.
Udzieliliśmy ponad 128,9 tys. porad prawnych i mamy 14 592 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Jak dobrać rozmiar butów? Jak zmierzyć swoją stopę?

Autor: Artykuł Sponsorowany

Odpowiedni dobór rozmiaru obuwia to gwarancja komfortu i zdrowia stóp. Zamawiając buty przez Internet, istnieje niestety ryzyko, że dostarczony model okaże się za ciasny lub zbyt duży. Jeżeli chcesz uniknąć czasochłonnej procedury wymiany lub zwracania produktu, dokładnie zmierz stopę i porównaj uzyskane wyniki z tabelą rozmiarów dostępną na stronie producenta. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku.Jak dobrać rozmiar butów? Jak zmierzyć swoją stopę?

Jak określić rozmiar stopy? 

Stopa jest trójwymiarowa, dlatego oprócz określenia długości należy ustalić jej wysokość oraz szerokość. Niestety, wiele osób ogranicza pomiary do samej wkładki. Jeżeli chcesz, aby obuwie zamówione przez Internet było w 100% dopasowane do Twoich potrzeb, zawsze sprawdzaj wytyczne zamieszczone w tabeli. Zobacz, jak to działa w oparciu o wskazówki zamieszczone na https://prm.com/pl/m/converse/ona/obuwie/trampki-i-tenisowki.
Przede wszystkim pamiętaj, aby wykonywać pomiary na wieczór, czyli po całym dniu aktywności. Rozmiar stóp różni się w zależności od pory dnia. Zdarza się, że wieczorem są nieco dłuższe i bardziej spuchnięte, co jest naturalną konsekwencją dużej aktywności. 

Samodzielny pomiar stopy — czego potrzebujesz?

Aby zmierzyć stopę, potrzebujesz kartki papieru i czegoś do pisania. Umieść kartkę na w podłodze, a następnie połóż na nią lewą stopę. Za pomocą długopisu obrysuj jej kontur — trzymaj pisak prostopadle do powierzchni, aby obrys był wiarygodny. Następnie weź linijkę i zmierz długość od najbardziej wysuniętych miejsc (odpięty do dużego palca). Kiedy już to zrobisz, wykonaj analogiczne czynności z drugą stopą.

Nie tylko długość stopy

Długość stopy nie jest jedynym wskaźnikiem, który przyda się podczas wyboru odpowiedniego obuwia. Każda osoba ma inną budowę ciała, co przekłada się również na tęgość stopy. Jeżeli jesteś korpulentny, zwróć uwagę na oznaczenia znajdujące się w opisie obuwia. Wąskie obuwie będzie z pewnością niekomfortowe dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernej masy ciała. Z kolei zbyt luźne buty spowodują, że stopa będzie przesuwała się do przodu i nie zostanie odpowiednio ustabilizowana. 

Jak dobrać obuwie idealne do Twoich potrzeb?

Oczywiście, istnieją pewne sposoby na dostosowanie obuwia do potrzeb użytkownika, np. użycie specjalnych żelowych lub piankowych wkładek, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór dopasowanego obuwia, takiego jak modne Gazelle od adidasa dostępne w sklepie PRM, których profil i jakość wykonania spełnią oczekiwania w większości użytkowników.

Osoby, które zmagają się z problemem niewygodnego i obcierającego obuwia, chętnie wybierają buty sportowe, które mają ergonomiczną konstrukcję i są lekkie. Takim obuwiem są modele butów adidas Ozelia, które wyróżniają się na tle konkurencji. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, które dopasowują się do anatomicznych kształtów stopy, zapewniając pełną wygodę poruszania się. Dzięki specjalnemu profilowi sprawdzą się zarówno u osób, które mają z natury wąską stopę, jak i użytkowników o wysokim podbiciu i szerszej stopie.


Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • dziewięć minus dziewięć =

 

»Podobne materiały

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu