Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Dotacje unijne na agroturystykę

Autor: Łukasz Drzewiecki • Opublikowane: 13.11.2013

Środki unijne na prowadzenie działalności agroturystycznej mogą uzyskać zarówno rolnicy ubezpieczeni w KRUS, jak i osoby rolnikami niebędące. Różne dla tych dwóch grup będą warunki, na jakich dotacje z Unii Europejskiej można otrzymać.

Łukasz Drzewiecki

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Rolnicy, ich małżonkowie, dzieci oraz domownicy ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) mogą starać się o dotacje unijne na rozpoczęcie działalności agroturystycznej z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Warunkiem jest podleganie ubezpieczeniu w KRUS przez co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Maksymalnie można otrzymać 100 tys. zł, przy czym trzeba posiadać 50% wkładu własnego. Wnioski o przyznanie pomocy należy składać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Otrzymane środki mogą być wykorzystane na cele związane z prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego, na przykład na remont czy przebudowę budynku w celu dostosowania go do potrzeb turystów.


Warto zaznaczyć, że rolnik, który ma zamiar rozpocząć działalność agroturystyczną nie ma obowiązku rejestracji jako przedsiębiorca, gdyż zwalnia go z tego obowiązku ustawa o swobodzie działalności gospodarczej1.

 


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Dotacje unijne na agroturystykę dla osób ubezpieczonych w ZUS

 

W ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich o dotacje na prowadzenie działalności agroturystycznej mogą starać się także osoby nieubezpieczone w KRUS. W ramach tego działania można uzyskać nawet 300 tysięcy złotych dotacji, przy czym kwota uzależniona jest od zadeklarowania utworzenia określonej liczby miejsc pracy (100 tys. złotych przy utworzeniu 1-2 miejsc pracy, 200 tys. przy utworzeniu od 2 do 4 miejsc pracy oraz 300 tys. przy utworzeniu co najmniej 5 miejsc pracy). Pomoc może wynieść maksymalnie 50% kosztów inwestycji, resztę trzeba pokryć z własnej kieszeni. Wnioski o przyznanie dotacji można składać w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

________________________

Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 672, z późn. zm.)Stan prawny obowiązujący na dzień 13.11.2013

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 9 + 6 =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

 

»Podobne materiały

Dotacje unijne w kontekście zatrudnienia nowych pracowników

Zatrudnienie nowych pracowników jest niezbędne w szerszym kontekście rozwoju naszej firmy. Dlatego też przedmiotem analizy niniejszego opracowania będzie możliwość pozyskania dotacji na ten cel, jaka istnieje w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »