Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Czy masaż erotyczny jest legalny?

Autor: Małgorzata Rybarczyk • Opublikowane: 10.01.2019

Skorzystałem z oferty na serwisie zakupów grupowych. Zakupiłem masaż, okazało się, że jest to masaż z elementami masażu erotycznego. Czy to jest legalne w Polsce i czy ja, korzystając z takiej usługi, mogę ponieść jakieś konsekwencje? Czy to sutenerstwo?

Małgorzata Rybarczyk

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Przestępstwo sutenerstwa uregulowane zostało w Kodeksie karnym w art. 204 § 2, stanowiącym:

 

„§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę”.

 

Stręczycielstwo polega na nakłanianiu innej osoby do uprawiania prostytucji, a jego specyficzna forma jest odmianą ułatwiania tego procederu w postaci pośredniczenia między osobą trudniącą się prostytucją a klientem. Kuplerstwo polega na ułatwianiu innej osobie uprawiania prostytucji, z tym zastrzeżeniem, że pośredniczenie pomiędzy taką osobą a klientem jest rozumiane jako specyficzna odmiana stręczycielstwa.

 

Sutenerstwo polega na czerpaniu korzyści majątkowych z prostytucji. W czystej postaci sutenerstwu nie towarzyszy ani kuplerstwo, ani stręczycielstwo, zaś korzyści osiągane przez sutenera są mu udzielane dobrowolnie przez osobę uprawiającą prostytucję. Czynność sprawcza polega na czerpaniu korzyści majątkowych. Znamię „czerpie” wskazuje na niezbędność wielokrotności zachowań, nie jest więc sutenerstwem jednorazowe, czy nawet kilkukrotne, lecz mające okazjonalny charakter, przyjmowanie korzyści majątkowych pochodzących z uprawiania prostytucji przez inną osobę.


Interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej? – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

Fot. Fotolia

Czy masaż erotyczny jest legalny?

 

Tak więc jeżeli już, to rozważać można teoretycznie odpowiedzialność za stręczycielstwo. Jednak korzystanie z usług nie jest nakłanianiem. Znamię „nakłania” w art. 204 § 1 rozumieć należy jako oddziaływanie na psychikę innej osoby w celu wzbudzenia u niej woli uprawiania prostytucji. Nakłanianie może przybierać zróżnicowane formy (naleganie, prośby, przekonywanie, obietnica korzyści). Przekonywanie, aby dana osoba wytrwała w podjętym już zamiarze uprawiania prostytucji, nie jest nakłanianiem w rozumieniu § 1. Dla bytu przestępstwa nie ma znaczenia, czy sprawca wywołał u danej osoby zamiar prostytuowania się, czy też nie.

 

Co bardzo istotne nakłanianie do prostytucji lub ułatwianie jej musi mieć na celu osiągnięcie korzyści majątkowej. Korzyścią majątkową jest korzyść zarówno dla siebie, jak i dla kogo innego, polegająca na zwiększenie aktywów majątkowych lub zmniejszenie pasywów, przy czym majątkiem są wszystkie prawa, które mają wartość możliwą do wyrażenia w pieniądzu (por. uchwała SN z dnia 30 stycznia 1980 r., sygn. akt VII KZP 41/78, oraz art. 115 § 4). I tutaj ewidentnie widać, iż Pańskie działania nie mają na celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bowiem to nie Pan uzyskuje korzyść, a udziela jej innej osobie (właścicielowi agencji – studia masażu).

 

Tak więc korzystanie z usług masażu z elementami masażu erotycznego nie jest uznawane za przestępstwo w myśl polskiego prawa.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 1 + II =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Zatrzymanie przez policję – zażalenie

Między moim bratem, bratową i jej kochankiem doszło do poważnej awantury. Żona mojego brata zaczęła na niego krzyczeć – ktoś usłyszał te krzyki i wezwał policję. Zaznaczam, że brat był trzeźwy i nie zachowywał się agresywnie. Policjanci weszli, powalili go na ziemię, skuli,

Możliwy przedterminowy zwrot prawa jazdy

Rok temu odebrano mi prawo jazdy na trzy lata za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Czy mogę ubiegać się o wcześniejszy zwrot dokumentu?

Zaniedbanie obowiązku wycofania listu gończego przez policję

Rok temu uregulowałem całkowicie dług, który miałem wobec ZUS-u. Wcześniej został za mną wydany list gończy. Mimo że ZUS wysłał informację o spłacie długu do prokuratury, list gończy wciąż jest aktualny. Co mam zrobić?
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »