Mamy 11 279 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Praca sprzątaczki w szkole

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 15.09.2017

Pracuję jako sprzątaczka w szkole podstawowej. Do tej pory były zatrudnione trzy osoby na cały etat. Teraz zlikwidowano jeden etat, dokładając nam metrów do sprzątania. Chciałabym się dowiedzieć, ile metrów do sprzątania przysługuje na jedną osobę?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Praca sprzątaczki w szkole

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informuję, że niestety obecnie obowiązujące przepisy prawa nie określają wielkości powierzchni, którą pracownik zatrudniony na stanowisku sprzątaczki w szkole ma sprzątać.

W obecnie zmienionym już Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 3 lipca 1996 r. w sprawie zasad wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń dla pracowników nie będących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez organy administracji rządowej istniał § 19 pkt 4, zgodnie z którym za każdy dodatkowy 1 m2 z tytułu sprzątania, powyżej 350 m2 przysługiwał dodatek do wynagrodzenia od 5% do 7% stawki godzinowej na jedną osobę.

 

Przepis ten ma obecnie zupełnie inne brzmienie i nie określa już dodatków za m2 powierzchni. Ponadto przepis ten obowiązywał tylko pracowników zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organ administracji państwowej (czyli przez ministrów), a nie w szkołach samorządowych.

 

Jeśli metraż jaki ma Pani sprzątać nie został określony w Pani umowie o pracę, albo w zakresie obowiązków, to dyrektor ma prawo przydzielić Pani do sprzątania dowolną powierzchnię.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • I + 7 =

»Podobne materiały

„Trzynastka” i zawieszony w pracy nauczyciel

Jestem chwilowo zawieszony w pracy nauczyciela. W zeszłym roku przebywałem w areszcie tymczasowym, a sprawa wciąż się toczy. Nie rozwiązano ze mną umowy o pracę zmniejszono tylko pensję, cały czas więc dostaję pobory. Niestety nie otrzymałem „trzynastki” za rok 2007, mimo że umowa o prac

 

Praca w gospodarstwie rolnym – zaliczenie do stażu pracy

Pracuję w urzędzie. Chciałabym, by pracodawca zaliczył mi do stażu pracy okres pracy w gospodarstwie rolnym moich rodziców (od 1986 do 1989 r.). Przedłożyłam wymagane dokumenty (zaświadczenie z gminy, zeznania świadków, zaświadczenie, że rodzice prowadzili gospodarstwo). W pracy jednak odrzucono mój

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »