.
Udzieliliśmy ponad 123,6 tys. porad prawnych i mamy 14 119 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Inne

»Materiały

Ilość: 82 | Wyświetlono: 61-80

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5
Następne › »

Jak napisać odwołanie

Jeśli zastanawiasz się, jak napisać odwołanie, dobrze trafiłeś. Nasz serwis posiada bazę materiałów dotyczących problemów z napisaniem odwołania. Poza tym nasi prawnicy profesjonalnie, szybko i skutecznie udzielą Ci porady, jak napisać odwołanie, albo przygotują dla Ciebie...

Odwołanie do sądu

Odwołanie do sądu piszemy, gdy nie zgadzamy się z wydanym wyrokiem. Należy pamiętać, że odwołanie do sądu, jako pismo oficjalne i dokument, powinno mieć odpowiednią formę. Warto dowiedzieć się więcej na temat zasad i okoliczności składania odwołania do sądu.

Upadłość osoby fizycznej

Upadłość osoby fizycznej jest czasami najlepszym wyjściem z problemów finansowych. Ogłoszenie upadłości oczywiście nie rozwiąże wszystkich problemów osoby fizycznej, pozwala jednak na legalne rozliczenie się z podmiotami, wobec których osoba fizyczna jest zadłużona.

Postępowanie sprawdzające

Postępowanie sprawdzające ma na celu sprawdzenie, czy dana osoba daje rękojmię zachowania tajemnicy państwowej lub tajemnicy służbowej. Postępowanie sprawdzające może być zwykłe, poszerzone lub specjalne. Dowiedz się więcej o postępowaniu sprawdzającym.

Wnioski sądowe

Jeżeli czeka nas jakaś sprawa w sądzie, musimy wcześniej zorientować się, jakie wnioski sądowe będą nas obowiązywać. Wnioski sądowe mają bardzo często wzory, z których można korzystać. Jest wiele rodzajów wniosków sądowych o różnym przeznaczeniu; warto dowiedzieć się o...

Bankructwo osoby fizycznej

Bankructwo osoby fizycznej ogłasza się, gdy osoba ta staje się niewypłacalna w obliczu długów, jakie ma. Bankructwo, które nazywamy także upadłością, pozwala osobie fizycznej ustabilizować swoją sytuację finansową.

Postępowanie procesowe

W postępowaniu procesowym występują strony, które mają sprzeczne interesy. Postępowanie procesowe wiąże się z koniecznością zeznawania na rozprawie i oczekiwania na wyrok sądu. Dowiedz się więcej o tym trybie postępowania, jakim jest postępowanie procesowe.

Postępowanie nieprocesowe

Postępowanie nieprocesowe jest trybem cywilnego sądowego postępowania rozpoznawczego. Postępowanie nieprocesowe nie zawsze może być zastosowane; zwykle ma miejsce w sprawach, w których duże znaczenie ma interes publiczny.

Postępowanie mediacyjne

Postępowanie mediacyjne często pozwala uniknąć toczącej się nieraz latami sprawy sądowej. Zanim więc złożymy pozew, zastanówmy się, czy rozwiązaniem nie mogłoby być postępowanie mediacyjne. Aby się więcej o nim dowiedzieć – poczytaj materiały w naszym serwisie.

Postępowanie arbitrażowe

Postępowanie arbitrażowe, czyli polubowne, jest szansą na rozstrzygnięcie sporu bez składania pozwu do sądu powszechnego. Sąd arbitrażowy często doprowadza do ugody między stronami, przez co można uniknąć zwykłego postępowania. Sprawdź, jakie korzyści niesie postępowanie...

Międzynarodowe postępowanie cywilne

Międzynarodowe postępowanie cywilne jest uregulowane w Kodeksie postępowania cywilnego i stanowi specyficzne postępowanie, toczące się – jak nazwa wskazuje – na arenie międzynarodowej.

Przewlekłe postępowanie

Przewlekłe postępowanie to zmora wielu osób, które uczestniczą w sprawach sądowych. Różne są przyczyny przewlekłości postępowania – trudności z ustaleniem faktów, dostarczeniem dokumentów, powołaniem świadków itp. Poczytaj więcej o tym, co zrobić, jeśli postępowanie jest...

Ubezpieczenie auta

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o obowiązku ubezpieczenia auta. Ubezpieczenie auta może dotyczyć różnych aspektó (OC, AC). Warto wiedzieć więcej na temat ubezpieczenia auta.

Ubezpieczenie autocasco

Ubezpieczenie autocasco, czyli w skrócie AC, to ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od skutków uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży. Warto je opłacić, co pozwoli nam spokojnie spać w nocy. Przeczytaj o ubezpieczeniu autocasco w naszym serwisie.

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Warto wiedzieć, że możliwe jest przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Trzeba oczywiście spełnić odpowiednie warunki. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie – poczytaj materiały w naszym serwisie lub zadaj pytanie.

Własność a użytkowanie wieczyste

Prawo własności jest najszerszym prawem rzeczowym, natomiast użytkowanie wieczyste – jest ograniczonym

Użytkowanie wieczyste gruntu

Użytkowanie wieczyste gruntu to prawo podmiotowe dotyczące nieruchomości gruntowej, która jest oddana w użytkowanie na czas określony osobie fizycznej lub prawnej. Użytkowanie wieczyste gruntu jest zbliżone do prawa własności.

Prawomocny wyrok sądu

Wyrok sądu staje się prawomocny, gdy minął już termin wniesienia zażalenia. Często więc z ewentualnymi skargami musimy się pospieszyć, aby wyrok się nie uprawomocnił. Dowiedz się więcej na temat prawomocnego wyroku sądowego.

Odwołanie od decyzji sądu

Odwołanie od decyzji sądu powinniśmy rozważyć, gdy wyrok jest dla nas niekorzystny. W takiej sytuacji sąd II instancji może ponownie rozpatrzyć sprawę, co daje szansę na zmianę orzeczenia. Warto wiedzieć, jak i kiedy złożyć odwołanie od decyzji sądu.

Sprzeciw od wyroku sądowego

Bywa tak, że wyrok sądu jest dla nas niepomyślny albo się z nim po prostu nie zgadzamy. W takiej sytuacji warto wiedzieć, czy i jak można wnieść sprzeciw od wyroku sądowego. Dowiedz się więcej i świadomie złóż sprzeciw od wyroku sądowego.

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl