Mamy 10 803 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Reklamacja implantów piersi

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 06.04.2019

9 lat temu przeszłam operację powiększania piersi implantami. Gwarancja implantów na całe życie. 3 tygodnie temu pojawił się problem – pęknięcie implantu. Firma honoruje mi reklamację implantów i daje mi nowe, ale za operację muszę zapłacić sama i to sumę 8 tys. złotych. Czy gwarancja implantów nie obejmuje również ich ponownego wszczepienia, czyli operacji? Przecież nie jest ona dla mojego kaprysu. Czy warto założyć sprawy o odszkodowanie również za operację?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Fot. Fotolia

Reklamacja implantów piersi

W mojej ocenie żądanie zapłaty 8000 zł tytułem pokrycia kosztów operacji nie są zgodne z przepisami Kodeksu cywilnego, a w szczególności z treścią art. 361, zgodnie z którym zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. Innymi słowy, gdyby nie pęknięcie implantu, nie byłaby Pani zobowiązana do zapłaty 8000 zł, a to z kolei powoduje, że firma, która dała dożywotnią gwarancję na implanty, winna ponosić odpowiedzialność cywilną za ewentualne koszty operacji.

 

Nie można z punktu widzenia wiedzy medycznej dokonać wymiany implantu na inny, nowy, usuwając tym samym stary uszkodzony, nie przeprowadzając operacji. Z uwagi na powyższe normalnym następstwem jest zatem operacja, która jest konieczna. W mojej ocenie winna Pani ustalić, który podmiot daje gwarancje na implanty i od tego podmiotu domagać się zapłaty 8000 zł, o ile je w ogóle Pani poniesie. Jeżeli gwarancję na implanty dawała klinika, która umieszczała implanty, to nie widzę powodów do tego, by miała Pani płacić 8000 zł. Jeżeli gwarancji udzielał inny podmiot, to od niego powinna się Pani domagać zwrotu poniesionych 8000 zł.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 4 plus V =

»Podobne materiały

Obowiązek szczepień

Mam dwoje dzieci. Starsze z nich prawdopodobnie po jednej ze szczepionek ma poważne problemy neurologiczne i zwolnienie od szczepień. Młodsze niedługo ma ostateczny termin następnego szczepienia i przychodnia zagroziła, że jeśli dziecko nie zostanie zaszczepione, zgłosi sprawę do sanepidu. Nie mam z

Czy pacjent ma prawo wglądu w dokumentację z 2007 r.?

  Czy pacjent ma prawo do otrzymania ze szpitala: kopii raportów zbiorczych lekarskich, kopii raportów zbiorczych pielęgniarskich, kopii wpisu w księdze przyjęć, kopii wpisu w księdze wypisówlub prawo do wglądu do tych dokumentów, które stanowią wewnętrzną dokumentację szpitala, a dotyczą ho

Zasada praw nabytych

Czy obowiązuje zasada praw nabytych do 10-cio letniego okresu przechowywania dokumentacji medycznej zakończonej przed wejściem w życie ustawy z 6 lipca 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta?
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »