Mamy 10 655 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Gdzie sprawdzić prezesa spółki?

Autor: Łukasz Drzewiecki • Opublikowane: 06.08.2015

Fakt zarządzania spółką przez konkretną, znaną nam osobę może niekiedy wiele powiedzieć o tym, czy spółka ta prowadzi działalność rzetelnie, a co za tym idzie, czy jest godna zaufania jako kontrahent lub też, czy warto w nią zainwestować. Warto korzystać więc z instrumentów, które dają nam możliwość sprawdzenia dotychczasowej działalności członków zarządu.

Łukasz Drzewiecki

»Wybrane opinie klientów

Rewelacja!!! Wszystko bardzo klarownie wytłumaczone. Korzystałem z usług nie jednego prawnika, ale tak przygotowane pismo i objaśnienia jakie otrzymałem wprawiło mnie w zdumienie. Wszystko na najwyższym poziomie!!! Polecam serdecznie i dziękuję całemu zespołowi ePorady24, a w szczególności Panu Karolowi Jokielowi.
Zbyszek
Żadna opinia nie wyrazi mojej wdzięczności dla zespołu ePorady. Moja sprawa wydawała mi się tak skomplikowana, że nie do rozwiązania. Nie wiedziałem, od której strony ją zacząć. Szperając w internecie, natrafiłem na ePorady i okazało się, że moją sprawę można zacząć od strony, której absolutnie bym się nie spodziewał.
Jestem bardzo zadowolony z obrotu sprawy, która mnie dotyczy. Z tak znikomych danych, które przekazałem, otrzymałem pismo tak profesjonalnie napisane, jakby zespół ePorady był moim bardzo dobrym znajomym i znał mój problem tak dobrze jak ja. Dziękuję bardzo i będę polecał wszystkim korzystanie z waszych usług.
Henryk
Bardzo, bardzo dziękuję!!! W ciągu dwóch dni otrzymałam więcej wiadomości na temat mojej sprawy niż w ciągu 2 miesięcy od dwóch adwokatów!!!! Do tej pory dowiadywałam się tylko, jakie prawa ma osoba, która naraziła mnie na ogromne szkody, i jakie konsekwencje grożą mi, jeżeli nie będę respektować tych praw. Nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie nastąpiła szybciej i była bardziej wyczerpująca niż trwająca od tygodnia dyskusja na ten temat z moim pełnomocnikiem (teraz byłym). O kosztach nie mówiąc. BARDZO POLECAM!!!
Małgorzata
Widziałem już wiele pozwów, ale sporządzony przez prawnika z eporady24.pl jest prawdziwym majstersztykiem i wyrazem profesjonalizmu. Jasno, konkretnie, przy minimum słów, maksimum treści. Do tego relacja jakości do ceny również znajduje swoje uzasadnienie. Z pełnym przekonaniem wygranej sprawy zanoszę pozew do sądu. Nikomu nie należy życzyć sądowych spraw, ale gdyby zaszła potrzeba, z pełnym przekonaniem mogę polecić eporady24.pl.
Jacek
Powiem tak: cuda załatwiane są od ręki! Na sprawie w sądzie sędzina była zaskoczona tak profesjonalnym i rzeczowym przygotowaniem, a wszystko dzięki ePorady24! Zakończyłem sprawę i wygrałem!!!! Polecam ten serwis i serdecznie dziękuję. Tak sprawnej obsługi mógłby pozazdrościć każdy inny serwis! Prawnicy są na najwyższym poziomie!!! Polecam z całego serca!!!
Zbyszek

Informacje o działalności spółek prawa handlowego można uzyskiwać wieloma kanałami, jednak podstawowymi, ogólnie dostępnymi są dwa z nich: rejestr przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego udostępniany na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym1 oraz Monitor Sądowy i Gospodarczy – udostępniany na podstawie ustawy o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego2. Zarówno KRS, jak i monitory sądowe i gospodarcze można przeglądać przy użyciu Internetu, za pośrednictwem serwisu administrowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości zamieszczonego pod adresem internetowym: https://ems.ms.gov.pl/.

 

Powyższy serwis umożliwia wyszukiwanie spółek wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS, w tym także spółek, wobec których prowadzone jest postępowanie upadłościowe, po nazwie lub siedzibie, a także po numerach NIP i REGON oraz numerze KRS. Zamieszczone są w nim odpisy KRS zawierające informacje o członkach zarządu spółki, również pełniących funkcję prezesa zarządu. Serwis Ministerstwa Sprawiedliwości umożliwia również bezpłatne przeglądanie monitorów sądowych i gospodarczych.

 

Strona internetowa, o której mowa, nie umożliwia niestety póki co wyszukiwania podmiotów przy użyciu imienia i nazwiska prezesa zarządu spółki. Możliwe jest to w innych dostępnych w Internecie serwisach. Zaznaczyć jednak należy, że jedyną platformą umożliwiającą dostęp do KRS i MSIG administrowaną przez władze publiczne jest wspomniany serwis Ministerstwa Sprawiedliwości. Wszelkie inne strony internetowe, które umożliwiają świadczenie takiej usługi, są stronami komercyjnymi, administrowanymi przez podmioty prowadzące w tym zakresie działalność gospodarczą. Chociaż mogą być one przydatnym instrumentem, należy zachować ostrożność przy korzystaniu z nich, bowiem mogą one świadczyć swoje usługi odpłatnie.

 

 

 

 

________________________________

1 Ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2013 r., poz. 1203, z późn. zm.)

2 Ustawa z dnia 22 grudnia 1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz. U. z 2014 r., poz. 125)Stan prawny obowiązujący na dzień 06.08.2015

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • jeden plus 2 =

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

 

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
wizytówka Szukamy ambitnego prawnika »