Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zameldowanie matki i dziecka w domu rodziców

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 13.08.2017

Czy zameldowanie przyniesie jakieś korzyści dla ojca dziecka, jeżeli moi rodzice zameldują mnie, matkę i dziecko w swoim domu? Ojciec dziecka nie utrzymuje z nami kontaktów, ale płaci alimenty.

Marek Gola

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

W pierwszej kolejności należy sobie zdać pytanie, gdzie aktualnie Pani wspólnie z dzieckiem zamieszkuje? Czy zamieszkujecie Państwo w mieszkaniu rodziców, czy też w innym miejscu? Jeżeli zamieszkujecie Państwo wspólnie z rodzicami, to Pani i dziecka zameldowanie w mieszkaniu rodziców nie będzie mogło być w żaden sposób przeciwko Pani wykorzystane. Proszę bowiem zważyć, że zameldowanie stanowi jedynie czynność administracyjną, a nie własnościową i nie może być w żaden sposób utożsamiane z Pani i dziecka prawem do lokalu jako prawem własności.  

 

Jeżeli jednak nie mieszka Pani z rodzicami, to zameldowanie Pani w mieszkaniu rodziców może być brane pod uwagę przy ewentualnym ustalaniu wysokości alimentów na dziecko. Proszę bowiem zauważyć, iż wówczas ojciec dziecka mógłby wykorzystywać fakt, że w mieszkaniu prócz Pani i dziecka zamieszkują także inne osoby, co znacznie zmniejsza koszty utrzymania mieszkania na jedną osobę, a tym samym ma wpływ na wysokość alimentów. Należałoby zatem ustalić, jaką kwotę przyjęto dla potrzeb mieszkaniowych w celu ustalenia ostatnich alimentów. O ile kwota ta była porównywalna lub mniejsza, to nie widzę przeszkód, by zameldować się u rodziców. Jeżeli jednak kwota ta była by wyższa, proszę rozważyć, czy meldunek jest Pani konieczny. Owszem może Pani bronić się, wskazując, iż zameldowana jest Pani wraz z dzieckiem u rodziców, ale mieszka gdzie indziej, jednak wówczas musi mieć Pani na to dowody (umowa najmu, dowód uiszczenia czynszu, opłat za mieszkanie).

 

Reasumując, choć zameldowanie nie powinno mieć negatywnego wpływu na wysokość alimentów, to jednak istnieje takie niebezpieczeństwo. Innych skutków negatywnych (ubocznych) nie dostrzegam.

 

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Prezentowana opinia prawnika nie zawiera odpowiedzi na dodatkowe pytania klienta i dlatego może nie wyczerpywać w pełni omawianego zagadnienia. Często dopiero dzięki dodatkowym pytaniom i odpowiedziom można uzyskać kompletną poradę prawną. Podkreślamy, że w naszym serwisie można zadawać dodatkowe pytania bez ograniczeń czasowych i ilościowych.

wersja do druku drukuj

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • pięć minus III =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

»Podobne materiały

Koszty wyrobienia nowego paszportu

Skradziono mi paszport. Gdy starałem się o nowy, poinformowano mnie, że, oprócz kompletu potrzebnych dokumentów i potwierdzenia z policji, będzie mnie to kosztowało 140 zł. Później okazało się jednak, że muszę zapłacić 200% za wyrobienie nowego dokumentu, ponieważ niewystarczająco

Czy osoba poszukiwana przez policję za dług alimentacyjny uzyska w konsulacie w Niemczech nowy paszport?

Mieszkam na stałe w Niemczech. Mój paszport wydany przez konsulat w Berlinie będzie ważny jeszcze tylko przez pół roku. Ostatnio zobaczyłem w internecie, że jestem poszukiwany przez policję za stare zadłużenie alimentacyjne. Czy jeśli złożę wniosek o nowy paszport w konsulacie, zostan

Wymeldowanie osoby, która nie przebywa pod adresem zameldowania

Jestem jedynym właścicielem domu, w którym zameldowana jest też moja siostra. Od kilku lat już w nim nie mieszka, jednak ciągle ma stały meldunek. Czy jak będzie chciała kiedyś tu wrócić, muszę ją wpuścić i dać jej lokum?
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »