 Kod. rodz. przyczynę rozkładu pożycia małżeńskiego stron. Przyczynę taką stanowić może choroba pozostająca w sprzeczności z istotą i celami małżeństwa.
Opublikowane: 23.03.1956
Przebaczenie i pojednanie się małżonków – przewinienie jednego z małżonków
Orzeczenie SN z dnia 23 marca 1956 r. (sygn. akt III CR 347/55)

W przebaczeniu małżonka mieści się oświadczenie o "puszczeniu w niepamięć" przewinień drugiego małżonka. Następuje ono jednak nie przez sam fakt przebaczenia i pojednania się małżonków, lecz przez to, że z czasem związek przyczynowy między przebaczonymi uchybieniami a wzajemną postawą małżonków i stanem ich pożycia przestał istnieć. Z samego faktu przebaczenia nie wynika jeszcze, jakoby w żadnym razie przebaczone uchybienia nie mogły się już w rozumieniu art. 29 § 1 kod. rodz. przyczyniać do późniejszego rozkładu.
Opublikowane: 09.03.1956
Powód rozkładu pożycia małżeńskiego – brak pracy współmałżonka
Orzeczenie SN z dnia 09 marca 1956 r. (sygn. akt IV CR 36/55)

Takie zachowanie się małżonka, który będąc zdolny do pracy, bez dostatecznego usprawiedliwienia nie pracuje wcale lub pracuje w stopniu wysoce niedostatecznym, może być uznane za ważny powód rozkładu pożycia małżeńskiego, choćby małżonek ten dostarczał dostatecznych środków na utrzymanie rodziny z innych źródeł, np. z uprawiania spekulacji, ze stałych darów rodziny, z nagromadzonych uprzednio dużych zasobów, lub choćby sytuacja materialna rodziny (np. w związku z wysokimi dochodami drugiego małżonka) nie wymagała przyczyniania się tego małżonka do utrzymania rodziny. Takie zachowanie się małżonka będzie z reguły ważnym powodem rozkładu pożycia, o ile drugi małżonek na niewłaściwość tego zachowania zwrócił uwagę i domagał się jego zmiany.
Opublikowane: 12.12.1955
Porzucenie i niewykonywanie obowiązków małżeńskich - rozkład pożycia małżeńskiego
Orzeczenie SN z dnia 12 grudnia 1955 r. (sygn. akt I CR 1889/54)

Orzeczenie rozwodu w wypadku, gdy na przeszkodzie do orzeczenia rozwodu początkowo stoi brak ważnych powodów powstałego rozkładu pożycia małżeńskiego stron, stanie się możliwe dopiero z chwilą, gdy rozkład pożycia małżeńskiego zostanie w dalszym biegu wypadków pogłębiony przez przyczyny, które w świetle moralności socjalistycznej będą mogły być uznane za ważne. Taką przyczyną może w szczególności stać się długotrwałe wzajemne lub przedsięwzięte przez jedną ze stron porzucenie i niewykonywanie obowiązków małżeńskich.
Opublikowane: 24.09.1955
Ważny powód rozkładu małżeństwa - małżonek naruszający godność i nietykalność osobistą współmałżonka
Orzeczenie SN z dnia 24 września 1955 r. (sygn. akt I CR 348/55)

Zgodnie z zasadami współżycia społecznego małżonek naruszający brutalnie godność i nietykalność osobistą współmałżonka musi liczyć się z ujemną dla siebie reakcją pokrzywdzonego i nie może żądać od niego w pełni takiego poprawnego ustosunkowania się, jakiego mógłby wymagać w normalnym pożyciu. Dlatego też uchybienia jednego małżonka obowiązkom małżeńskim, jako dające się usprawiedliwić winą drugiego z małżonków, nie dają podstawy do uznania ich za ważny powód rozkładu.
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

»Materiały

Ilość: 25 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »
Opublikowane: 20.07.2012
Pozew rozwodowy bez orzekania o winie
Myślisz o szybkim rozwodzie i chcesz złożyć pozew rozwodowy bez orzekania o winie? Sprawdź wady i zalety takiego rozwodu.
Opublikowane: 26.05.2012
Jak przeprowadzić rozwód?
Małżonek lub małżonka nie chce zgodzić się na rozwód. Zastanawiasz się jak przeprowadzić rozwód? Nie ważne czy mieszkasz za granicą ...
Opublikowane: 17.04.2012
Rozwody w Polsce
Zastanawiasz się czy rozwody w Polsce są możliwe, jeśli jesteś w związku z obcokrajowcem lub po prostu chcesz wiedzieć coś na temat ...
Opublikowane: 17.04.2012
Rozwody
Rozwody w Polsce, jak i za granicą można uzyskać na podstawie odpowiednich argumentów i dowodów.
Opublikowane: 06.04.2012
Podanie o rozwód
Chcesz napisać podanie o rozwód i nie wiesz od czego należy zacząć? Nie martw się, bo znajdziesz tu potrzebne Ci informacje na temat podania ...
Opublikowane: 24.03.2012
Pozew o rozwód
Pozew o rozwód może być z orzekaniem o winie lub bez orzekania o winie. Aby złożyć pozew o rozwód, należy wiedzieć jakie dokumenty są ...
Opublikowane: 16.09.2011
Pozew rozwodowy wzór
Potrzebny Ci pozew rozwodowy i jego wzór? Tutaj znajdziesz porady prawne, jak napisać pozew rozwodowy i znajdziesz wzór.
Opublikowane: 07.09.2011
Jak złożyć pozew rozwodowy?
Planujesz rozwód, ale nie wiesz, jak złożyć pozew rozwodowy? Tutaj dowiedz się, jak napisać pozew rozwodowy, gdzie go złożyć, ile ...
Opublikowane: 05.09.2011
Rozwód pozew
„Rozwód pozew” – jeśli tego szukasz, tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: jak wziąć rozwód, jak napisać pozew, gdzie ...
Opublikowane: 02.09.2011
Wniosek rozwodowy
Chcesz złożyć wniosek rozwodowy (pozew rozwodowy) i zastanawiasz się, co w nim napisać? Tutaj dowiesz się, jak skonstruować wniosek ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »