.
Udzieliliśmy ponad 125,3 tys. porad prawnych i mamy 14 274 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Problem z wypłatą pieniędzy z polskiego internetowego kasyna - sprawdzanie wpłat, konta itp.

• Opublikowano: 12-07-2023 • Autor: Radca prawny Paulina Olejniczak-Suchodolska

Gram w internetowym, legalnym kasynie, którego właścicielem jest Totalizator Sportowy. Nie miałem żadnego problemu z wypłatami wygranych środków aż do teraz. Wygrałem 100 tys. zł i pojawił się problem. Biuro obsługi klienta poinformowało mnie, że wypłata jest zablokowana do momentu potwierdzenia, że konto należy do mnie. Poproszono mnie o przesłanie wyciągu z ostatnich 3 miesięcy, co uczyniłem. Ale to nie wystarczyło – chcą wyciągów z banków z każdej wpłaty, jakiej dokonywałem – czasami Blika przesłała mi mama albo dziewczyna. I nie do końca wiem, czy powinni mnie prosić o te wyciągi. Czy wpłaty Blik z innego konta powodują, że wygrana przepada? W regulaminie serwisu nie widzę takiego warunku. Owszem wypłaty muszą być robione na moje konto i tak właśnie było. Bardzo proszę o pomoc, nie chciałbym stracić tych pieniędzy. 


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie. Pomagamy w podobnych sprawach.

Problem z wypłatą pieniędzy z polskiego internetowego kasyna - sprawdzanie wpłat, konta itp.

Regulamin internetowego kasyna

Faktycznie regulamin świadczenia usług płatniczych przez DotPay w ramach portali Totalizatora Sportowego nie uzależnia wypłaty wygranej od okazania wyciągów z banków z ostatnich 3 miesięcy; mowa wyłącznie o tym, by wypłaty dokonywane były na Pani rachunek bankowy.

 

Warto więc zanalizować Regulamin Serwisu TOTALCASINO.PL. Ten wskazuje w § 2 ust. 4, że nie jest dozwolona rejestracja Konta Gracza dla wspólnych lub małżeńskich rachunków bankowych. Nadto, w ustępie 7 mamy wskazanie, że: „Gracz w procesie rejestracji obligatoryjnie składa oświadczenie, że:

 

a) zapoznał się z niniejszym Regulaminem, regulaminami poszczególnych Gier, ROG, oraz Polityką Prywatności, rozumie ich treść oraz w całości je akceptuje,

b) jest pełnoletni,

c) środki przeznaczone przez Gracza na Udział w Grze pochodzą z legalnych źródeł, które Gracz zobowiązany jest wskazać,

d) Gracz jest właścicielem środków przeznaczonych na Udział w Grze”.

 

Wstrzymanie wygranej w przypadku podejrzenia naruszenia prawa

Zgodnie z § 3 ust. 16: „Totalizator Sportowy zastrzega możliwość opóźnienia wypłaty środków z ePortfela w przypadku uzasadnionego podejrzenia naruszenia przepisów prawa, uznania wypłaty za potencjalnie naruszającą powszechnie obowiązujące przepisy prawa, gdy transakcja wypłaty środków wymaga wyjaśnienia oraz w innych przypadkach niezależnych od Totalizatora Sportowego, które mogą wydłużyć proces wypłaty”.

 

Ponadto § 8 ust. 1 stanowi, że: „Wypłata wygranych uzyskanych w Serwisie odbywa się na podstawie instrukcji danej Gry lub informacji przypisanej do poszczególnej Gry w Serwisie oraz niniejszym Regulaminie”. A zatem również instrukcja konkretnej gry/ gier, gdzie wygrał Pan kwoty, może wskazywać jakieś dodatkowe wymogi dot. weryfikowania transakcji. Proszę je prześledzić, bowiem Regulamin dotpay ani regulamin serwisu nie dają takiego uprawnienia, poza tym, że nakazują, by był Pan w stanie wykazać, że rachunek jest tylko Pana (nie jest wspólny), że środki na rachunku są legalne i że są one tylko Pana. Zapewne dla tej weryfikacji serwis żąda historii z 3 miesięcy, by sprawdzić od kogo i co do Pana wpływa, tj. czy nie ma Pan jakiś nielegalnych środków oraz czy nie finansuje Pan nielegalnych transakcji.

 

Masz problem prawny? Kliknij tutaj i zapytaj prawnika ›

Podstawa prawna żądań organizatora gry

Nie widzę podstaw, by wpłaty Blik powodowały utratę wygranej, chyba że regulamin gry o tym stanowi. Natomiast nie widzę też podstaw do żądania historii Pana wpłat z jakiegokolwiek okresu, bo żaden punkt dwóch regulamin, jakie są dostępne na stronie, nie upoważnia do tego organizatora. Zalecam przejrzeć regulamin lub wprost wnieść o podstawę prawną żądania wyciągu z Pana wpłat z 3 miesięcy.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Opisz nam swoją sprawę, wypełniając  formularz poniżej  ▼▼▼. Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje.

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Radca prawny Paulina Olejniczak-Suchodolska

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z kancelariami prawnymi. Specjalizuje się głównie w prawie gospodarczym, prawie pracy, prawie zamówień publicznych, a także w prawie konsumenckim i prawie administracyjnym. Obecnie prowadzi własną kancelarię radcowską oraz obsługuje spółki i instytucje państwowe.


Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • II minus dwa =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu