.
Mamy 12 090 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Wyrok w zawieszeniu i wyjazd za granicę

Autor: Marek Gola • Opublikowane: 03.02.2017

Kilka lat temu otrzymałem wyrok w zawieszeniu i nadzór kuratora. Wyjechałem jednak za granicę i od tej pory nie mam kontaktu z kuratorem. Podobno w tym czasie odwieszono mój wyrok. Jak mogę zdobyć odpisy akt mojej sprawy?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Podstawę prawną niniejszej opinii stanowią przepisy Kodeksu karnego zwanego dalej K.k. oraz przepisy Kodeksu postępowania karnego – K.p.k. W pierwszej kolejności zasadne jest ustalenie, czy jest Pan poszukiwany, a także kiedy wyrok został wydany. Wyraźnie podkreślić należy, iż na dzień dzisiejszy nie jest utworzona baza osób poszukiwanych, która po pierwsze obejmowałaby wszystkie takie osoby, a po drugie byłaby ogólnie dostępna.

 

Pozwolę sobie wskazać na możliwość zaznajomienia się z osobami poszukiwanymi za pomocą strony internetowej która działa od 1 października 2009 r., a której administratorem jest Komenda Główna Policji w Warszawie pod adresem http://poszukiwani.policja.pl/.

 

Zasadne jest nadto udzielenie pełnomocnictwa celem skierowania do Krajowego Rejestru Karnego wniosku o wydanie informacji o osobie brata. W Rejestrze gromadzi się dane o osobach poszukiwanych listem gończym.

 

Informacja z KRK związana jest z uiszczeniem opłaty w kwocie 30 zł. Możliwe jest także uzyskanie informacji z KRK za pomocą portalu informatycznego, ale osobiście jest przeciwnikiem takiego rozwiązania, gdyż wówczas będzie Pan zmuszony podać wszelkie swoje dane, co z kolei umożliwiłoby organom ustalenie Pana miejsca zamieszkania.

 

Nadto należy wskazać, iż w przypadku osób, wobec których wydano list gończy, bardzo często są podejmowane czynności (rozpytywanie najbliższych, wizyty w dawnym miejscu zamieszkania). Informacje o karalności, jak również odpisy wyroków może uzyskać w Pana imieniu radca prawny lub adwokat.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • trzy plus 3 =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

porady spadkowe

porady budowlane

porady prawnika odpowiedziprawne.pl

ozdobne poduszki Hampton