Widzenie z dzieckiem w 2 weekend miesiąca

• Autor: Eliza Rumowska

W jakim terminie przypada drugi weekend miesiąca, jeżeli pierwszy dzień miesiąca to niedziela? Ojciec dziecka ma widzenie z dzieckiem w 2 weekend miesiąca od piątku godz 16:00 do niedzieli godz 16:00.

Widzenie z dzieckiem w 2 weekend miesiąca

Drugi weekend miesiąca to w tej sytuacji drugi pełny weekend miesiąca, przy czym niedziela – pierwszy dzień miesiąca – nie liczy się jako pełny weekend ustalony do celu orzeczonych w tym przypadku kontaktów.

Oczywiście, jeżeli Pani i ojciec dziecka ustalicie, że będzie to inny weekend – nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak w razie spornych interpretacji lepiej dla dobra dziecka ustąpić i przyjąć termin wskazany.