Dwa tytuły z różnych uczelni - jakim tytułem się podpisywać?

Ukończyłam studia pierwszego stopnia – inżynier geodeta, po studiach pierwszego stopnia poszłam na studia II stopnia – zarządzanie inwestycjami. Studia II stopnia realizowałam na innej uczelni niż I stopnia. Jakim tytułem powinnam się podpisywać: mgr inż. czy mgr?

Dwa tytuły z różnych uczelni - jakim tytułem się podpisywać?

Tytuły zawodowe nadawane absolwentom studiów

Zgodnie z § 1 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 10 lutego 2017 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu (Dz. U., poz. 279) „rozporządzenie określa:

1) tytuły zawodowe nadawane absolwentom:

a) studiów pierwszego stopnia,

b) studiów drugiego stopnia,

c) jednolitych studiów magisterskich”.

Absolwentom studiów pierwszego stopnia nadaje się tytuł zawodowy inżynier – po uzyskaniu efektów kształcenia określonych dla kwalifikacji pierwszego stopnia oraz efektów kształcenia prowadzącego do uzyskania kompetencji inżynierskich.

Absolwentom studiów drugiego stopnia nadaje się tytuł zawodowy magister inżynier – po uzyskaniu efektów kształcenia określonych dla kwalifikacji drugiego stopnia oraz efektów kształcenia prowadzącego do uzyskania kompetencji inżynierskich.

Kiedy można posługiwać się tytułem magister inżynier?

Absolwentom studiów drugiego stopnia nadaje się tytuł zawodowy magister – po uzyskaniu efektów kształcenia określonych dla kwalifikacji drugiego stopnia w przypadkach innych niż określone wyżej.

Słowem, aby mogła Pani posługiwać się tytułem zawodowym magister inżynier, powinna Pani była po studiach inżynierskich I stopnia kontynuować naukę na tym kierunku na studiach II stopnia. Skoro studia II stopnia robiła Pani na innym kierunku niż inżynierskie, może się Pani posługiwać tytułem magistra.

Dodatkowo informacje o tytule zawodowym znajdzie Pani w dyplomie ukończenia studiów.