Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Rozprawa sądowa a wykupione wczasy

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 04.03.2016

Odmówiłem przyjęcia mandatu nałożonego przez policję i wniosłem sprzeciw od wyroku nakazowego. Dzisiaj dostałem wezwanie do sądu w charakterze obwinionego, ale w dniu, w którym jest rozprawa, mam wykupione wczasy za granicą. Co mam zrobić, bo wyjeżdżam za 5 dni, a rozprawa jest za 10 dni? Czy wykupione znacznie wcześniej wczasy są wystarczającym usprawiedliwieniem, aby sąd przyjął moją nieobecność i przesunął termin? 

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia (dalej K.p.s.w.) oraz Kodeksu postępowania karnego (K.p.k.).

 

W pierwszej kolejności wskazać należy, iż zasadnym jest wystąpienie do sądu z wnioskiem o odroczenie terminu rozprawy i wyznaczenie nowego terminu. Do wniosku dołączone powinno być potwierdzenie wykupienia wczasów. Mniemam, iż wczasy zostały wykupione przed kilkoma miesiącami, kiedy nie miał Pan jeszcze wiedzy o ewentualnym terminie, bądź też sprawa w ogóle nie występowała.

 

Wniosek o odroczenie terminu rozprawy wraz z wnioskiem o wyznaczenie nowego terminu winien być złożony na piśmie ze wskazaniem sądu właściwego do rozpoznania sprawy, sygnatury akt sprawy, stron postępowania oraz zawierać Pana numer telefonu (jeżeli taka będzie Pana wola). Wniosek może Pan złożyć na piśmie za pośrednictwem Poczty Polskiej bądź też złożyć osobiście w biurze podawczym sądu. Dostarczając wniosek w biurze podawczym sądu, ma Pan po pierwsze gwarancje dostarczenia w danym dniu, a po drugie może Pan bezpośrednio po złożeniu wniosku w biurze podawczym udać się do sekretariatu wydziału karnego sekcja ds. wykroczeniowych celem wskazania na zaistniałą sytuację z prośbą o przedłożenie wniosku sędziemu niezwłocznie. Po złożeniu wniosku zawsze może Pan podjąć próbę rozmowy z samym sędzią, o ile Panie z sekretariatu na to Panu pozwolą, wskazują numer jego gabinetu.

 

W piśmie prócz wniosku o odroczenie terminu rozprawy i wyznaczenie nowego terminu winno się także znajdować wskazanie, iż z daleko posuniętej ostrożności wnosi Pan o usprawiedliwienie swojej nieobecności na rozprawie. Nadto, że wnosi Pan o powiadomienie np. telefonicznie o wydanym w sprawie Pana wniosku zarządzeniu przez sędziego. Oczywiście nikt nie da Panu 100% gwarancji usprawiedliwienia Pana nieobecności, ale w mojej ocenie szanse są bardzo duże.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • VI + jeden =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Odwołanie dożywocia na gospodarstwie rolnym

Rodzice zawarli z dzieckiem umowę dożywocia na gospodarstwie rolnym. Aktualnie stosunki między nimi bardzo się pogorszyły. Dziecko nie zajmuję się rodzicami, krzyczy itp. Czy istnieje możliwość „odwołania” takiej umowy? Albo jej radykalnej zmiany (np. na korzyść drugiego dziecka)?

Błędna ocena dokumentów przez sąd a wznowienie postępowania

Po upadłości działalności gospodarczej znajomego założyłem własną firmę pod tą samą nazwą (ale inny NIP, adres itp.) – działała do końca 2004 r. Kolega, który stracił swoją firmę, miał dług (niezapłaconą fakturę) z 2003 r. W tej sprawie, po złożeniu pozwu w 2006 r., z

Ponowny wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych

Złożyłem do sądu wniosek o unieważnienie darowizny. Wystąpiłem o zwolnienie z kosztów, załączając oświadczenie majątkowe. Sąd stwierdził, że obecnie nie ma potrzeby wnoszenia innych kosztów. 28 stycznia sąd zobowiązał mnie do opłacenia biegłych (zaliczka) w terminie 14 dni. Czy
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »