.
Udzieliliśmy ponad 128,2 tys. porad prawnych i mamy 14 541 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Nieodebrana korespondencja z prokuratury

Moi rodzice są ok. 12 lat po rozwodzie. Niedawno przyszło do mnie pismo z prokuratury z Warszawy – mama go nie odebrała, bo mieszkam za granicą. Obawiam się odpowiedzialności za jakieś długi ojca (nie mamy z nim żadnego kontaktu). Już wcześniej przychodziła jakaś korespondencja z prokuratury, ale mama jej nie odbierała (adresowana na ojca). Czy mam się czego obawiać? Co robić?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie. Pomagamy w podobnych sprawach.

Nieodebrana korespondencja z prokuratury

Czy pełnoletnie dziecko odpowiada za przestępstwo popełnione przez rodzica?

Na pewno winna Pani skontaktować się z prokuraturą z Warszawy i rozpytać, w jakim charakterze jest Pani wzywana, względnie w jakim charakterze i po co organy ścigania wysyłają do Pani pismo. Proszę nadto w rozmowie telefonicznej wskazać, iż ma Pani wiedzę o uprzednim kierowaniu do Pani ojca, z którym nie ma Pani kontaktu pism w przeszłości z tej samej prokuratury. Pisma nie były jednak odbierane bowiem ojciec nie zamieszkuje z Panią i mamą, a listonosz nie wydawał dokumentów.

 

Jednocześnie pragnę Panią uspokoić. Nie ma możliwości, by przejęła Pani jakąkolwiek odpowiedzialność karną po ojcu. Odpowiedzialność karną, o ile Pani w niczym ojcu nie pomagała, może ponieść wyłącznie ojciec, a nie Pani. Śmiem twierdzić, że prokuratura chce Panią przesłuchać w charakterze świadka w sprawie prowadzonej przeciwko ojcu z uwagi na niemożność kontaktu z nim. Zapewne zechcą wyciągnąć od Pani informacja o jego miejscu pobytu. Na Pani miejscu w tym kierunku przygotowałby się na odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Opisz nam swoją sprawę, wypełniając  formularz poniżej  ▼▼▼. Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje.

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Radca prawny Marek Gola

Radca prawny, doktorant w Katedrze Prawa Karnego Procesowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, zdał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Specjalizuje się w szczególności w prawie karnym materialnym i procesowym, bliskie jest mu też prawo pracy, prawo rodzinne oraz prawo handlowe. Udzielił już ponad 2000 porad prawnych, pomagając osobom pokrzywdzonym przez nieuczciwych pracodawców, a także tym, w których życie (nie zawsze słusznie) wtargnęła policja i prokuratura.


.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu