.
Udzieliliśmy ponad 126,8 tys. porad prawnych i mamy 14 401 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Kara za pobicie żony w Wielkiej Brytanii

Mieszkam z żoną i córką w Wielkiej Brytanii. Od pewnego czasu żona nadużywa alkoholu, co jest powodem konfliktów w naszym małżeństwie. Nasza pełnoletnia córka niestety zaczęła ostatnio też imprezować razem z matką. Pracuję tylko ja. Przed tygodniem, gdy wróciłem z pracy, w domu zastałem libację. Wyrzuciłem gości, a żona zrobiła mi o to awanturę. Niestety, nie wytrzymałem i uderzyłem ją kilkakrotnie. Wezwała policję i oskarżyła mnie o pobicie. Nie wiem, czy zrobiła obdukcję, ale w szpitalu jej nie zatrzymano. Policja mnie aresztowała, chociaż to ona była całkiem pijana. W złożonym zeznaniu nie przyznałem się do winy i nadmieniłem, że ślady, które ma na ciele, nie są wynikiem pobicia, tylko jej trybu życia, bo ona nałogowo pije, nie wraca często do domu przez kilka dni, a jak przychodzi, jest poobijana i w strasznym stanie (na co mam świadków). Po podpisaniu zeznania zostałem zwolniony. Niestety przeciwko mnie z pewnością będzie zeznawała córka i jej przyjaciel, jakie więc mam szanse na wybronienie? Podniosłem rękę na żonę pierwszy raz, nie mam pojęcia, jaka kara za pobicie żony może mi grozić w Wielkiej Brytanii. Proszę o pomoc, sprawę w sądzie mam za 2 tygodnie.


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie. Pomagamy w podobnych sprawach.

Kara za pobicie żony w Wielkiej Brytanii

Pobicie żony w Wielkiej Brytanii

Procedura przeprowadzona przez Policję (to jest aresztowanie Pana) jest normalną czynnością, którą Policja w UK ma obowiązek wykonać. Biorąc pod uwagę fakt, że został Pan wypuszczony po tak krótkim okresie czasu, sprawa będzie toczyć się w Magistrate Court. Pana żona i córka będą miały obowiązek stawić się w sądzie w celu złożenia zeznań, tylko jeżeli Pan nie przyzna się do winy, czyli do pobicia żony.

 

Od strony prawa karnego końcowy wyrok zależy od dwóch czynników:

 

  • od powagi popełnionego czynu;
  • od wcześniejszego podobnego zachowania oskarżonego.

 

Zatem wyrok może polegać na warunkowym zawieszeniu wykonania kary, na karze wiezienia, karze grzywny lub na uniewinnieniu, jeżeli dowody przedstawione przez Pańską żonę nie będą wystarczające lub Pana dowody będą w stanie oczyścić Pana z zarzutów.

Jak kara może być orzeczona w Wielkiej Brytanii za pobicie żony?

Biorąc pod uwagę Pana relację z zajścia, to jest fakt, że podobny incydent miał miejsce po raz pierwszy oraz że żona była pod wpływem alkoholu, orzeczenie kary powinno być raczej łagodne i skończyć się najwyżej na warunkowym zawieszeniu wykonania orzeczonej kary, czyli jednym z przewidzianych w prawie karnym środków probacyjnych, polegający na wstrzymaniu realizacji orzeczonej represji prawnokarnej na ściśle oznaczony okres próby, którego przebieg decyduje, czy represja ta zostanie ostatecznie zastosowana. Po orzeczeniu takiego wyroku może Pan nadal mieszkać z rodziną, jednak, jeżeli żona będzie czuła się zagrożona, może użyć środków ochrony cywilnej (prawa cywilnego) w postaci:

 

A non – molestation order, który ma na celu ochronę żony i dziecka i polega np. na zakazie kontaktowania się z tymi osobami (zakaz nękania telefonami, nachodzenia w miejscach publicznych). Może on być ustanowiony na okres 6 miesięcy albo na czas nieokreślony.

An Occupation Order ma na celu ograniczenie dostępu do mieszkania zajmowanego przez żonę, pod warunkiem że jej imię i nazwisko widnieje na umowie wynajmu mieszania.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Opisz nam swoją sprawę, wypełniając  formularz poniżej  ▼▼▼. Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje.

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Katarzyna Brzezińska

Magister prawa, absolwentka wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w prawie angielskim, zwłaszcza w angielskim prawie pracy, imigracyjnym oraz rodzinnym i opiekuńczym, a także doradza w kwestiach związanych z angielskim systemem ubezpieczeń, pozwoleniami na pracę oraz emeryturami. W 2009 r. uzyskała Certificate of OISC (certyfikat I stopnia dla doradców imigracyjnych), współpracuje też z kancelarią w Londynie, dzięki czemu zna prawo angielskie również od strony praktycznej.


Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • cztery + zero =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu