Mamy 8845 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Prawo karne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 1231 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 08.04.2019

Podejrzenie sąsiada o zabijanie kotów

Jestem właścicielem kilku kotów, które czasami wchodzą na sąsiednią posesję. Podejrzewam sąsiada o zabijanie moich kotów! Dawniej 2 ...
Opublikowane: 04.04.2019

Kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu

W zeszłym tygodniu zostałem zatrzymany w czasie jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Podczas badania alkomatem okazało się, że mam 2 ...
Opublikowane: 24.03.2019

Konsekwencje pobicia dziecka przez matkę

Moja żona mocno zbiła nasze dziecko (syna wiek 12 lat) przedmiotem, w wyniku czego miał siniaki, po czym uciekł z domu i został znaleziony ...
Opublikowane: 19.03.2019

Kiedy następuje zatarcie skazania za jazdę pod wpływem alkoholu?

Zostałem skazany za jazdę pod wpływem alkoholu w 2014 roku na 10 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata, kare grzywny, wpłatę na Fundusz Pomocy ...
Opublikowane: 09.03.2019

Demoralizacja małoletniego przez używanie wulgaryzmów

Starszy przyrodni brat mojego 7-letniego syna syna wielokrotnie używał wulgaryzmów w jego obecności. Określenia te były kierowane do mnie, ...
Opublikowane: 03.03.2019

Wezwanie do odległej prokuratury

Co zrobić, gdy policja przyniosła mi wezwanie na przesłuchanie do odległej prokuratury okręgowej w charakterze podejrzanego w piątek o ...
Opublikowane: 26.02.2019

Co grozi za potrącenie pieszego na pasach?

Wczoraj potrąciłam kobietę przechodzącą na pasach. Stało się tak, ponieważ piesza wtargnęła na pasy, hamowałam, ale warunki ...
Opublikowane: 15.02.2019

Odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdu

Podczas rutynowej kontroli w I dmuchaniu wyszło mi 0,16 miligrama alkoholu, a w drugim 0,12. Przyszła decyzja z sądu za tydzień o zatrzymaniu ...
Opublikowane: 02.02.2019

Doniesienie po latach na policję o pobicie

W 1993 roku mieszkałam w domu siostry mojego męża, ponieważ poprosiła mnie o pomoc w opiece nad trójką swoich dzieci. W tym czasie jej ...
Opublikowane: 23.01.2019

Zwrot kosztów podróży dla świadka

Dostałam wezwanie do prokuratury w charakterze świadka – na konkretny dzień. Mieszkam jednak w Anglii. Czy mogę starać się o zwrot ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 38 | Wyświetlono: 1-10

Aktualizacja: 11.01.2016
O odpowiedzialności karnej członka zarządu
Naruszenie przepisów Kodeksu spółek handlowych przez członka zarządu spółki kapitałowej może skutkować odpowiedzialnością karną. W ...
Aktualizacja: 06.05.2014
Sprzedaż alkoholu na telefon
Dopuszczalność sprzedaży alkoholu przez telefon , jak i za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość, jest wątpliwa z ...
Aktualizacja: 23.01.2014
Oskarżyciel posiłkowy
Pokrzywdzony w procesie karnym może występować jako oskarżyciel posiłkowy obok prokuratora lub zamiast niego. W przypadku śmierci ...
Aktualizacja: 07.01.2014
Stan po użyciu alkoholu a stan nietrzeźwości
Pojęcia „ stan po użyciu alkoholu ” oraz „ stan nietrzeźwości ” nie są w polskim prawie pojęciami tożsamymi. O ...
Aktualizacja: 30.12.2013
Zniewaga a zniesławienie
Zarówno zniewaga , jak i zniesławienie są przestępstwami przeciwko czci. Przepisy je regulujące różnią się zarówno w dyspozycji jak ...
Aktualizacja: 20.12.2013
Prywatny akt oskarżenia
Niektóre z przestępstw nie są ścigane przez prokuratora z urzędu, ani na wniosek osoby pokrzywdzonej. Ma do nich zastosowanie tryb ...
Aktualizacja: 16.12.2013
Prawo do odmowy zeznań
Prawo do odmowy składania zeznań może przysługiwać różnym osobom zarówno w toku postępowania karnego, jak i cywilnego. Prawo to ...
Opublikowane: 22.10.2013
Pomówienie a znieważenie w polskim prawie karnym
Artykuł omawia karnoprawne instytucje pomówienia oraz znieważenia , w tym przesłanki odpowiedzialności sprawcy za te przestępstwa, ...
Opublikowane: 06.09.2013
Przedawnienie oraz zatarcie skazania w przypadku wykroczenia
Artykuł omawia kwestie przedawnienia oraz zatarcia skazania (usunięcia skutków) czynów zabronionych o mniejszym stopniu społecznej ...
Opublikowane: 28.05.2013
Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych
Artykuł omawia kwestię odpowiedzialności podmiotów zbiorowych (stowarzyszeń, spółek, spółdzielni itp.) za czyny związanych z nimi ...

»Orzecznictwo

Ilość: 12 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »
Opublikowane: 30.10.2008
Przepadek pojazdu mechanicznego
Uchwała z dnia 30 października 2008 r. (sygn. akt I KZP 20/08)

Pojazd mechaniczny stanowi przedmiot czynności wykonawczej przestępstwa określonego w art. 178a § 1 kk, a więc nie należy do kategorii przedmiotów, które służą lub są przeznaczone, w rozumieniu art. 44 § 2 kk, do popełnienia tego przestępstwa.
Opublikowane: 30.06.2008
Orzeczenie przepadku narzędzi
Uchwała z dnia 30 czerwca 2008 r. (sygn. akt I KZP 12/08)

Nie jest dopuszczalne orzeczenie przepadku narzędzi lub innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa określonego w art. 202 § 4a k.k., jeżeli nie stanowiły one własności sprawcy.
Opublikowane: 30.06.2008
Przemoc wobec osoby a gwałt na osobie
Uchwała z dnia 30 czerwca 2008 r. (sygn. akt I KZP 10/08)

Zakresy znaczeniowe zwrotów: „przemoc wobec osoby”, użytego w art. 280 § 1 k.k. i „gwałt na osobie”, użytego w art. 130 § 3 k.w. – są tożsame.
Opublikowane: 30.06.2008
Wprowadzenie do obrotu
Uchwała z dnia 30 czerwca 2008 r. (sygn. akt I KZP 8/08)

Zachowanie nie będące „wprowadzeniem do obrotu” w rozumieniu art. 305 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000r. – Prawo własności przemysłowej (Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz. 1117 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 sierpnia 2007r., a polegające na udziale w dalszym obrocie towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi, nie stanowi występku określonego w art. 291 k.k. ani w art. 292 k.k., wobec niewypełnienia znamienia „rzecz uzyskana za pomocą czynu zabronionego
Opublikowane: 29.08.2007
Definicja sprzętu
Uchwała z dnia 29 sierpnia 2007 r. (sygn. akt I KZP 19/07)

Sprzętem” w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym (Dz. U. Nr 126, poz. 1068 z późn. zm.) jest urządzenie skonstruowane z elementów elektronicznych, które zostało zaprojektowane lub przystosowane w celu umożliwienia korzystania z usług chronionych bez uprzedniego upoważnienia usługodawcy
Opublikowane: 24.05.2007
Rozłożenie kary na raty
Uchwała z dnia 24 maja 2007 r. (sygn. akt I KZP 12/07)

Organem postępowania wykonawczego właściwym do orzekania, na podstawie art. 206 § 3 k.k.w. w przedmiocie rozłożenia na raty kwoty pieniężnej stanowiącej równowartość orzeczonego przepadku jest sąd pierwszej instancji.
Opublikowane: 27.02.2007
Środek odurzający
Uchwała z dnia 27 lutego 2007 r. (sygn. akt I KZP 36/06)

Pojęcie środka odurzającego w rozumieniu art.178a k.k. obejmuje nie tylko środki odurzające wskazane w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 179, poz.1485), lecz również inne substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, działające na ośrodkowy układ nerwowy, których użycie powoduje obniżenie sprawności w zakresie kierowania pojazdem.
Opublikowane: 04.12.2006
Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - sprawca
Wyrok z dnia 04 grudnia 2006 r. (sygn. akt V KK 360/06)

Ratio legis zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych stanowi wykluczenie z ruchu drogowego takich kierowców, którzy wykazali, że zagrażają bezpieczeństwu w komunikacji, a skoro tak, to nie można abstrahować od związku między rodzajem pojazdu, który sprawca prowadził, a zakresem orzeczonego przez sąd zakazu. Oznacza to, że z zakresu zakazu prowadzenia pojazdów nie mogą być wyłączone uprawnienia do prowadzenia pojazdu takiego rodzaju, który sprawca prowadził, dopuszczając się przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.
Opublikowane: 26.10.2006
Świadek - prawo odmowy zeznań
Uchwała z dnia 26 października 2006 r. (sygn. akt I KZP 22/06)

Skorzystanie przez świadka z prawa odmowy zeznań (art. 182 § 1 K.p.k.) może nastąpić także przez złożenie oświadczenia (art. 186 § 1 K.p.k.) na piśmie.
Opublikowane: 06.04.2006
Świadek - pobyt za granicą
Postanowienie z dnia 06 kwietnia 2006 r. (sygn. akt IV KK 7/06)

Sam fakt długotrwałego przebywania świadka za granicą uprawnia (art. 391 § 1 K.p.k.) do odczytania jego zeznań bez względu na ich wagę dla prowadzonego postępowania.
« ‹ Poprzednie
1 2
Następne › »

»Materiały

Ilość: 36 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4
Następne › »
Opublikowane: 09.06.2012
Pismo do sądu
Czym jest pismo do sądu? Nazwa pisma, które wnosimy do sądu, jak np. pozew, wniosek o podział majątku, apelacja, zażalenie, skarga itp.
Opublikowane: 08.06.2012
Odszkodowania za wypadek
Zastanawiasz się czy w Twojej sytuacji należy Ci się odszkodowanie za wypadek? Przeczytaj poniższe artykuły na temat ,,odszkodowania za ...
Opublikowane: 02.06.2012
Odszkodowanie po wypadku
Wypadek w miejscu pracy, wypadek samochodowy itp. Z takich tytułów można domagać się odszkodowania. Czytając poniższe teksty dowiesz się ...
Opublikowane: 30.05.2012
Odszkodowanie wypadek
Miałeś/miałaś wypadek w miejscu pracy lub wypadek samochodowy? Chcesz się dowiedzieć coś na temat odszkodowania od wypadku? Przeczytaj ...
Opublikowane: 28.05.2012
Odpowiedzialność karna
Treści dotycząca różnych przypadków odpowiedzialności karnej. Czym tak naprawdę jest odpowiedzialność karna? Definiuje się ją jako ...
Opublikowane: 28.05.2012
Odroczenie wykonania kary
Sprawdź, kiedy możesz złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary.
Opublikowane: 26.05.2012
Jazda bez przeglądu
Czy zapomniałeś o badaniu technicznym samochodu? Jazda bez przeglądu została dostrzeżona przez policje?
Opublikowane: 29.04.2012
Nie przyjęcie mandatu
Kiedy nie przyjęcie mandatu jest słuszne? Masz możliwość nie przyjęcia mandatu, jednak musisz pamiętać, że w takim przypadku sprawa ...
Opublikowane: 28.04.2012
Mandat za brak dokumentów
Zastanawiasz się jakie kary są dla kierowców za jazdę bez prawa jazdy itp.? Cóż prawdopodobnie zostanie wypisany mandat za brak dokumentów.
Opublikowane: 28.04.2012
Mandat za przekroczenie prędkości
Dostałeś/aś mandat za przekroczenie prędkości? Tutaj dowiesz się ile trzeba zapłacić zgodnie z nową ustawą oraz o przypadkach, gdzie ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3 4
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem karnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »