Mamy 7305 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie »  Zadaj pytanie »

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podatek od spadków i darowizn

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 182 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 14.10.2017

Jak zrzec się spadku na rzecz matki i nie płacić podatku?

Moja babcia przepisała w testamencie na mnie dom, zmarła niedawno, więc stałam się jego właścicielką. Dom nie jest obciążony żadnymi ...
Opublikowane: 30.09.2017

Spłata kredytu hipotecznego przez znajomą a podatki

Chciałabym dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja prawna, jeśli chodzi o darowiznę od osoby mieszkającej w Australii. Moja znajoma,która ...
Opublikowane: 20.09.2017

Duże kwoty przelewane synowi przez obcą osobę a podatek

Od roku na konto mojego syna są przelewane duże kwoty, które syn (student) przeznacza na wynajem mieszkania i utrzymanie. Pieniądze wysyła ...
Opublikowane: 01.08.2017

Termin na uniknięcie podatku od spadku

Otrzymałem spadek po rodzicach. Pieniądze z kont bankowych zostały już wybrane, natomiast reszta masy spadkowej nie została jeszcze ...
Opublikowane: 30.07.2017

Jak sprzedać działkę, nie płacąc podatków?

Jesteśmy współwłaścicielami działki. Pozostali współwłaściciele założyli spółkę cywilną. Na tej działce spółka ma wybudować ...
Opublikowane: 14.07.2017

Podatek od sprzedaży ziemi otrzymanej w spadku

Mama otrzymała w spadku ziemię. Od śmierci babci, od której to otrzymała, minęły 4 miesiące. Pojawił się kupiec i mama chce to ...
Opublikowane: 18.06.2017

Czy zachowek pomniejsza wartość przychodu ze sprzedaży?

Mąż w spadku odziedziczył mieszkanie, które sprzedał przed upływem 5 lat i w związku z tym musi zapłacić podatek lub przeznaczyć te ...
Opublikowane: 12.06.2017

Podatek za część domu ze spadku przekazaną przez bratanka

Mieszkam z mamą w domu jednorodzinnym po moich dziadkach. Moi dziadkowie nie zostawili testamentu ani nie przepisali domu, zmarli około 20 lat ...
Opublikowane: 06.06.2017

Krótki okres między sprzedażą a darowizną

Razem z matką sprzedaliśmy dwie nieruchomości (w miesięcznym odstępie czasu), których byliśmy współwłaścicielami. Wszystkie pieniądze ...
Opublikowane: 28.05.2017

Czy kredyt mieszkaniowy wykazuje się w zeznaniu SD-Z2?

Czy kredyt mieszkaniowy wykazuje się w zeznaniu SD-Z2 składanym po nabyciu w spadku tego mieszkania?

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

»Artykuły

Ilość: 13 | Wyświetlono: 1-10

Opublikowane: 23.11.2015
Zbycie otrzymanego lokalu a ulga w podatku od spadków i darowizn
Przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn przewidują ulgę w podatku od nabytego w drodze dziedziczenia lub darowizny budynku lub lokalu ...
Opublikowane: 01.10.2015
Zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn od 2016 r.
Większość zmian ma charakter porządkujący, są jednak i zmiany ważne. Należy im przyjrzeć się bliżej.
Opublikowane: 20.03.2015
Dziedziczenie a urząd skarbowy
Otrzymanie spadku co do zasady wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku. Zwolnione z tego obowiązku są między innymi osoby należące do ...
Opublikowane: 05.08.2013
Czy nabycie spadku podlega opodatkowaniu?
Nabycie majątku w drodze spadkobrania podlega co do zasady opodatkowaniu . Jednak najbliższa rodzina spadkodawcy może być zwolniona z ...
Opublikowane: 20.09.2009
Opieka nad spadkodawcą jako warunek skorzystania z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków i darowizn
Autor omawia instytucję umowy o opiekę nad spadkodawcą, jako warunek zastosowania tzw. ulgi mieszkaniowej dla nabywców zaliczanych do III ...
Opublikowane: 09.09.2009
Skutki niezgłoszenia darowizny do opodatkowania
Autor omawia skutki niezgłoszenia darowizny do opodatkowania, w tym konsekwencje karne.
Opublikowane: 04.09.2009
Podstawa opodatkowania w podatku od spadków i darowizn
Autor omawia zasady ustalania podstawy opodatkowania w podatku od spadków i darowizn.
Opublikowane: 04.09.2009
Podstawa opodatkowania w podatku od spadków i darowizn świadczeń powtarzających się
W artykule autor omawia podstawę opodatkowania w podatku od spadków i darowizn świadczeń powtarzających się, uwzględniając zmiany sprzed ...
Opublikowane: 02.09.2009
Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn
Autor omawia zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej istniejącej w podatku od spadków i darowizn.
Opublikowane: 28.07.2009
Dziedziczenie praw do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej
Autor wyjaśnia, czym jest i jak jest opodatkowane dziedziczenie praw do wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej.

»Orzecznictwo

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Opublikowane: 30.11.-1
Darowizna z zagranicy
Interpretacja indywidualna IPPB2/415-1479/08-4/MK Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Czy środki pieniężne przekazane przez duńską fundację rodzinną na rzecz Wnioskodawcy po uzyskaniu w Polsce rezydencji podatkowej zostaną opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn? Czy środki pieniężne przekazane przez duńską fundację rodzinną na rzecz Wnioskodawcy po uzyskaniu w Polsce rezydencji podatkowej zostaną opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

»Materiały

Ilość: 21 | Wyświetlono: 1-10

« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »
Opublikowane: 08.12.2011
Opodatkowanie darowizny
Opodatkowanie darowizny obliguje każdego obdarowanego do zapłaty podatku od spadków i darowizn. Jednak darowizny między rodzicami i dziećmi ...
Opublikowane: 01.12.2011
Spadki i darowizny
Chociaż spadki i darowizny w kontekście obowiązków podatkowych nadal przysparzają kłopotów, świadomość tych obowiązków u podatników ...
Opublikowane: 14.11.2011
Darowizna bez podatku
Podatek od darowizny ma obowiązek zapłacić osoba obdarowana, chyba że przepisy zwalniają ją z tego obowiązku. Czy miejsce miała będzie ...
Opublikowane: 08.11.2011
Darowizna podatek
Świadomość obowiązków podatkowych u podatników podatku od spadków i darowizn przede wszystkim dzięki zasobom internetowym jest z roku na ...
Opublikowane: 20.10.2011
Darowizna dla dziecka
Często rodzice stają w obliczu decyzji o przekazaniu swego majątku swoim zstępnym, czyli dzieciom. Chcą w ten sposób zapewnić swym potomkom ...
Opublikowane: 10.10.2011
Podatek od darowizny nieruchomości
Chociaż otrzymanie darowizny wiąże się z obowiązkiem uiszczenia podatku, jednak w pewnych przypadkach osoba obdarowana może być zwolniona z ...
Opublikowane: 30.09.2011
Podatki od darowizn
Podatki od darowizn płacimy, gdy otrzymamy w drodze darowizny jakiś majątek (może to być nieruchomości, ruchomość, wartość pieniężna, ...
Opublikowane: 30.08.2011
Podatek od spadku i darowizn 2011
Podatek od spadku i darowizn 2011 – podstawę opodatkowania stanowi wartość nabytych rzeczy i praw majątkowych po potrąceniu długów i ...
Opublikowane: 25.08.2011
Podatki darowizna
Podatki od spadków i darowizn jesteśmy obowiązani zapłacić, gdy otrzymamy w spadku lub w drodze darowizny jakiś majątek np. w postaci ...
Opublikowane: 11.08.2011
Kwota wolna od podatku
Najpierw należy ustalić, co podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn i co nie jest zwolnione z tego podatku, następnie trzeba ...
« ‹ Poprzednie
1 2 3
Następne › »

Porady Prawne przez internet

Masz problem z prawem podatkowym? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
wizytówka Szukamy prawników »