.
Udzieliliśmy ponad 128,2 tys. porad prawnych i mamy 14 541 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Wirtualne biuro w Warszawie a aspekty prawne. Jak korzystać z niego legalnie?

Autor: Artykuł Sponsorowany

Jednym z rozwiązań coraz chętniej wybieranych przez przedsiębiorców jest wirtualne biuro. Warszawa i inne duże miasta w kraju gwarantują łatwy dostęp do usług tego typu. Wiele osób zastanawia się, jak korzystać z nich w sposób zgodny z przepisami. Sprawdźmy!



Wirtualne biuro w Warszawie a aspekty prawne. Jak korzystać z niego legalnie?

Co to jest wirtualne biuro? Sprawdź, dlaczego go potrzebujesz

To bez wątpienia termin, który jest doskonale znany zwłaszcza osobom zainteresowanym nowoczesnym biznesem. Jednocześnie niekiedy bywa mylnie interpretowany, dlatego warto uściślić, czym jest wirtualne biuro. To w pewnym uproszczeniu adres dla firmy, który możesz wskazać na przykład w CEIDG. Wynajmując je, nie otrzymujesz więc biura rozumianego jako przestrzeń zapełnioną biurkami, za którymi mogą zasiąść pracownicy. Oczywiście nie oznacza to jednak, że wirtualne biuro nie istnieje – jest dostępne np. dla kurierów. Zwykle jego pracownicy świadczą także różnego typu dodatkowe usługi na rzecz klientów, na przykład zajmują się ich przesyłkami.

Czy wirtualne biuro jest legalne? Jak najbardziej TAK

Zacznijmy od udzielenia odpowiedzi na najważniejsze pytanie: czy wynajem wirtualnego biura, a następnie posługiwanie się jego adresem np. we wniosku rejestracyjnym czy w kontakcie z urzędami, jest legalne? Jak najbardziej tak. Jeżeli szukasz adresu, pod którym możliwe będzie zarejestrowanie firmy, ale również otrzymywanie korespondencji, w tym tej o oficjalnym charakterze, to bez wątpienia dobre rozwiązanie. Rosnąca popularność wirtualnych biur wynika przede wszystkim z idealnego dostosowania do potrzeb dzisiejszego rynku. W końcu coraz więcej przedsiębiorstw bazuje na współpracy zdalnej i nie potrzebuje siedziby czy biura w tradycyjnym rozumieniu tego pojęcia.

Wirtualne biuro w Warszawie – łatwe formalności i prestiż

Wynajem standardowego biura wiąże się nie tylko z wysokimi kosztami, ale również rozbudowanymi formalnościami. Konieczne staje się podpisanie umowy obowiązującej zwykle przez dłuższy czas, co nie jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza z perspektywy początkujących biznesów. Inaczej wygląda to, jeśli zdecydujesz się na wirtualne biuro w Warszawie np. za pośrednictwem strony: https://biznescentrum.com/. Adres dla firmy będziesz w stanie uzyskać błyskawicznie przez internet. Do Twojej dyspozycji pozostają różne plany czasowe. Możesz wynająć wirtualne biuro zarówno na pół roku, jak i dłuższy czas, nawet 36 miesięcy. Całkowite koszty wynoszą kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a Twoja firma będzie zarejestrowana pod bardzo atrakcyjnym stołeczny adresem.

Wirtualne biuro w kontekście prawnym

Rejestrując firmę, musisz podać na jej temat kilka ważnych informacji, między innymi adres siedziby. Co prawda wskazywanie stałego miejsca wykonywania działalności nie jest obowiązkowe, jednak należy określić adres do doręczeń – czyli miejsce, gdzie będzie trafiać m.in. urzędowa korespondencja. Co ważne: musisz posiadać do niego tytuł prawny, np. umowę najmu. I właśnie w tym kontekście sprawdza się wirtualne biuro. Możliwość skorzystania z takiego rozwiązania potwierdził również wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 5 sierpnia 2014 roku. Oczywiście, aby działać zgodnie z prawem, należy stawiać przede wszystkim na współpracę ze sprawdzonym wirtualnym biurem. W tym celu warto zweryfikować najważniejsze informacje na jego temat oraz poznać opinie innych osób, w tym przedsiębiorców, którzy wcześniej zarejestrowali w nim swoje firmy.


Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • 1 plus V =

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu