W serwisie
Materiały
E-biznes staje się coraz popularniejszy, a niskie koszty założenia strony WWW sprawiają, że swych sił w internecie próbują kolejni przedsiębiorcy. Z uwagi na swą specyfikę sprzedaż towarów i usług w internecie rządzi się jednak swoimi prawami, których przedsiębiorcy nie zawsze są świadomi...
Jak z pewnością wiesz, każdy szanujący się serwis WWW ma regulamin na stronie – nie tylko dlatego, by być w zgodzie z prawem (obowiązek posiadania regulaminu wynika z przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną), ale przede wszystkim dlatego, by w razie sporu z klientami zapewniał bezpieczeństwo właścicielowi serwisu.
Dobrze skonstruowany regulamin internetowy stanie się dla Ciebie oparciem w razie jakichkolwiek zarzutów ze strony internautów. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o warunkach korzystania z Twojego serwisu, jednak dopóki nie zapiszesz ich w regulaminie, nie będziesz miał prawnych argumentów, by bronić się w razie jakiegokolwiek sporu.
Być może zastanawiasz się, czy posiadanie regulaminu to faktycznie żelazny obowiązek, którego należy przestrzegać. Owszem, wiele serwisów obywa się bez regulaminu, ignorując ustawowy obowiązek jego posiadania, ale historia blisko 2500 pozwów złożonych przeciwko właścicielom stron, których regulaminy zawierały niedozwolone klauzule (pisaliśmy o sprawie w niniejszym tekście), mówi sama za siebie.
Ponieważ sami prowadzimy serwis WWW, wiemy, jak trudno sprostać zawiłym, a często niejasnym wymaganiom prawnym.
Dlatego jeśli chcesz spać spokojnie i skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na zarabianiu pieniędzy – przygotujemy dla Ciebie regulamin w 100% zgodny z prawem i bez klauzul niedozwolonych lub zweryfikujemy pod kątem zgodności z prawem Twój dotychczasowy regulamin.
Koszt usługi sporządzenia lub weryfikacji regulaminu waha się od 200 do 600 zł + VAT – w zależności od zakresu usługi (czy chodzi tylko o korektę obecnego regulaminu, czy o sporządzenie od podstaw nowego).
Biorąc pod uwagę koszty ewentualnej kontroli UOKiK-u (pozew w sądzie o uznanie klauzuli za niedozwoloną, koszty zastępstwa adwokackiego, koszty publikacji klauzuli w rejestrze niedozwolonych klauzul, kara wymierzana przez prezesa UOKiK – do 10% przychodu), wydatek na sporządzenie profesjonalnego regulaminu z pewnością będzie mniejszy niż konsekwencje jego braku lub zawarcia w nim niedozwolonych klauzul.
Pamiętaj, brak regulaminu na stronie WWW naraża Cię na zarzuty, których możesz nie być w stanie odeprzeć. Dobrze napisany regulamin da Ci natomiast bezpieczeństwo i odpowiednie argumenty na wypadek jakiegokolwiek sporu z klientami.
Opinie naszych Klientów:
Bardzo dziękuję za poradę prawną. Wszystko przebiegło sprawnie oraz to że została zaakceptowana cena którą zaproponowałam - dzięki temu mogłam pozwoli siebie an skorzystanie z porady prawnej. Pani mecenas odpowiedziała na pytania dodatkowe. Jeszcze raz dziękuję
Ocena 5
Odpowiedz w problematycznej dla mnie kwestii była pełna i rzetelna. Usługa wykonana szybko oraz na najwyższym poziomie. Cieszy również możliwość zadania pytań uzupełniających, które nasunęły się po przeczytaniu opinii podatkowej. Jestem bardzo zadowolona.
Wspaniała obsługa. Otrzymałam bardzo wyczerpującą, solidną, profesjonalną odpowiedź na moje pytanie, z dokładnym objaśnieniem merytorycznym, w bardzo zrozumiały sposób - ponieważ wiemy, że język prawniczy niekiedy może być trudny w zrozumieniu, szczególnie dla laików takich jak ja :) Pani Adwokat Urszula Trojanowska-Woźniak jest bardzo empatyczna, pomocna i przemiła. Odczułam z Jej strony pełne zrozumienie i wsparcie. Życzę wszystkim, którym przyjdzie się kiedyś zmierzyć z trudną sytuacją, wymagającą porady prawniczej - aby spotykali na swojej drodze tak profesjonalnych, ale i jednocześnie po prostu ludzkich prawników. Przesyłam moc pozdrowień dla Pani Adwokat Urszuli Trojanowskiej-Woźniak i życzę wszystkiego dobrego ;)
Ocena 5
Konkretne podpowiedzi wsparcie prawne, niestety wiele pytań musiałem zadawać, aby czegokolwiek się dowiedzieć
Odpowiedź mnie bardzo zadowoliła
Ocena 5
Odpowiedzi poparte ustawami, artykułami ect.
Język prawniczy jest zawiły dla zwykłych "zjadaczy chleba", tutaj można liczyć na rzetelne informacje.
Zapytaj prawnika