Mamy 8499 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Dzieci

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 307 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 19.09.2018

Zerwanie kontaktów z byłym mężem

Jestem matką 3-letniego chłopca. Niedawno rozwiodłam się z mężem. Na rozprawie sąd przyznał opiekę nad dzieckiem nam obojgu, ale dziecko ...
Opublikowane: 02.09.2018

Nie wypełnianie obowiązków ojcowskich

Jestem mężatką, mamy dzieci, ale mój mąż nie wypełnia obowiązków ojcowskich. Mieszka ze swoją mamą, dzieci odwiedza raz w tygodniu i ...
Opublikowane: 03.08.2018

Czy stalking może być powodem odebrania żonie praw rodzicielskich?

Jestem z żoną po rozwodzie. Mamy 7-letnie dziecko, które z nią mieszka. Obydwoje mamy takie same prawa rodzicielskie. Była żona od kilku ...
Opublikowane: 29.07.2018

Samodzielna władza rodzicielska nad córką

Trzy lata temu urodziłam w USA córkę, mieszkając tam z jej ojcem. Po 8 miesiącach wyjechałam z córką do Polski. Po kilku miesiącach ...
Opublikowane: 21.07.2018

Brak zgody ojca na świąteczny wyjazd dzieci

Wychowuję córkę z pierwszego małżeństwa, która ma obecnie 13 lat. Ojciec dziecka nie ma ograniczonych praw, córka ma regularny kontakt ...
Opublikowane: 19.07.2018

Alkoholiczka w ciąży

Mam ogromny problem z moją partnerką, która jest w szóstym miesiącu ciąży i jest alkoholiczką. Nie umiem na nią wpłynąć. Czy istnieje ...
Opublikowane: 08.07.2018

Ponowne złożenie wniosku o uregulowanie kontaktów z wnuczką

Czy gdy dziadkowie po złożonym wniosku do sądu o uregulowanie kontaktów z wnuczką rezygnują z niego i wycofują, to mogą taki wniosek ...
Opublikowane: 05.07.2018

Zarzuty ojca o utrudnianie kontaktów z dzieckiem a ustalenie kontaktów

Jestem przed rozprawą o ustalenie (dotąd wątpliwych) kontaktów ojca z dzieckiem – dziecko ma 2,5 roku. Ojciec dziecka zarzuca mi, że ...
Opublikowane: 04.07.2018

Wyjazd rodzica za granicę a ograniczenie praw do dziecka

Piszę książkę, w której moja bohaterka wyjeżdża za granicę, do Chin na kilka miesięcy (ale tego jeszcze nikt nie wie na ile) i ...
Opublikowane: 23.06.2018

Zmiana miejsca zamieszkania dziecka bez interwencji sądu

Syn niedługo kończy 16 lat. Od nowego roku szkolnego chce mieszkać u swojego ojca. Jak załatwić to bez interwencji sądu? Jesteśmy po ...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»eBooki

Rozwód i alimenty
Dariusz Kostyra

Jak rozwiązać problemy związane z rozwodem i alimentami oraz prawidłowo przygotować pisma procesowe
Stan prawny na ...

Zobacz wszystkie eBooki »

»Artykuły

Ilość: 9 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 26.06.2016
Powództwo prokuratora o zaprzeczenie ojcostwa
Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa, oprócz męża matki, matki i dziecka, wytoczyć może również prokurator. Nie jest on związany żadnymi ...
Opublikowane: 27.11.2015
Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa, o którym mowa w przepisach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego
Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa, o którym mowa w przepisach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jest jedynym sposobem, w jaki może zostać ...
Opublikowane: 05.11.2015
Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku
Złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku w imieniu dziecka jest czynnością przekraczającą zwykły zarząd jego majątkiem i jako takie ...
Opublikowane: 23.05.2012
Sposoby przekazania majątku dzieciom
Artykuł w przystępny sposób omawia w zarysie podstawowe konstrukcje prawne mogące służyć przekazaniu majątku przez rodziców lub ...
Opublikowane: 09.01.2011
Niedopuszczalność rozwodu ze względu na dobro małoletnich dzieci
Autorka omawia, czym jest dobro małoletnich dzieci oraz kiedy sąd, powołując się na dobro dzieci, może nie orzec rozwodu.
Opublikowane: 24.06.2009
Ojcostwo po nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, która weszła w życie 13 czerwca 2009 r.
W artykule tym omówione zostały zasady ustalania pochodzenia dziecka od określonego mężczyzny po ostatnich zmianach.
Opublikowane: 30.04.2009
Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z 6 listopada 2008 r. w zakresie pochodzenia dziecka – macierzyństwo
W artykule tym omówiono regulacje dotyczące zaprzeczenia i ustalenia macierzyństwa, które wejdą w życie 13 czerwca 2009 r.
Opublikowane: 25.03.2009
Dziecko nie chce wracać do matki - co zrobić?
Jan i Maria rozwiedli się. Mają jedno dziecko – małoletniego Damiana. Sąd powierzył sprawowanie władzy rodzicielskiej Marii, która ...
Opublikowane: 05.06.2008
Sposoby ustalenia ojcostwa
Artykuł omawia zagadnienia związane z ustaleniem ojcostwa.

»Orzecznictwo

Ilość: 4 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 08.03.2006
Styczniść z dzieckiem - władza rodzicielska
Uchwała z dnia 08 marca 2006 r. (sygn. akt III CZP 98/05)

Przepis art. 113 § 1 K.r.o. nie wyłącza udzielenia na podstawie art. 755 § 1 K.p.c. zabezpieczenia przez zakazanie rodzicom niepozbawionym władzy rodzicielskiej osobistej styczności z dzieckiem.
Opublikowane: 13.12.2005
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego na dzieci
Wyrok z dnia 13 grudnia 2005 r. (sygn. akt II SA/Rz 37/05)

Przez zwrot użyty w art. 70a ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255 ze zm.) "osoba, która pobierała świadczenia z funduszu alimentacyjnego", należy rozumieć rodziców lub opiekunów dziecka, do rąk których wypłacane były świadczenia funduszu alimentacyjnego na dzieci małoletnie, jak również rodziców lub opiekunów uczącego się dziecka pełnoletniego, któremu z racji pełnoletności świadczenie z tego funduszu było w terminie ustalonym tym przepisem wypłacone do rąk własnych.
Opublikowane: 21.10.2005
Rozwód - kontakty rodziców z małoletnim dzieckiem
Wyrok z dnia 21 października 2005 r. (sygn. akt III CZP 75/05)

Postępowanie o uregulowanie osobistych kontaktów rodziców, będących małżonkami, z ich małoletnim dzieckiem ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwiązanie przez rozwód małżeństwa jego rodziców. Dopuszczalne jest zawarcie ugody w sprawie o uregulowanie osobistych kontaktów rodziców z ich małoletnim dzieckiem.
Opublikowane: 30.11.-1
Zaprzeczenie ojcostwa a obywatelstwo dziecka
Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2005-10-27, II OSK 1016/05 Opubl: Palestra rok 2006, Nr 9-10, str. 283

Późniejsze ustalenie osoby ojca, po zaprzeczeniu ojcostwa lub unieważnieniu uznania, może być uwzględnione przy określaniu obywatelstwa dziecka, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z 15.2.1962 r. o obywatelstwie polskim (Dz.U., z 2000 r. Nr 28, poz. 353 ze zm.), tylko wówczas gdy nastąpiło to przed upływem roku od dnia urodzenia się dziecka

»Materiały

Ilość: 7 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 31.01.2012
Prawa rodzicielskie
Odebrane prawa rodzicielskie podczas rozwodu mogą powodować w przyszłości duże problemy dotyczące kontaktów z dzieckiem.
Opublikowane: 08.09.2011
Wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich
Chcesz złożyć wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich? Przeczytaj poniższe porady prawne i zobacz, kiedy jest możliwie ograniczenie ...
Opublikowane: 07.09.2011
Dziecko po rozwodzie
Bierzecie rozwód i zastanawiasz się, kto weźmie Wasze dziecko po rozwodzie? Czy dziecko po rozwodzie może otrzymać ojciec? Jakie prawa ma ...
Opublikowane: 23.08.2011
Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej
Chcesz złożyć wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej? Zobacz, jak powinien wyglądać wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej i ...
Opublikowane: 16.08.2011
Podanie o adopcję
Chcesz adoptować dziecko, ale nie wiesz, jak napisać podanie o adopcję? Poniżej znajdziesz porady prawne dotyczące adopcji dziecka, w tym ...
Opublikowane: 12.08.2011
Obowiązki dziecka
Zastanawiasz się, jakie są obowiązki dziecka? Tutaj znajdziesz przepisy prawa, które regulują obowiązki dziecka wobec rodziców, rodzeństwa ...
Opublikowane: 10.08.2011
Wniosek o ustalenie ojcostwa
Chcesz ustalić ojcostwo? Poniżej znajdziesz porady prawne na ten temat i dowiesz się, jak napisać wniosek o ustalenie ojcostwa i kto ma prawo ...

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem rodzinnym? Opisz swój
problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zapytaj prawnika

wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »