Kort tenisowy – minimalna odległość od sąsiedniej działki

Jaka jest minimalna odległość otwartego kortu tenisowego od granicy działki i budynku sąsiada? Jakie akty to regulują?

Kort tenisowy – minimalna odległość od sąsiedniej działki

Parametry jakim muszą odpowiadać korty tenisowe?

Korty tenisowe otwarte muszą spełniać parametry określone przez ITS (International Tennis Federation). W przeciwnym razie nie mają prawa być oznaczone nazwą „kort tenisowy”. To tak na prawdę jedyny wymóg dla kortów otwartych. Polskie prawo w tym przedmiocie (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.) nie zawiera specjalnych regulacji.

Dla kortu tenisowego (na zasadzie art. 29 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane – j.t. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) nie jest wymagane pozwolenie na budowę, a – na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa budowlanego – wystarczy zgłoszenie właściwemu organowi architektoniczno-budowlanemu.

Reasumując, poza wymogami ITS korty tenisowe otwarte nie mają jakiś szczególnych wymagań, także tych związanych z odległością od granicy działki sąsiedniej.

Stan prawny z 20.09.2011 r.