Mamy 10 755 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Jak pozbyć się męża córki z domu?

Autor: Mateusz Rzeszowski • Opublikowane: 06.05.2018

Mam w domu trudną sytuację. Mieszka z nami córka z mężem i dwójką dzieci. Dom jest własnością moją i męża. Gdy córka wychodziła za mąż, przeznaczyliśmy dla nich dwa pokoje, kuchnię i łazienkę na piętrze. Teraz córka złożyła z zięciem pozew o rozwód. Dzieje się między nimi źle, dzieci bardzo to przeżywają, ale zięć nie chce się z domu wyprowadzić. Zdradza żonę, nadużywa alkoholu, robi awantury, nie ma pracy i do niczego się nie dokłada. Czuje się bezkarny. Jak w tej sytuacji pozbyć się zięcia z domu?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Fot. Fotolia

Jak pozbyć się męża córki z domu?

Mateusz Rzeszowski

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Zacznę od tego, iż jeśli zięć nie jest właścicielem lub współwłaścicielem przekazanej przez Państwa części nieruchomości (jak wynika z pytania, przekazanie miało charakter użyczenia bez formalnego podpisania umowy), to możliwe jest przeprowadzenie postępowania eksmisyjnego. Zgodnie z art. 222 § 1 Kodeksu cywilnego „właściciel może żądać od osoby, która włada faktycznie jego rzeczą, ażeby rzecz została mu wydana, chyba że osobie tej przysługuje skuteczne względem właściciela uprawnienie do władania rzeczą”.

 

Jak wynika z cytowanego przepisu, eksmisja lokatora może nastąpić, kiedy lokator nie posiada tytułu prawnego do zajmowania lokalu, czyli zajmuje go bezprawnie. W takim przypadku mogą Państwo jako właściciele złożyć do sądu powództwo o eksmisję zięcia, który zajmuje Państwa nieruchomość bez podstawy prawnej. Jeśli dochodzi do przemocy domowej lub innych zakłóceń spokoju przez zięcia, należy konieczne opisać to także w pozwie o eksmisję, gdyż może to wpłynąć na nieprzyznanie zięciowi prawa do lokalu socjalnego i tym samym wcześniejsze opróżnienie Państwa nieruchomości.

 

Ponadto, w przypadku jeśli dochodzi do przemocy domowej (naruszenia nietykalności Państwa córki), awanturowania się pod wpływem alkoholu bądź innych niebezpiecznych zachowań ze strony zięcia, możliwe jest wezwanie policji w każdym takim przypadku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwa córce, dzieciom oraz Państwu. W celach dowodowych mogą Państwo też dokumentować takie zachowania (nagranie wideo/audio).

 

Jeśli chodzi o nieopłacanie rachunków przez zięcia i korzystanie z rzeczy należących do Państwa córki, to niestety jeśli do czynienia mamy jeszcze ze wspólnością majątkową, to ma on co do zasady do tego prawo, gdyż w takim przypadku korzysta z majątku wspólnego. Jeśli natomiast korzysta on z rzeczy należących do Państwa, mamy do czynienia z inną sytuacją. Np. jeśli samochód należy do Państwa i korzysta on z niego bez Państwa zgody, to mogą zgłosić Państwo takie działanie jako kradzież, o czym warto poinformować zięcia.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • osiem plus zero =

»Podobne materiały

Jak uwolnić się od byłego męża?

Jak mogę uwolnić się od byłego męża alkoholika, który swoim rażącym nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie? Mieszkanie wykupiłam od spółdzielni mieszkaniowej, a były małżonek jest w nim zameldowany, bez praw do lokalu, których sam się zrzekł na piśmie, któr

Eksmisja z mieszkania byłego małżonka

Chciałabym eksmitować byłego męża (alkoholika) z mieszkania, którego jestem jedynym właścicielem. Były mąż nie ma pracy i jej nie szuka, korzysta z prądu, gazu, nie partycypuje w żadnych kosztach, nie wykazuje żadnej chęci zmian. Proszę o informację, jaką mam szansę załatwić tę

Odzyskanie mieszkania zajmowanego przez byłego męża

Problem dotyczy odzyskania mieszkania zajmowanego przez byłego męża. Jestem po rozwodzie. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, a były mąż zajmuje moje własnościowe mieszkanie, które zakupiłam jeszcze przed ślubem, a na dodatek mamy rozdzielczość majkową. Jest zameldowany na tym mieszkan
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »