Nagroda jubileuszowa a zsumowanie lat pracy z całego i połowy etatu

• Autor: Dariusz Kostyra

Przez kilka lat pracowałem na pełnym etacie i 1/2 etatu w innym zakładzie pracy. W związku z tym mam pytanie czy do nagrody jubileuszowej można zsumować lata pracy na pełnym etacie i 1/2 etatu?

Nagroda jubileuszowa a zsumowanie lat pracy z całego i połowy etatu

Wymiar czasu pracy a nagroda jubileuszowa

Nagroda jubileuszowa nie jest świadczeniem powszechnym. Pracownik ma prawo do tej nagrody tylko wówczas gdy przepisy płacowe obowiązujące u pracodawcy, który go zatrudnia, przewidują taką możliwość.

Do stażu pracy wlicza się okres przepracowany i niema tutaj znaczenie czy pracownik pracowała na cały etat, czy też na 1/2 etatu lub na więcej niż jeden etat.

Pewnym wyjątkiem jest jedynie sytuacja gdy pracownik jest zatrudniony jednocześnie u dwóch lub więcej pracodawców, do okresu zatrudnienia wlicza się okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy (art. 1541 § 2 Kodeksu pracy).