.
Mamy 12 290 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Praca sprzątaczki w szkole

Autor: Marta Handzlik-Rosuł • Opublikowane: 15.09.2017 • Zaktualizowane: 21.02.2021

Pracuję jako sprzątaczka w szkole podstawowej. Do tej pory były zatrudnione trzy osoby na cały etat. Teraz zlikwidowano jeden etat, dokładając nam metrów do sprzątania. Chciałabym się dowiedzieć, ile metrów do sprzątania przysługuje na jedną osobę?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Praca sprzątaczki w szkole

Czy przepisy prawa określają wielkość powierzchni jaką ma sprzątać pracownik zatrudniony w pełnym etacie na stanowisku sprzątaczki?

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informuję, że niestety obecnie obowiązujące przepisy prawa nie określają wielkości powierzchni, którą pracownik zatrudniony na stanowisku sprzątaczki w szkole ma sprzątać.

W obecnie zmienionym już Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 3 lipca 1996 r. w sprawie zasad wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń dla pracowników nie będących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez organy administracji rządowej istniał § 19 pkt 4, zgodnie z którym za każdy dodatkowy 1 m2 z tytułu sprzątania, powyżej 350 m2 przysługiwał dodatek do wynagrodzenia od 5% do 7% stawki godzinowej na jedną osobę.

 

Przepis ten ma obecnie zupełnie inne brzmienie i nie określa już dodatków za m2 powierzchni. Ponadto przepis ten obowiązywał tylko pracowników zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organ administracji państwowej (czyli przez ministrów), a nie w szkołach samorządowych.

 

Jeśli metraż jaki ma Pani sprzątać nie został określony w Pani umowie o pracę, albo w zakresie obowiązków, to dyrektor ma prawo przydzielić Pani do sprzątania dowolną powierzchnię.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • VII - 3 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton