.
Mamy 12 389 opinii naszych Klientów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Indywidualne Porady Prawne

Masz podobny problem?
Opisz nam go i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Zwrot kosztów za podróże służbowe żołnierzy zawodowych

Autor: Anna Jędrzejczak • Opublikowane: 19.06.2008

W rozporządzeniu Ministerstwa Obrony Narodowej zawarty jest zapis dotyczący zwrotu kosztów za przeniesienia i podróże służbowe żołnierzy zawodowych mówiący o tym, że należności z tytułu krajowej podróży służbowej wypłaca się w terminie 14 dni od dnia przedłożenia przez żołnierza dokumentów poświadczających poniesione wydatki. Czy oznacza to, że po upływie terminu nie ma możliwości odzyskania pieniędzy?


Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Zgodnie z przepisem § 20 ust. 5 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe (Dz. U. Nr 140, poz. 1487 z późn. zm.) – należności z tytułu krajowej podróży służbowej wypłaca się w terminie 14 dni od dnia przedłożenia przez żołnierza dokumentów, o których mowa w ust. 2.

 

Termin czternastodniowy obowiązuje jednostkę, a nie żołnierza składającego dokumenty będące podstawą zwrotu należności z tytułu podróży służbowej. Żołnierz ma prawo – po upływie czternastodniowego terminu – żądać zwrotu tych kwot w trybie natychmiastowym.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj i zapytaj prawnika >>

 

Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • trzy minus jeden =
.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy ambitnego prawnika »