.
Mamy 13 622 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Inne

»Materiały

Ilość: 82 | Wyświetlono: 21-40

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5
Następne › »

Dotacje z Unii Europejskiej

Dotacje z Unii Europejskiej mogą być szansą na niezły start dla młodych naukowców czy osób zakładających własną firmę. Dotacje z Unii Europejskiej to jednak także pomoc dla miast i wsi; wspieranie budżetu przeznaczonego na renowację zabytków, budowę infrastruktury czy wspomaganie...

Dofinansowanie z UE

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, otrzymała m.in. prawa do dofinansowania z UE. Dofinansowanie z UE może dotyczyć np. osób zakładających swoją działalność, inwestujących miast, budowy dróg itd. Dofinansowanie z UE ma szeroki zakres.

Składki OC

Składki OC musi opłacać każdy posiadać pojazdu mechanicznego. Składki OC mają różną wartość, która zależy m.in. od modelu pojazdu (np. pojemność silnika), wieku kierowcy, stażu ubezpieczeniowego. Składki OC są różne także u różnych ubezpieczycieli.

Kontrola ZUS

Kontrola ZUS może być przeprowadzona w firmie, wówczas sprawdza się, czy płacone składki odpowiadają stanowi faktycznemu. Kontrola ZUS może też dotyczyć osoby, która podejrzanie długo przebywa na zwolnieniu lekarskim. Każdy płatnik składek powenien więc liczyć się z kontrolą ZUS.

Odpowiedzialność materialna

Odpowiedzialność materialna może dotyczyć m.in. pracowników czy też może być związana z odpowiedzialnością za powierzone mienie. Odpowiedzialność materialna polega na pociągnięciu do odpowiedzialności osoby, która np. wyrządziła szkodę materialną czy też niewystarczająco...

Orzecznictwo Sądu Najwyższego

Orzecznictwo Sądu Najwyższego często stanowi wskazówkę dla podejmujących decyzje sądów niższych instancji. Orzecznictwo Sądu Najwyższego daje także szansę na wygranie sprawy stronie, jeśli dane postępowanie jest skomplikowane lub niecodzienne.

Nieważność decyzji

Stwierdzenie nieważności decyzji jest często dla osoby zainteresowanej szansą na brak konsekwencji. Nieważność decyzji nie jest jednak łatwa do udowodnienia, ponieważ decyzja musi być obarczona jakimiś błędami, do których zwykle instytucje i inne podmioty starają się nie dopuszczać.

Artykuły prawne

Artykuły prawne to przepisy poszczególnych kodeksów, ustaw i uchwał. Artykuły prawne mają pewną hierarchię, którą należy stosować w odniesieniu do danych spraw i problemów. Artykuły prawne dostępne są coraz częściej w Internecie – także w naszym serwisie ePorady24.pl.

Konto bankowe

Konto bankowe posiada obecnie większość dorosłych obywateli Polski. Konto bankowe jest często wirtualnym portfelem, który pozwala na przyjmowanie pensji, dokonywanie opłat itp. Dzięki prostym przelewom konto bankowe służy nam na co dzień. Zakładając konto bankowe, warto jednak znać...

Dzierżawa ziemi rolnej

Dzierżawa ziemi rolnej jest swoistym stosunkiem najmu, który obejmuje nie tylko dzierżawienie, czyli wynajmowanie ziemi rolnej, ale także czerpanie z niej zysków, czyli zbiory. Dzierżawa ziemi rolnej zwykle ustalana jest na okres kilkudziesięciu lat.

Odpowiedzialność cywilna

Odpowiedzialność cywilna dotyczy negatywnych konsekwencji czynów zabronionych bądź niedopełnienia zobowiązań. Odpowiedzialność cywilna często łączy się z długiem, brakiem spłaty itp.

Postępowanie cywilne

Postępowanie cywilne czy też inaczej proces cywilny to czynności związane z postępowaniem w sprawach cywilnych. Postępowanie cywilne może być: procesowe, nieprocesowe, zabezpieczające, egzekucyjne i inne. Dowiedz się więcej o postępowaniu cywilnym z naszego serwisu.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe zachęca nas często do płacenia składek, które stanowią zabezpieczenie na wypadek śmierci czy różnych zdarzeń losowych. Często towarzystwo ubezpieczeniowe ma ciekawą i korzystną ofertę, którą warto rozważyć.

Polisa OC

Polisa OC musi być wykupiona przez każdego właściciela samochodu, ponieważ to ubezpieczenie jest obowiązkowe. Dzięki polisie OC możemy jednak liczyć na zwrot kosztów naprawy naszego pojazdu, jeśli braliśmy udział w wypadku.

Składka OC

Składka OC jest zobowiązaniem, które musi uiścić każdy właściciel pojazdu. Warto wiedzieć, że składkę OC należy opłacać nawet wtedy, jeśli nasz samochód (bądź inny pojazd) nie jest używany, tylko np. stoi na parkingu. Zdobądź więcej praktycznych informacji o składce OC.

Skarb Państwa

Skarb Państwa to podmiot cywilnoprawnych praw państwa, z reguły występuje jako osoba prawna reprezentująca interesy państwa jako właściciela majątku. Skarb Państwa jest właścicielem licznych majątków, które są m.in. oddane w dzierżawę czy wieczyste użytkowanie.

Dzierżawa gruntu

Dzierżawa gruntu jest typem stosunku najmu. Przy dzierżawie gruntu dzierżawiec może używać nieruchomości i pobierać z niej pożytki w zamian za zapłatę czynszu właścicielowi. Dzierżawa gruntu jest długotrwałym (wieloletnim) stosunkiem prawnym.

Wykup gruntu

Wykup gruntu może dotyczyć wykupu nieruchomości np. od Skarbu Państwa. Użytkownik wieczysty w wielu przypadkach może dokonać wykupu gruntu z bonifikatą. Sprawdź, kiedy wykup gruntu jest możliwy!

Opłaty za użytkowanie wieczyste

Użytkowanie wieczyste otrzymuje osoba cywilna lub prawna np. od państwa czy gminy. Użytkowanie wieczyste obejmuje użytkowanie nieruchomością gruntową przez daną osobę na 99 lat (sporadycznie rzadziej). Poczytaj więcej o opłatach za użytkowanie wieczyste i o samym tym prawie podmiotowym.

Postępowanie sądowe

Postępowanie sądowe to postępowanie odbywające się przed niezawisłymi i niezależnymi organami, czyli sądami. Postępowanie sądowe może być cywilne, karne lub sądowoadministracyjne. Bywa więc tak, że postępowanie sądowe odbywa się z naszej inicjatywy lub przeciwnie, jesteśmy...

« ‹ Poprzednie
1 2 3 4 5
Następne › »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem prawny i szukasz pomocy?
Kliknij TUTAJ i opisz nam swój problem w formularzu.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl