Mamy 10 755 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Kochanka świadkiem na sprawie rozwodowej

Autor: Tomasz Krupiński • Opublikowane: 09.09.2019

W marcu ubiegłego roku nawiązałam romans z żonatym mężczyzną. Znajomość rozwijała się głównie przez SMS-y, ale było też kilka spotkań, podczas których doszło do czynności intymnych. W maju ubiegłego roku żona kochanka przeczytała w jego telefonie SMS-yo erotycznej treści sugerujące, iż utrzymywaliśmy kontakty intymne. Złożyła pozew o rozwód oraz wezwała mnie na świadka. Znajomość z kochankiem oczywiście zakończyłam. Dziś dostałam wezwanie do sądu. Chciałabym wiedzieć, na jakiego typu pytania powinnam się przygotować, czy na wszystkie muszę odpowiadać i czy w jakiś sposób nie dałoby się uniknąć zeznawania. Były kochanek sugeruje bym do niczego się nie przyznawała, gdyż jedynym dowodem są SMS-y. Sam na rozprawę nie wybiera się ani żadnej odpowiedzi na pozew nie napisał. W czasie gdy trwał romans, leczyłam się psychiatrycznie na depresję oraz uczęszczałam na terapię. Brałam też leki. Obecnie już się nie leczę.


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Fot. Fotolia

Kochanka świadkiem na sprawie rozwodowej

Tomasz Krupiński

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek złożyć zeznania. Chcąc jednak chronić więzi rodzinne, ustawodawca przyznał osobom bliskim stron prawo do odmowy zeznań. Z tego uprawnienia mogą skorzystać wyłącznie osoby wymienione w § 1, a zatem nie mogą tego zrobić osoby pozostające ze stronami w faktycznym pożyciu. Nie można odmówić składania zeznań w sprawach o prawa stanu, z wyjątkiem spraw o rozwód. Osoby wymienione w § 1 mogą być świadkami, jednak przed złożeniem zeznań sąd powinien pouczyć je w sposób dla nich zrozumiały o prawie do odmowy zeznań i do odmowy odpowiedzi na pytania. Odmawiając zeznań, wystarczy powołać się na łączące świadka ze stroną pokrewieństwo lub powinowactwo. W razie wątpliwości sąd powinien zweryfikować twierdzenia strony i świadka w tym przedmiocie, a nawet zażądać przedstawienia właściwych aktów stanu cywilnego. Odmówić składania zeznań dotyczy: małżonków stron, ich wstępnych, zstępnych i rodzeństwa oraz powinowatych w tej samej linii lub stopniu, jak również osób pozostających ze stronami w stosunku przysposobienia.

 

Pani będzie musiała zeznawać. Pytania zadawać będzie strona przeciwna. Trudno oczywiście wskazać, o co będą konkretnie pytać, ale bez wątpienia pytania dotyczyć będą Pani relacji z pozwanym. Bez wątpienia dojdzie do konfrontacji Pani zeznań z treścią SMS-ów. Oczywiście w pewnych sytuacjach może Pani powoływać się na brak pamięci. Natomiast fałszywe zeznania podlegają odpowiedzialności karnej. W sprawie jest o tyle ryzykowne, o ile Pani zeznania będą konfrontowane z wiadomościami SMS. Jak jednak wskazywałem, zawsze ma Pani prawo powoływać się na brak pamięci. Rozprawa będzie się odbywać przy drzwiach zamkniętych i bez wątpienia będą poruszane także kwestie relacji intymnych. Jest to sytuacja niekomfortowa, ale niestety nie da się jej uniknąć.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 0 plus III =

»Podobne materiały

Jak zabezpieczyć majątek na wypadek rozwodu?

Jakiś czas temu dowiedziałem się, że żona mnie zdradziła. Jesteśmy małżeństwem od 11 lat i mamy dzieci. Na razie nie chcę się rozwodzić, ale kto wie, co będzie w przyszłości. Ja i żona mamy wspólny majątek (dom, oszczędności). Poza tym prowadzę własną firmę. Jak mo

Zdrada żony – wniesienie pozwu rozwodowego przez męża

Dowiedziałem się, że żona mnie od dawna zdradza. Chcę się rozwieść. Co mam złożyć i do jakiego sądu? Czy mam przedłożyć dowody zdrady? Czy możliwe jest orzeczenie rozwodu bez wskazywania winnego? Jak napisać pozew? Czy potrzebny jest adwokat?

Rozwód i kurator

Rok temu wystąpiłam o rozwód, ale mąż wyjechał za granicę i nie sposób ustalić miejsca jego pobytu. Sąd zdecydował o wyznaczeniu, spośród członków jego rodziny, osoby, która wystąpi w imieniu męża. Kłopot w tym, że ludzie ci są do mnie wrogo nastawieni. Czy muszą uczestniczyć
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »