Mamy 10 803 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Dyrektor nie wyraził zgody na pracę w drugiej szkole

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 17.09.2019

Pracuję w dwóch szkołach na umowie na czas nieokreślony na podstawie mianowania. Na podstawie nowych przepisów prawa oświatowego dyrektor szkoły wskazanej jako pierwsze miejsce pracy nie wyraził zgody na pracę w drugim i zrobił to po zakończeniu ruchu służbowego. Wskazałam teraz jako pierwsze miejsce pracy moje uprzednio drugie miejsce, ponieważ wolałabym tam pracować. Nie chcę już pracować w tej szkole, gdzie dyrektor nie wyraził zgody na moją drugą pracę, ponieważ będzie mi utrudniał połączenie dwóch miejsc pracy. Czy wystarczy, że dyrektor obecnie po zamianie pierwszego miejsca pracy nie wyrazi zgody na pracę w drugim, aby automatycznie ustał stosunek pracy w drugim, mimo że jest już po ruchu służbowym? Dyrektor mojego uprzednio pierwszego miejsca pracy nie chce mnie zwolnić, a jednocześnie nie chce dostosować mi planu tak, abym mogła pogodzić dwa miejsca pracy.


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z art. 222 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe „w okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole przez nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć wymaga uzyskania pisemnej zgody dyrektora szkoły wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia”.

 

W przypadku naruszenia przez nauczyciela warunku, o którym mowa wyżej, dyrektor szkoły wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia może rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem z końcem roku szkolnego za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

 

Z powyższego wynika, że rozwiązanie stosunku pracy może nastąpić tylko z końcem roku szkolnego za trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, więc wypowiedzenie powinno być złożone do 31 maja. Jeśli dyrektor się spóźnił, nauczyciel możne pracować w danym roku szkolnym w dwóch szkołach mimo oficjalnego braku zgody dyrektora.

 

Słowem – jeśli Pani nie chce pracować w pierwszej szkole, musi Pani porozumieć się z pracodawcą co do porozumienia stron, bowiem tylko taka forma zakończenia stosunku pracy wchodzi obecnie w rachubę. Jeśli dyrektor na porozumienie stron nie wyrazi zgody – musi Pani kontynuować pracę w dwóch szkołach w nadchodzącym roku szkolnym.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • VIII minus 9 =

»Podobne materiały

Zawody sportowe – prawa nauczyciela opiekującego się startującymi uczniami

Witam. Pracuję w szkole sportowej. Systematycznie z młodzieżą startujemy w zawodach sportowych. Czy godziny przepracowane w czasie zawodów sportowych (opieka trenerska) są traktowane jako godziny dydaktyczne, czy jako opiekuńcze? Czy nauczyciele w takiej szkole mogą mieć dodatkowe wynagrodzenie za o

Praca na roli a staż pracy nauczyciela

Jestem nauczycielem. Czy można zaliczyć pracę w gospodarstwie rodziców po 16. roku życia (między 1975 a 1978 r.) do stażu pracy? Czy warunkiem ewentualnego zaliczenia jest przejęcie gospodarstwa? Czy jego wielkość ma wpływ?

Jakie kryteria decydują o zwolnieniu nauczyciela?

Jestem nauczycielką mianowaną z 35-letnim stażem pracy. Od 2 lat pracuję w pomniejszonym wymiarze godzin. Poinformowano mnie, że nie ma dla mnie godzin w następnym roku szkolnym. Mam przygotowanie do pracy w przedszkolu i w klasach 1-3, więc godziny na pewno by się znalazły, ale zaplanowano już moje
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »