Mamy 11 794 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło
do naszego prawnika specjalisty.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Ewidencja ludności

»Pytania i odpowiedzi

Ilość: 139 | Wyświetlono: 41-60

Zameldowanie chłopaka córki w mieszkaniu i późniejsze opuszczenia mieszkania przez niego

Jestem właścicielką mieszkania. Zajmuje je moja córka z chłopakiem, który nalega, żeby go zameldowała. Obawiam się jednak o przyszłość tego związku i nie jestem pewna, czy zameldować chłopaka. Boję się, że wtedy nie będzie chciał opuścić mieszkania. Co zrobić?

Nieznane miejsce pobytu byłego męża a wymeldowanie

Nie znam obecnego miejsca zamieszkania mojego byłego męża, ale chciałabym go koniecznie wymeldować. Domyślam się jedynie, że przebywa za granicą. Jestem w posiadaniu notarialnie spisanego oświadczenia, z którego wynika m.in., że były mąż „swoje potrzeby mieszkaniowe...

Skutki wymeldowania

Muszę się wymeldować z obecnego miejsca pobytu stałego jak najszybciej dla dobra rodziny. Jednocześnie aktualnie nie mam gdzie się zameldować, chce żyć w tej miejscowości bez meldunku. Jak się wymeldować i jakie to będzie miało skutki?

Wymeldowanie z mieszkania własnościowego

Jestem po rozwodzie. Od dwóch lat mój były mąż nie mieszka ze mną, ale niestety nie wymeldował się. Czy mogę go wymeldować ze swojego mieszkania własnościowego?

Możliwość wymeldowania

Mamy córkę, która od czterech lat mieszka ze swoim konkubentem (bez ślubu) pod innym adresem. Córka nadal ma meldunek u nas. Czy mam prawo ją wymeldować z mojego adresu? Pod obecnym też nie jest zameldowana. Obecnie córka wzięła pożyczkę. Mam podstawy podejrzewać, że...

Jak bronić się przed wymeldowaniem?

Otrzymałam pismo z urzędu, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie wymeldowania mnie z mojego domu rodzinnego. Wniosek złożyła moja siostra. Ja obecnie pomieszkuję w nieukończonym domu, oczywiście tymczasowo, bo dom jeszcze nie jest oddany do użytku. Może się tak zdarzyć,...

Wyprowadzka pod moją nieobecność

Podczas wyjazdu służbowego (miesiąc temu) moja żona, pod moją nieobecność, wyprowadziła się z mieszkania. Zabrała swoje rzeczy oraz nasz dorobek małżeński, m.in. sprzęt AGD czy tekstylia. Mieszkanie jest służbowe (moje). Nie wiedziałem o zamiarach żony, obecnie nie mam z nią...

Meldunek w wynajmowanym mieszkaniu

Mam lokatorów (parę pracujących studentów) w swoim mieszkaniu. Poprosili mnie o zameldowanie tymczasowe, gdyż wtedy mogliby uzyskać staż w pracy. Czy mogę to dla nich zrobić? Jak to zrobić, żeby było to bezpieczne dla mnie jako właścicielki?

Wymeldowanie w drodze administracyjnej

Jesteśmy z mężem właścicielami domu jednorodzinnego w którym oprócz nas i naszych dzieci są zameldowani brat i siostra męża. Z powodu konfliktów wyprowadziliśmy się 7 miesięcy temu temu. Wystąpiliśmy do rodzeństwa męża z pismem o dobrowolne opuszczenie nieruchomości oraz o...

Awantura rodzinna a wymeldowanie z mieszkania

Uciekłam z domu po rodzinnej awanturze i aktualnie przebywam u rodziców. Mąż zmienił zamki i chce mnie wymeldować z mieszkania. Czy może mnie tak po prostu wymeldować?

Problemy z nieposiadaniem zameldowania na pobyt stały

Przebywamy za granicą w USA. W dowodzie osobistym mamy (żona i ja) stałe zameldowanie w mieszkaniu, które moja krewna sprzedaje i prosi nas o wymeldowanie. Czy powinniśmy się tylko wymeldować, czy też jednocześnie i zameldować w innym miejscu na pobyt stały? Jakie problem wynikają...

Wyprowadzka i dalsze czynności

Udało mi się doprowadzić do wyprowadzki byłego męża z wyłącznie mojego własnego mieszkania. Zostały tylko jego rzeczy w piwnicy. Nęka nas telefonami, mimo że nie chcę mu utrudniać odebrania tych rzeczy. Jak rozwiązać ten problem szybko i sprawnie? Kiedy i jak mogę go...

Wymeldowanie wbrew woli zameldowanego

Mój brat jest po rozwodzie, a była szwagierka mieszka od kilku lat za granicą, przyjeżdża tylko na wakacje i zatrzymuje się wtedy u swoich rodziców. Niestety nie chce się ona wymeldować z mieszkania moich rodziców. Co możemy zrobić, aby ją wymeldować nawet wbrew jej woli?

Dewastacja mieszkania a wymeldowanie

Po śmierci byłego męża mój syn odziedziczył mieszkanie. Mieszkanie jest zdewastowane do czego przyczyniła się konkubina ojca, z którą syn nie chce dalej mieszkać. Czy syn może wymeldować konkubinę ojca z pobytu stałego bez jej zgody? Czy można to załatwić bez interwencji...

Kiedy zameldowanie nie jest możliwe?

Jak mam interpretować zapis z ustawy o ewidencji ludności „pod oznaczonym adresem”? Rozumiem przez to, że nieruchomość, w której chcę się zameldować musi mieć oznaczony adres, a jeśli ten warunek nie zostanie spełniony zameldowanie nie jest możliwe?

Jak wymeldować lokatora bez jego zgody?

Jak wymeldować lokatora, który wyprowadził się już pół roku temu, ale złośliwie nie chce się wymeldować, aby utrudnić mi sprzedaż mieszkania? Jak długo trwa cała procedura w biurze meldunkowym. Ten lokator ma już własne mieszkanie.

Wymeldowanie z pobytu stałego

Pracuję za granicą, mam umowę o pracę i zameldowanie czasowe. Niedawno wniosłam pozew o rozwód i mąż postanowił mnie wymeldowywać z własnościowego mieszkania, które wykupiliśmy od spółdzielni mieszkaniowej – akt notarialny jest sporządzony na nas oboje. Czy ma takie...

Czy po wymeldowaniu wciąż mogę przychodzić do domu?

Czy po wymeldowaniu z mieszkania, które jest moją współwłasnością, będę mógł przychodzić wciąż do domu? Czy też nie będę mógł odwiedzać dzieci, kiedy chcę?

Wymeldowanie i eksmisja dziecka

Moja matka jest właścicielem domu w którym mieszkam i w którym jestem zameldowana. Ostatnio powiedziała, że jeśli zechce to może mnie wymeldować. Czy mam prawo mieszkać w tym domu? Czy moja matka ma prawo tak po prostu wymeldować mnie z tego domu?

Kto spełnia warunki do uzyskania zameldowania na pobyt stały?

Pracuję i mieszkam na terenie osiedla przyszpitalnego od 20 lat. Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Mimo to gmina przyznaje mi jedynie meldunek tymczasowy i administracja szpitala odmawia mi zezwolenia na zameldowanie na pobyt stały. W umowie najmu widnieje zapis mówiący o tym, że...

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Cóż ja mogę napisać. Jedynie chwalić w niebiosa, wszystkich Prawników którzy na łamach tego portalu, pomagają, za dość niską cenę, zwykłym „Kowalskim” w ich problemach Zwłaszcza wielkie dzięki dla Pani Elizy - PROFESJONALISTKA W PEŁENEJ KRASIE!!!
Tak profesjonalnego portalu prawniczego nie spotkałam, mimo szuflowania w necie! Nie musicie się obawiać o dużą konkurencję bo wiarygodność Wasza pozwala w razie potrzeby tylko TUTAJ kliknąć! Sposób informowania klienta poprzez maile, to przykład jak serio podchodzicie do załatwienia sprawy, zaangażowanie się paru prawników do jednej kwestii problemu to również zasługuje na "piec z plusem". Jesteście WIELCY! nikt Wam do tej pory dorównać nie jest w stanie! Pozdrowienia dla całej ekipy tego portalu.
Wspaniały serwis, wspaniali prawnicy. Szybka odpowiedź na pytanie i, co najważniejsze, wyczerpująca odpowiedź. Prawnicy są wspaniali, dostałam bardzo przejrzystą odpowiedź, zawierającą ważne szczegóły. Pani prawnik dokładnie doradziła mi, co mam robić, jak działać, jakie mam możliwości, co mam uwzględnić, pisząc wniosek, z jakiego paragrafu i co dla mnie ważne – napisała także od siebie, co najlepiej wypisać i na co zwracać uwagę. Gorąco polecam.
Serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą opinię. Szczerze mówiąc, korzystałam z porad kilku prawników. Zdecydowanie jesteście najbardziej solidni, widać w opinii, że przygotowana jest dla konkretnej sprawy, a przygotowujący ją prawnik wnikliwie przeanalizował konkretną sytuację, a nie tylko cytował fragmenty prawa autorskiego. Pozdrawiam i dziękuję.
Polecam ten serwis, ponieważ oprócz fachowej i wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania potrafią zrozumieć ludzkie nieszczęście. Na pewno przy kolejnych sprawach prawnych zwrócę sie do waszego serwisu.
Dziękuję za fachową poradę – bardzo mnie uspokoiła. Pani sędzia podczas rozprawy, uzasadniając swoje stanowisko w sprawie, również powołała się na cytowane przez Pana artykuły. Pozdrowienia dla Pana Lenowieckiego – od dziś polecam wszystkim EPORADY24.
Fachowa porada bardzo dokładnie opisana szybko na temat miałem uczucie że rozmawiam z prawnikiem w cztery oczy - gorąco polecam.
Super profesjonalna porada!!!! Polecam wszystkim fachowców którzy na łamach tego portalu pomagają zwykłym „Kowalskim” w sprawach dla Nich trudnych i niezrozumiałych. Starannie z wielką dokładnością opisany problem został wytłumaczony i zaproponowany tok załatwienia problemu za co, z całego serca DZIĘKUJE!!!!
Dziękuję za szybką i rzetelną pomoc. Do porad prawnych udzielanych internetowo podchodziłam raczej ostrożnie. Jednak po kilku wizytach w kancelariach prawnych, w których prawnik rezerwuje sobie czas ok. 15 min na klienta, a ponadto udziela odpowiedzi z głowy, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, mówiąc: „prawdopodobnie”, z żalem stwierdziłam, że straciłam tylko czas i pieniądze. W związku z tym po przestudiowaniu kilku porad w interesującym mnie temacie postanowiłam spróbować skorzystać z serwisu ePorady24.pl. Opisałam jak najdokładniej zaistniałą sytuację i w ciągu 2 dni otrzymałam wyczerpującą i jasną odpowiedź. Byłam bardzo mile zaskoczona. Tutaj prawnik ma czas, aby przetrawić problem, zajrzeć gdzie trzeba, aby pomóc w rozwiązaniu sytuacji, i to jest WIELKI PLUS tego portalu. Polecam wszystkim taka formę!
Dziękuję za jasną, rzeczową i bardzo szybką odpowiedź. Dzięki waszej pomocy sprawę w sądzie wygrałam. Wszystkim będę polecać Wasz portal eporady24.
Serdecznie dziękuję prawnikom tego portalu za pomoc. Odpowiedzi były naprawdę rzetelne i, co ważne, udzielane bardzo szybko. Wiem, „na czym stoję”. Wiedzy nigdy za wiele, w kancelarii bywało, że po opisaniu swojego problemu dowiadywałem się jedynie, że sprawa jest ciekawa i trudna, traciłem czas, pieniądze i wiedziałem tyle, co wiedziałem. W przypadku tego portalu tak się nie da – jest pytanie i jest wyczerpująca odpowiedź. Osobiście jestem bardzo zadowolony z porady.
BARDZO POLECAM. Sprawa z którą się zwróciłem wydawała się bez wyjścia. Wplątałem się w bardzo skomplikowany "układ" współpracy z dużym producentem materiałów budowlanych. Sądziłem, że mając gwarancję + aprobaty + deklaracje + faktury i wykonując usługi na wysokim poziomie mogę spać spokojnie. Myliłem się. Realia okazały się bardzo brutalne. Byłem załamany - wszystkie próby zainteresowania różnych instytucji były nieskuteczne. Pani Eliza wskazała mi sposób i czynnie POMOGŁA w jego wprowadzeniu. Wiem, że do ostatecznego rozstrzygnięcia minie jeszcze sporo czasu. Sprawa jest naprawdę bardzo trudna. Odzyskałem jednak wiarę w siebie i ludzi. Kontakt bardzo dobry - o wiele lepszy od kontaktów z innymi prawnikami. Jeszcze raz gorąco POLECAM.
Panie, Panowie, nie marnujcie czasu na przeszukiwanie internetu i poszukiwanie właściwych rozwiązań co do waszych prywatnych spraw. Napiszcie zapytanie do „eporady24”, a szybko, konkretnie i na temat dostaniecie odpowiedź... Za niewielką opłatą uzyskałem nie „odpowiedź”, lecz „odpowiedzi”, bo było ich kilka i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Jeżeli w poradach rozdawaliby Oskary, na pewno bym wysłał nominację do Oskara na eporady24.
Dziękuję bardzo za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Od jakiegoś czasu słyszałam różne sprzeczne opinie dotyczące mojego problemu i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, do kogo się zwrócić, by uzyskać potrzebne informacje. W stosownym urzędzie nie dowiedziałam się niestety niczego konkretnego, a korzystanie z drogich usług biur doradczych nie wchodziło w grę. Państwa konkurencja w internecie wyceniła mój problem drożej. Pan Aleksander Słysz dokładnie przeanalizował moje pytania i rozwiał wątpliwości. Teraz wiem, jakie powinnam podjąć kroki w najbliższej przyszłości. Przyznam się, że obawiałam się krótkiej, lakonicznej odpowiedzi, niekoniecznie adekwatnej do wpłaconej kwoty, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Duży plus za możliwość zadawania pytań dodatkowych.
Chodziło o jedną sprawę - zadałem w sumie 5 pytań. Myślałem że odpowiedź to będzie kilka zdań tymczasem dostałem kilka stron naprawdę fachowej porady - każdy problem został dokładnie opisany. Teraz praktycznie nie muszą wynajmować prawnika - dostałem gotowe rozwiązanie. Mało tego prócz porady dosłałem kilkadziesiąt innych źródeł (książki internet) których znalezienie i zweryfikowanie zajęło by mi pewnie bardzo dużo czasu. A co do ceny to muszę bez wahania przyznać że usługa była za pól darmo w porównaniu do ilości wiedzy jaką dostałem.

Indywidualne Porady Prawne

Wpisz tutaj swoje pytanie, aby trafiło
do naszego prawnika specjalisty.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

Poduszki