.
Udzieliliśmy ponad 125,3 tys. porad prawnych i mamy 14 274 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Reklamacja implantów piersi

9 lat temu przeszłam operację powiększania piersi implantami. Gwarancja implantów na całe życie. 3 tygodnie temu pojawił się problem – pęknięcie implantu. Firma honoruje mi reklamację implantów i daje mi nowe, ale za operację muszę zapłacić sama i to sumę 8 tys. złotych. Czy gwarancja implantów nie obejmuje również ich ponownego wszczepienia, czyli operacji? Przecież nie jest ona dla mojego kaprysu. Czy warto założyć sprawy o odszkodowanie również za operację?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie. Pomagamy w podobnych sprawach.

Reklamacja implantów piersi

Fot. Fotolia

W mojej ocenie żądanie zapłaty 8000 zł tytułem pokrycia kosztów operacji nie są zgodne z przepisami Kodeksu cywilnego, a w szczególności z treścią art. 361, zgodnie z którym zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. Innymi słowy, gdyby nie pęknięcie implantu, nie byłaby Pani zobowiązana do zapłaty 8000 zł, a to z kolei powoduje, że firma, która dała dożywotnią gwarancję na implanty, winna ponosić odpowiedzialność cywilną za ewentualne koszty operacji.

 

Nie można z punktu widzenia wiedzy medycznej dokonać wymiany implantu na inny, nowy, usuwając tym samym stary uszkodzony, nie przeprowadzając operacji. Z uwagi na powyższe normalnym następstwem jest zatem operacja, która jest konieczna. W mojej ocenie winna Pani ustalić, który podmiot daje gwarancje na implanty i od tego podmiotu domagać się zapłaty 8000 zł, o ile je w ogóle Pani poniesie. Jeżeli gwarancję na implanty dawała klinika, która umieszczała implanty, to nie widzę powodów do tego, by miała Pani płacić 8000 zł. Jeżeli gwarancji udzielał inny podmiot, to od niego powinna się Pani domagać zwrotu poniesionych 8000 zł.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Opisz nam swoją sprawę, wypełniając  formularz poniżej  ▼▼▼. Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje.

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Radca prawny Marek Gola

Radca prawny, doktorant w Katedrze Prawa Karnego Procesowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, zdał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Specjalizuje się w szczególności w prawie karnym materialnym i procesowym, bliskie jest mu też prawo pracy, prawo rodzinne oraz prawo handlowe. Udzielił już ponad 2000 porad prawnych, pomagając osobom pokrzywdzonym przez nieuczciwych pracodawców, a także tym, w których życie (nie zawsze słusznie) wtargnęła policja i prokuratura.


Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 8 plus 10 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu