Mamy 6714 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie »  Zadaj pytanie »

Sporządzanie i weryfikacja regulaminów WWW


E-biznes staje się coraz popularniejszy, a niskie koszty założenia strony WWW sprawiają, że swych sił w internecie próbują kolejni przedsiębiorcy. Z uwagi na swą specyfikę sprzedaż towarów i usług w internecie rządzi się jednak swoimi prawami, których przedsiębiorcy nie zawsze są świadomi...


Regulamin WWW – fundament sklepów i serwisów internetowych

Jak z pewnością wiesz, każdy szanujący się serwis WWW ma regulamin na stronie – nie tylko dlatego, by być w zgodzie z prawem (obowiązek posiadania regulaminu wynika z przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną), ale przede wszystkim dlatego, by w razie sporu z klientami zapewniał bezpieczeństwo właścicielowi serwisu.


Dobrze skonstruowany regulamin internetowy stanie się dla Ciebie oparciem w razie jakichkolwiek zarzutów ze strony internautów. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o warunkach korzystania z Twojego serwisu, jednak dopóki nie zapiszesz ich w regulaminie, nie będziesz miał prawnych argumentów, by bronić się w razie jakiegokolwiek sporu.


Czy to naprawdę potrzebne?

Być może zastanawiasz się, czy posiadanie regulaminu to faktycznie żelazny obowiązek, którego należy przestrzegać. Owszem, wiele serwisów obywa się bez regulaminu, ignorując ustawowy obowiązek jego posiadania, ale historia blisko 2500 pozwów złożonych przeciwko właścicielom stron, których regulaminy zawierały niedozwolone klauzule (pisaliśmy o sprawie w niniejszym tekście), mówi sama za siebie.


Zaufaj profesjonalistom – zleć napisanie regulaminu WWW

Ponieważ sami prowadzimy serwis WWW, wiemy, jak trudno sprostać zawiłym, a często niejasnym wymaganiom prawnym.


Dlatego jeśli chcesz spać spokojnie i skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na zarabianiu pieniędzy – przygotujemy dla Ciebie regulamin w 100% zgodny z prawem i bez klauzul niedozwolonych lub zweryfikujemy pod kątem zgodności z prawem Twój dotychczasowy regulamin.


Koszt usługi sporządzenia lub weryfikacji regulaminu waha się od 200 do 600 zł + VAT – w zależności od zakresu usługi (czy chodzi tylko o korektę obecnego regulaminu, czy o sporządzenie od podstaw nowego).


Biorąc pod uwagę koszty ewentualnej kontroli UOKiK-u (pozew w sądzie o uznanie klauzuli za niedozwoloną, koszty zastępstwa adwokackiego, koszty publikacji klauzuli w rejestrze niedozwolonych klauzul, kara wymierzana przez prezesa UOKiK – do 10% przychodu), wydatek na sporządzenie profesjonalnego regulaminu z pewnością będzie mniejszy niż konsekwencje jego braku lub zawarcia w nim niedozwolonych klauzul.


Pamiętaj, brak regulaminu na stronie WWW naraża Cię na zarzuty, których możesz nie być w stanie odeprzeć. Dobrze napisany regulamin da Ci natomiast bezpieczeństwo i odpowiednie argumenty na wypadek jakiegokolwiek sporu z klientami.


Wpisz tutaj swoje pytanie, a trafi ono do naszego prawnika specjalisty.

Ponadto doradzimy Ci:

  • jak chronić dane osobowe, tak abyś przetwarzał je zgodnie z prawem,
  • w jakiej formie prowadzić e-biznes, który planujesz rozpocząć: działalność gospodarcza, spółka (a jeśli tak – to jaka) czy rozliczanie się na podstawie umów o dzieło,
  • jaką wybrać formę opodatkowania najkorzystniejszą dla Twojego e-biznesu,
  • jak rozliczyć podatki (PIT, CIT, VAT)
  • oraz odpowiemy na każde inne Twoje pytanie związane z e-biznesem!

Opinie naszych Klientów:

24.03.2017

Ocena 5

23.03.2017

Pan Marek Gola mimo otrzymanego obfitego materiału w sprawie , szybko odpowiedział na wszystkie moje pytania wykazując się przy tym dużą cierpliwością i wyrozumiałością . Dopytywałam wiele razy i na każde zadane dodatkowe pytanie otrzymałam odpowiedz . Swoimi odpowiedziami wskazał jasno kierunek jakim powinnam iść , umiejętnie pokierował mną , upewniając mnie o prawidłowości mojego toku rozumowania w toczącym się postępowaniu . Mam cichą nadzieje ,że wskazany kierunek działania będzie 100% skuteczny .Rozprawa dopiero przed mną i jestem dobrej myśli . Bardzo szkoda , że nie było prawnika współpracującego z serwisem ePorady24 w moim mieście , aby wspólnie kontynuować postępowanie przed Sądem. I tak jestem dozgonne bardzo wdzięczna za okazaną mi pomoc. Jeśli będę potrzebowała ponownie pomocy prawnej to na pewno skorzystam z ePorad24 a w szczególności porad Pana Marka Goli i polecę również moim znajomym. 

23.03.2017

Jestem raczej rozczarowana ze dzieci z rodzin patologicznych są traktowane na tych samych prawach co z normalnych. Ogólnie uważam odpowiedz na mój problem za niezbyt solidny.

23.03.2017

Bardzo dziękuję za pomoc i podanie kierunku działania. Wprowadziłam się na wieś i staram się pomoc ludziom tam zamieszkałym wyjść z problemów jakie ich przerastają. Opinia bardzo przejrzysta i dostępna. Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańca. Sprawę dalej poprowadzi notariusz. 

22.03.2017

Otrzymana odpowiedź - na tym etapie - jest dla nas satysfakcjonująca a opis wyczerpujący i zrozumiały.

22.03.2017

Dziękuję za rzeczowe porady , które rozwiały moje wątpliwości.

22.03.2017

Otrzymałam szybką i wyczerpującą informację. Po kilku dniach \" dopytalam\" o parę szczegółów i też bezzwłocznie przyszła odpowiedź. Usługa warta ceny, myślę, ze skorzystam z tej formy porady jeszcze kiedyś w innej sprawie. Polecam!

21.03.2017

Ocena 5

21.03.2017

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. 

21.03.2017

Ocena 5

wizytówka Szukamy prawników »