
Indywidualne Porady Prawne
W podkategorii: Artykuły | Pytania i odpowiedzi |
Ilość: 5 | Wyświetlono: wszystkie |
Do spółki partnerskiej przystąpił nowy partner, który jest posiadaczem samochodu osobowego. Chciałby ten samochód wprowadzić do majątku spółki i koszty związane z jego użytkowaniem zaliczać do kosztów uzyskania przychodu. Jak to zrobić?
Mam praktykę dentystyczną. Czy można założyć razem z drugim dentystą, który jest jeszcze na stażu, spółkę partnerską i jak wyglądałoby opodatkowanie takiej spółki? Czy musiałabym zrezygnować tym samym z prowadzenia własnej indywidualnej praktyki? Jak wyglądałoby...
Spółka partnerska, która przez 10 lat prowadziła działalność medyczną (grupową praktykę specjalistyczną), ulega rozwiązaniu. Kto ma obowiązek archiwizowania dokumentacji medycznej (z tego, co wiem, należy ją przechowywać przez 20 lat)?
Złożyłem wypowiedzenie umowy spółki partnerskiej . Tego samego dnia pozostali wspólnicy (w sumie jest nas trzech) oznajmili, że skoro ja składam wypowiedzenie, to oni też. Przygotowali odpowiednie pisma. Czy ich pisma o wypowiedzeniu mają jakieś skutki prawne? Czy...
Podpisuję umowę ze zleceniodawcą, którym jest spółka partnerska. W nazwie spółki widnieją dwa nazwiska partnerów. Kto zatem powinien być reprezentantem i podpisać umowę? Czy podpisanie umowy musi odbyć się w obecności obu partnerów?
Ilość: 2 | Wyświetlono: wszystkie |
Rozwiązanie spółki partnerskiej następuje w wyniku spełnienia przesłanek przewidzianych w Kodeksie postępowania handlowego. Zaistnienie tych przesłanek powoduje, co do zasady, konieczność przeprowadzenia likwidacji spółki.
W artykule tym omówiono zasady opodatkowania przychodu z udziału w spółce partnerskiej oraz podstawowe cechy wyróżniające tego rodzaju spółkę.
Indywidualne Porady Prawne
Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu. (zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje) |