Mamy 11 890 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z zabezpieczeniami zdrowotnymi?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zabezpieczenia społeczne

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 1042 | Wyświetlono: 621-640

Czy praca jako pomocnik montera to zatrudnienie w szczególnych warunkach?

Pracowałem przez kilka lat dla PKP jako pomocnik montera na pełen etat. Otrzymałem z tego okresu jednak zwykłe świadectwo pracy. Czy ta praca jest zatrudnieniem w warunkach szczególnych? Czy mogę to próbować udowodnić przed sądem?

Możliwość zakwalifikowania pracy do warunków szczególnych

Mój mąż skończył 60 lat w grudniu i chciał przejść na wcześniejszą emeryturę. ZUS nie uznał okresu zatrudnienia męża jako ucznia w zakładach taboru kolejowego. W latach 1975–79 mąż pracowała w zakładzie garbarskim jako ślusarz w wydziale garbarni, a potem w...

Czy urlop bezpłatny wlicza się do okresu zatrudnienia?

ZUS odmówił mi przyznania prawa do emerytury za pracę w warunkach szczególnych z uwagi na brak wymaganego na podstawie art. 184 okresu składowego i nieskładkowego. Mój okres składkowy i nieskładkowy powinien wynosić 25 lat, a według ZUS wynosi 24 lata 11 miesięcy 13 dni, ponieważ...

Czy ZUS umorzy zaległe składki na podstawie ustawy z 2011 r.?

Prowadziłem działalność gospodarczą w okresie od 1 czerwca 2001 r. do 1 maja 2002 r. Za ten okres do 2012 r. nie zostały uregulowane składki na ZUS. ZUS wystąpił o uregulowanie składek w 2012 r. za wymienione okresy. Czy te składki się nie przedawniły? ZUS nie informując mnie o...

Czy mogę żądać zwrotu składek ZUS?

Otrzymuję emeryturę wojskową w wysokości 75%. Pracowałem i były odprowadzane składki emerytalne do ZUS-u. Po ukończeniu 60 lat rozwiązałem umowę o pracę (pracowałem w warunkach szczególnych). Czy w związku z powyższym mogę żądać zwrotu składek?

Obniżona emerytura wojskowa ze względu na pracę za granicą

Jestem emerytem wojskowym. Na emeryturę odszedłem w 2012 r. Obecnie pracuję za granicą i uzyskiwane przychody zgłaszam do Wojskowego Biura Emerytalnego. Ponieważ moje przychody przekraczają 130% średniego wynagrodzenia, świadczenie emerytalne jest obniżane o maksymalną kwotę (25%)....

Emerytura w Polsce a działalność gospodarcza w Niemczech

Jestem byłym wojskowym. Po 15 latach przeszedłem na emeryturę (na tzw. podstawę). Obecnie mieszkam w Niemczech. Od roku prowadzę tu własną działalność gospodarczą, płacę podatki. Czy mógłbym doliczyć do emerytury w Polsce okres mojej pracy w Niemczech?

Zwrot zasiłku chorobowego

Przez pięć miesięcy chorowałem, więc byłem na zwolnieniu lekarskim. Po prawie czterech tygodniach od wyzdrowienia otrzymałem przesyłkę listowną od pracodawcy, z której wynika, iż zasiłek chorobowy został naliczony błędnie i powinienem go zwrócić. Nie wiedziałem, że zasiłek...

Uprawnienia do otrzymania zasiłku chorobowego

Dnia 5 sierpnia br. rozwiązałem umowę o pracę na drodze porozumienia stron. 12 sierpnia rozpocząłem pracę u innej osoby na umowę-zlecenie, ale już 16 sierpnia pogorszył się mój stan zdrowia, więc zrezygnowałem ze zlecenia. 17 sierpnia dostałem...

Zaległości w składkach za pracowników firmy

Mam zaległości w składkach za pracowników firmy i za siebie. Zadłużenie sięga 2003 r. i jest bardzo wysokie. ZUS nie ma z czego ściągnąć tej kwoty, ponieważ nie pracuję. Moje mieszkanie zostało obciążone hipoteką. Wiem, że przedawnienie długu będzie po 10 latach,...

Czy KRUS wstrzyma rentę, jeśli podejmę pracę za granicą?

Mam 60 lat. Posiadam stałą rentę KRUS z tytułu niezdolności do pracy. Planuję podjęcie legalnej pracy w Niemczech. Czy powinnam ten fakt zgłosić w KRUS? Czy KRUS wstrzyma rentę, jeśli podejmę pracę za granicą?

Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego

Syn po skończeniu studiów (wrzesień 2013 r.) pracował przez 1,5 miesiąca. Była odprowadzona składka na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W roku 2014 (od połowy stycznia) podjął nową pracę na umowę o dzieło. Czy mogę zgłosić syna jako członka rodziny do ubezpieczenia...

Odwołanie do sądu bez wniesienia sprzeciwu do komisji lekarskiej ZUS

Odwołałem się do sądu pracy na decyzję orzecznika ZUS stwierdzającą, że jestem zdolny do pracy (jestem na rencie od 15 lat). Jednak nie wniosłem sprzeciwu na tę decyzję do komisji lekarskiej ZUS. Czy sąd odrzuci moje zażalenie? Jeśli tak, co potem mam zrobić?

Kryterium dochodowe przy zasiłku rodzinnym i alimentach

Pobierałam zasiłek wychowawczy i dla bezrobotnych. Nadal nie mam pracy. Wychowuję czworo dzieci, otrzymuję zasiłek rodzinny i zaliczkę alimentacyjną. Czy jeśli podejmę pracę w styczniu 2014 r., to stracę prawo do świadczeń w kolejnych...

Wstrzymanie świadczenia rehabilitacyjnego i zwrot pieniędzy

Prawie rok temu poważnie zachorowałam. Po upływie 6 miesięcy chorobowego przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne, które ma się skończyć w grudniu br. (2013). W listopadzie 2013 r. złożyłam wniosek o przyznanie mi emerytury za pracę w szczególnych warunkach. Później...

Zasiłek przedemerytalny w razie utraty pracy

Urodziłam się w październiku 1957 r. Pracuję nieprzerwanie od 1975 r. Czy w razie utraty pracy miałabym szansę na zasiłek emerytalny? W jakiej wysokości? Proszę też o informację, kiedy osiągnę wiek emerytalny oraz kiedy zacznie mi się tzw. okres ochronny.

Emerytura dla pracownika MSWiA

Po 18 latach służby odszedłem na emeryturę wojskową w 1990 r. Potem miałem 6 lat okresu nieskładkowego. W 1996 r. rozpocząłem pracę w MSWiA. Po odejściu złożyłem wniosek o emeryturę z ZUS-u. Dziś zadzwoniono do mnie z odmową. Co mam robić?

Emerytura dla nauczyciela

Pracuję jako nauczyciel. W tym roku kończę 55 lat i będę miała 31 lat stażu pracy na stanowisku nauczyciela. Chcę przejść na emeryturę. Z jakich możliwości mogę skorzystać?

Dzień nabycia prawa do świadczenia emerytalnego

Dnia 14 sierpnia 2013 r. ukończyłam 60 lat, cztery miesiące później rozwiązałam umowę o pracę. Jaki jest dzień nabycia przeze mnie prawa do świadczenia emerytalnego? Czy kapitał początkowy ma wpływ na wysokość podstawy?

Czy z powodu choroby opóźni się przejście na emeryturę?

Od 10 tygodni jestem na zwolnieniu lekarskim po ciężkiej operacji. Za kilka miesięcy mam przejść na emeryturę. Czy z powodu choroby i zwolnienia opóźni się ten moment, bo chorobę będę musiała „odpracować”?

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z zabezpieczeniami zdrowotnymi?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

porady spadkowe spadek.info

porady budowlane prawo-budowlane.info

porady prawnika odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton