.
Mamy 13 622 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Opłaty skarbowe

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 9 | Wyświetlono: wszystkie

Jak opodatkować sprzedaż udziałów w spółce?

Powiedziano mi, że przy sprzedaży udziałów w spółce z o.o. zagraniczny udziałowiec powinien zapłacić podatek PCC w wysokości 1%, natomiast przy sprzedaży udziałów w spółce akcyjnej takiego podatku się nie płaci. Czy to prawda?

Opłata skarbowa za wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach

Będę składać wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach. Dokument potrzebny mi jest do przedłożenia w urzędzie pracy w celu zatrudnienia pracownika. Czy będę musiała wnieść opłatę skarbową?

Skup złota a podatek od czynności cywilnoprawnych

Zajmuję się skupowaniem złota od osób indywidualnych. Część transakcji zawieram na zasadzie paru umów o wartości poniżej 1000 zł. Czy jest to zgodne z obowiązującym prawem? Czy mogę korzystać ze zwolnienia od PCC?

Dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa a opłata skarbowa

Ile wyniesie opłata skarbowa od dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa, jeżeli jest 3 pełnomocników i 250 mocodawców? Od czego zależy wysokość tej opłaty skarbowej?

Zakup akcji a obowiązki podatkowe

W listopadzie kupiłam akcje. Czy powinnam powiadomić o tym urząd skarbowy? Jakie mam obowiązku podatkowe wobec urzędu skarbowego po zakupie akcji?

Zakup nieruchomości poniżej wartości rynkowej

Mój krewny, mając na uwadze sporą przysługę, którą mu kiedyś wyświadczyłem, chce sprzedać mi swoją działkę za cenę poniżej wartości rynkowej (załóżmy, że ziemia warta jest ok. 80 000 zł, a ja zapłacę tylko 10 000 zł). Czy jeśli zapłacę podatek od...

Pożyczka od siostry a obowiązek podatkowy

Pożyczyłem od siostry 12 000 zł (otrzymałem pieniądze w kilku przelewach) na mocy umowy ustnej. Czy pożyczkę powinienem zgłosić do urzędu skarbowego i odprowadzić jakiś podatek?

Sprawy podatkowe przy przepisaniu ogródka działkowego

Dwa lata temu zrzekłam się członkostwa i użytkowania działki w ROD ze wskazaniem na mojego syna. Określiliśmy wartość altany i sprzętów oraz wysokość zwrotu nakładów (1500 zł), którego syn już dokonał. Myśleliśmy, że więcej czynności formalnych nas już nie czeka....

Czy uiściłem opłatę skarbową w niewłaściwym urzędzie?

Dokonałem opłaty skarbowej od pełnomocnictwa udzielonego doradcy podatkowemu dla prowadzonej przed sądem administracyjnym sprawy podatkowej. Obecnie urząd miasta st. Warszawy przysłał mi wezwanie do uiszczenia tej opłaty, twierdząc, że została ona opłacona na rzecz niewłaściwego...

»Artykuły

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Zwolnienia z opłaty skarbowej

Autor omawia krąg zwolnień z opłaty skarbowej.

»Materiały

Ilość: 1 | Wyświetlono: wszystkie

Opłata skarbowa

Opłata skarbowa to forma ekwiwalentu za czynności organów administracji publicznej, podejmowane w indywidualnych sprawach. Czynności te obejmują dokonanie czynności urzędowych, wydanie zaświadczeń, zezwoleń oraz niektórych dokumentów.

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl