.
Udzieliliśmy ponad 125,3 tys. porad prawnych i mamy 14 274 opinii Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Planujesz remont mieszkania? Oto, co musisz wiedzieć!

Autor: Artykuł Sponsorowany

Kupiłeś nowe mieszkanie i planujesz dostosować je do swoich potrzeb? A może przyszedł czas na zmiany w twoim starym lokum? Zanim złapiesz za narzędzia, dokładnie zaplanuj przebieg prac i przygotuj się do nich. Oto, co musisz wiedzieć o remoncie mieszkania!Planujesz remont mieszkania? Oto, co musisz wiedzieć!

Wybierz ekipę remontową

Remont zajmuje dużo czasu, ale zanim uda się go przeprowadzić, trzeba zorganizować ekipę remontową. Z reguły zajmuje to co najmniej kilka miesięcy, a w większych miastach – nawet kilkanaście. Doświadczeni specjaliści od remontów nie mogą narzekać na brak zleceń, a kolejki do nich są długie. Dlatego przygotowania do remontu zacznij od wyboru ekipy budowlanej!

Zaprojektuj wnętrze

Twoim następnym krokiem powinno być zaprojektowanie wnętrz mieszkania na nowo. Możesz skorzystać z usług profesjonalnego projektanta, ale nie ma niczego złego w samodzielnej pracy nad wnętrzami. Najlepiej jest zainspirować się zasadami jednego z popularnych stylów wnętrzarskich, np. skandynawskiego czy industrialnego. Jeśli wciąż się wahasz, to możesz sprawdzić np. porady na Aleo, gdzie znajdziesz różne inspiracje.

Stwórz harmonogram prac

Harmonogram prac to dokument, w którym muszą znaleźć się wszystkie najważniejsze informacje na temat remontu – nie tylko dotyczące terminów, ale też zakresu oraz kolejności prac. Wypisz wszystko, co trzeba zarobić w trakcie remontu. To bardzo ważne, aby w harmonogramie prac znalazły się nawet najdrobniejsze prace. Następnie ustal logiczną kolejność działań. Przykładowo przed malowaniem ścian powinno się przeprowadzić ich gruntowanie: https://aleo.com/pl/porady/gruntowanie-scian-dlaczego-jest-tak-wazne-przed-malowaniem/. Podobnych zasad jest wiele, a w razie wątpliwości poproś o pomoc ekipę remontową.

 

Pamiętaj, że możesz zawsze podzielić remont na dwa lub trzy etapy. Nie musisz robić wszystkiego na raz, choć to optymalne i najmniej uciążliwe rozwiązanie. Zostaw też miejsce na opóźnienia – te zdarzają się niemal zawsze. Przedstaw proponowany harmonogram prac ekipie remontowej, ale ostatecznie zostaw im wolną rękę co do kolejności działań. Dobrzy fachowcy wiedzą, jak postępować, aby jak najskuteczniej przeprowadzić remont.

Przygotuj materiały budowlane

Skontaktuj się z ekipą remontową i przygotuj odpowiednie materiały budowlane. Postaw na wysoką jakość – słabe i tanie rozwiązania nie działają na dłuższą metę, generują jedynie dodatkowe koszty. Jeśli szukasz więcej informacji na temat materiałów budowlanych i remontów, możesz znaleźć je przykładowo na stronie: https://aleo.com/pl/.

 

W razie wątpliwości możesz też zapytać kogoś z firmy remontowej. Większość z nich zajmuje się również przygotowaniem materiałów do remontu, choć taka usługa wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie ma co się dziwić – klient płaci nie tylko za zakup, ale też za transport oraz prowizję. Przed rozpoczęciem remontu warto spisać dokładną umowę z firmą budowlaną i uwzględnić w niej kwestie związane z materiałami, poprawkami oraz zakresem prac. Szczegółowa umowa stanowi ważny dokument, na który można powołać się w razie powstania sporów!


Nekrolog Izabela Nowacka-Marzeion

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu