Mamy 11 676 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zwolnienie sprzed lat a liczenie stażu pracy

Autor: Izabela Nowacka-Marzeion • Opublikowane: 17.09.2016

Staż pracy pracownika liczy mu się od 1971. W 1989 został dyscyplinarnie zwolniony z pracy (art. 52 Kodeksu pracy). Przeszedł na rentę. Na rencie przebywał do 2002 r., kiedy to zatrudnił się w administracji samorządowej. Od tamtej pory nieprzerwanie pracuje w administracji samorządowej. W jaki sposób powinien być wyliczany staż pracy brany pod uwagę do przyznawania nagród jubileuszowych, czy ma na to wpływ zwolnienie dyscyplinarne w przeszłości, a jeśli tak, to jaki? Kiedy powinien otrzymać nagrody jubileuszowe?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Prawo do nagrody jubileuszowej przyznaje pracownikom samorządowym art. 38 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych.

 

Warunki, w jakich do okresu pracy w jednostkach samorządu terytorialnego wlicza się okresy zatrudnienia w innych zakładach pracy, zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2005 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 146, poz. 1222).

 

Pomimo wejścia w życie z dniem 1 stycznia 2009 r. wymienionej powyżej ustawy o pracownikach samorządowych., rozporządzenie zachowuje po tym dniu moc obowiązującą.

 

Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej, o której mowa w ustawie, wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia

 

Żaden przepis nie upoważnia do wyłączenia okresu zatrudnienia z powodu wypowiedzenia umowy z winy pracownika.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • I plus 4 =

»Podobne materiały

Wspólny dom wybudowany na działce narzeczonego

Mój narzeczony jest właścicielem działki, na której chcemy wybudować dom. Chcielibyśmy oboje być właścicielami nowej nieruchomości (nawet jeśli nie dojdzie do ślubu). Czy możemy podpisać jakąś umowę czy akt notarialny?

 

Legalny podnajem mieszkania komunalnego

Jestem głównym najemcą lokalu komunalnego. Obecnie przebywam za granicą, a mieszkanie podnajmuję znajomemu. Ostatnio zaczęła się tym interesować administracja. Czy istnieje jakieś prawne uregulowanie na taki podnajem? Czy administracja może dokonać eksmisji? Czy pomaga mi jakoś fakt, że moja praca w

 

Założenie księgi wieczystej dla lokalu w domu jednorodzinnym dwulokalowym

Chcemy z przyjaciółmi kupić działkę w celu postawienia bliźniaka. Gmina wydaje jednak zezwolenia jedynie na domy jednorodzinne dwulokalowe. Na jakim etapie budowy lub kupna można znieść współwłasność, by możliwe było założenie księgi wieczystej dla lokalu?

 

Zalane mieszkanie i problem z uzyskaniem odszkodowania

Moje mieszkanie zostało zalane przez sąsiadkę, która mieszka piętro wyżej. Dostałem odszkodowanie od zakładu ubezpieczeniowego. Parę miesięcy później moje mieszkanie ponownie zostało zalane przez wspomnianą sąsiadkę – pomiędzy obydwoma incydentami nie zdążyłem zrobić remontu. Otrzymałem pismo

 

Ustne zobowiązanie pokrycia kosztów naprawy samochodu

Niebawem miną 3 lata od wypadku, który spowodował mój znajomy, prowadząc moje auto (ja siedziałam jako pasażer). Po wypadku zobowiązał się ustnie do pokrycia kosztów naprawy samochodu, jednak do dziś się z tego nie wywiązał. Czy mam prawo np. do powództwa cywilnego? Jako dowód mam notatkę policyjną,

 

Niegodność dziedziczenia spadkobiercy

Sprawa dotyczy niegodności dziedziczenia większościowego spadkobiercy. Po śmierci mamy został odczytany testament, z którego wynikało, że na mojego brata przepisała swoją część spadku (ojciec i drugi brat nie żyją). Moja część to 1/4 z 1/2 po ojcu i 1/8 z 1/4 po bracie. Problem jest z bratem, który

 

Rezygnacja ze studiów doktoranckich a zwrot stypendiów

W roku 2016 zostałam przyjęta na studia doktoranckie. Zostało mi przyznane stypendium doktoranckie. Po planowym ukończeniu pierwszego roku złożyłam wniosek o stypendium doktoranckie oraz o stypendium z dotacji projakościowej. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego przyznano mi oba stypendia. Teraz z

 

Opłata za DPS

Moja matka od niedawna przebywa w domu pomocy społecznej. Po odliczeniu kwoty, którą pokryje z własnej emerytury, pozostałe do zapłacenia jeszcze 2060 zł miesięcznie. Czy to ja muszę wnosić opłatę za DPS? Dodam, że od ponad dwudziestu lat mieszkam w Niemczech i nie mam obywatelstwa polskiego.

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »